Środkowy przycisk działa dziwnie, takoż gest

w dziale Opera dla systemów Linux, Mac OS, FreeBSD oraz Solaris
ciach napisał(a):

Kiedy mam coś w schowku i kliknę na pasku kart środkowym przyciskiem, żeby otworzyć nową kartę, karta się otwiera, ale w pole adresu wchodzi google szukające zawartości schowka. Dzieje sie tak w Ubuntu, w XP otwiera nową kartę Speed Dial. Ustawienia są w większości takie same (korzystają z tego samego folderu Profile).
Dodatkowo gest (W dół) mając przypisane "Go to line start", nie działa w Linuksie.
Czy ktoś ma sugestie, gdzie szukać rozwiązania?

Zajec napisał(a):

Przytrzymaj Shift i wciśnij środkowy będąc nad jakimś wolnym miejscem strony. Pojawi się okienko konfiguracyjne, rozwiązaniem dla Ciebie jest wybrane przewijania jako akcji MMB.

ciach napisał(a):

Tak właśnie jest "rozpocznij przesuwanie strony". I tak działa, ale kiedy kliknę na pasku kart, działa inaczej niż się spodziewam.

Zajec napisał(a):

Faktycznie, nie sprawdzałem jak to zadziała po przestawieniu. Nie wiem czy w takim razie można zmienić to zachowanie.

ciach napisał(a):

Chyba można, zdaje się, że jakiś czas temu miałem dobrze. Niestety, Opera działa na Ubuntu i XP, Ubuntu uaktualnia się, czasem ja tez coś przestawiam i teraz za nic nie moge sobie przypomnieć, gdzie mogłem coś takiego zrobić. Ale, na przykład, kiedyś opisywałem, że kliknięcie (pod Ubuntu) w pole adresu nie zaznacza całości adresu na niebiesko, teraz zaznacza.
Już starozytni informatycy wiedzieli Panta rei

szyk napisał(a):

Originally posted by ciach:

Kiedy mam coś w schowku i kliknę na pasku kart środkowym przyciskiem, żeby otworzyć nową kartę, karta się otwiera, ale w pole adresu wchodzi google szukające zawartości schowka.


opera:config#UserPrefs|PageBarOpenURLOnMiddleClick - w Operze 9.5 będziesz mógł to tam wyłączyć.

Originally posted by ciach:

Dodatkowo gest (W dół) mając przypisane "Go to line start", nie działa w Linuksie.


"Go to start" ?

ciach napisał(a):

Go to start działa, dzieki Szyk. Ciekawe, czemu przestało działać, nie przypominam sobie zmieniania.
Aha, z ciekawych rzeczy. Odpaliłem dziś Operę (Ubuntu) i patrzę, a pasek narzedzi bez moich przycisków, za to pojawiła się różdżka. Zamknąłem, otworzyłem ponownie i mam mój dopracowany pasek. Są rzeczy w hardware i software, o których mi sie nie śniło.