opera skasowala wszystkie uklady menu itp..

w dziale Dostosowywanie Opery do własnych potrzeb
michal12514 napisał(a):

Cześć,
moze byl już temat, ale nie moge nic znaleźdź..

właczam komputer, właczam opere(jedyna przegladarka na dysku:happy: ) i patrze z wytrzeszczonymi oczami: opera zachowuje się jakbym ją zreinstalował:rip: , tzn byla czysta, skasowaly mi sie uklady ikon, menu itp..zostalo tylko zakładki cheers.. ale to już wolałbym zeby zakladki mi sie skasowały, ponieważ mialem robić w nich świąteczne pożadki...
pomózcie..co mam robić... używam Opery od dawna, kilka tylko dni mialem IE a potem to TYLKO opera..ale nie zaglębialem się w jej ustawienia, na poczatku skonfigurowalem sobie przyciski, tyle ze mi pol ekranu zajmowaly..a teraz sie wszytsko skasowalo, a nie chce mi sie robić tego odnowa, chociażby temu bo nie pamietam..
prosze o pomoc
pozdr

mam 9.24
ps. mialem czasem już takie coś ale zawsze jakoś naprawielem, teraz nie ma szans, skasowaly mi sie wszystkie pliki dotyczace menu

daroc napisał(a):

W katalogu profilu Opery nie ma tych plików? A może tylko zostały zmienione ścieżki do katalogów z tymi plikami (zakładam że układów menu nie ma w Preferencjach -> Zaawansowane -> Paski narzędzi).
Spróbuj wyszukać na dysku pliki
standard_toolbar*.ini
standard_menu*.ini

michal12514 napisał(a):

Originally posted by daroc:

zakładam że układów menu nie ma w Preferencjach -> Zaawansowane -> Paski narzędzino nie, pierwsza rzecz w jaką wszedlem

w tym menu sa coprawda widoczne pliki stare, jakie byly, ale zawartość jest zresetowana(defaut)
te piliki co wpisales wyszukało mi skróty do oryginałów, pliki CS3, i te od opery(defaut), zadnej zmiany lub przniesienia:cry: worried worried

szmegez napisał(a):

Mam identyczna sytuacje.

Czy ktoś z Was miał podobny problem i zna przyczyne / rozwiązanie?

JaDo napisał(a):

Originally posted by szmegez:

Czy ktoś z Was miał podobny problem i zna przyczyne / rozwiązanie?


Miałem, raz w wersji 8, dwa razy w 9. Ale dotyczyło to tylko standard_toolbar.ini. W ósemce przyczyną "wyczyszczenia", najprawdopodobniej było załamanie (crash), w 9 - nie wiem. Mogę wyłącznie przypuszczać.

Nauczony doświadczeniem z 8-ki, kiedy musiałem przywracać wszystko od zera, staram się teraz zawsze mieć w miarę aktualną kopię zapasową. Nie rozdrabniam się na poszczególne pliki, foldery, Operę mam jednokatalogową, więc robię backup całego katalogu.

dodane : coś sobie przypomniałem - toolbar.ini miałem/mam "dłubany" - ręcznie edytowany. W 8 wykrzaczyło się menu.ini, w miejscu dodanych wpisów z javascript. W 9-ce dodawałem jakieś przyciski z javascript i mniej więcej wtedy nastąpiło "wyczyszczenie", ale na 100% nie jestem tego pewien.

Zaufany napisał(a):

Na jakiej partycji jest zainstalowana ta nieszczęsna Opera, FAT32? Na partycjach NTFS ponoć nie ma tego problemu. Ja w każdym razie nie doświadczyłem.

JaDo napisał(a):

Jeśli o mnie chodzi, to od zawsze NTFS.

daroc napisał(a):

Ja doświadczyłem.
Może się zdarzyć po crashu przeglądarki lub całego systemu albo jak się edytuje pliki ini w trakcie działania Opery, o ile dobrze sobie przypominam.
Polecam program Tamila: http://my.opera.com/Tamil/blog/opera-backup-list-and-winrar-command-line-shortcut-creator