Nie działa Flash.

w dziale Opera dla systemów Linux, Mac OS, FreeBSD oraz Solaris
kaszczor napisał(a):

Z Opery korzystam pod Ubuntu-Lunux. Nie działa mi jednak w Operze Flash. W systemie mam Flash jednak zainstalowany, bo w Firefoksie nie ma z tym żadnego kłopotu. Co zrobić, aby i w Operze Flash zaczął działać? Już teraz, z góry bardzo dziękuję za wszelką pomoc.

Zaufany napisał(a):

To wina Adobe, która nie trzymała się oficjalnej specyfikacji podczas tworzenia pluginu, który formalnie ma być dla linuksowych przeglądarek. Nie ma prostego rozwiązania, które można polecić ludziom bez obaw, aby Flash zadziałał w najnowszej, stabilnej Operze.

Osobiście uważam, że najlepiej jest zainstalować sobie niestabilną Operę. Aby uniknąć problemów sugerowałbym zapoznać się dokładnie ze wpisami z tego blogu:
http://my.opera.com/desktopteam/blog/

Jeśli potrzebujesz więcej informacji o wersjach niestabilnych po polsku, na chwilę obecną najlepszy do tego będzie wątek:
http://my.opera.com/community/forums/topic.dml?id=225071
Ogólnie, jeśli jesteś zainteresowany wersjami niestabilnymi, powinieneś odwiedzać ten dział i sprawdzać przyklejone tematy.

Standardowo powinienem też zasugerować zaprzyjaźnienie się z wyszukiwarką na Forum, ale w tym konkretnym wypadku nie jest to konieczne. Potrzebny temat leżał sobie na pierwszej stronie. Dla formalności podaję link.
http://my.opera.com/polski/forums/topic.dml?id=215714

kaszczor napisał(a):

Originally posted by Big_Z:

To wina Adobe, która nie trzymała się oficjalnej specyfikacji podczas tworzenia pluginu, który formalnie ma być dla linuksowych przeglądarek.

No, ale jakoś, to chyba nie do końca jest tak, jak piszesz. Bynajmniej z logicznego punktu widzenia, bo w Firefoksie działa. Jakby była, to wina Adobe, to nigdzie chyba raczej by nie działało.

Originally posted by Big_Z:

Nie ma prostego rozwiązania, które można polecić ludziom bez obaw, aby Flash zadziałał w najnowszej, stabilnej Operze.

Czyli jednym słowem co, stabilne wersje Opery są do niczego i należy się ich raz na zawsze pozbyć?

Originally posted by Big_Z:

Ogólnie, jeśli jesteś zainteresowany wersjami niestabilnymi, powinieneś odwiedzać ten dział i sprawdzać przyklejone tematy.

Właśnie, że nie jestem. Chodzi mi przede wszystkim o stabilne wersje Opery, a nie o testowanie niestabilnych. Nie mam czasu na bawienie się w testera.

golew napisał(a):

Poczytaj przyklejony wątek. Można użyć nieco starszej wersji Flasha i ona zadziała.

Zaufany napisał(a):

@kaszczor
Podaj mi dwie przeglądarki Linuksowe w wersjach stabilnych, oparte o różne silniki, w których najnowszy Flash działa. Jeśli chcesz stabilny i najnowszy Flash i stabilną Operę, masz problem, dla którego dobrego rozwiązania nikt nie zna.

-------------------
Jeśli chodzi ogólnie o pluginy w Operze, sugerowałbym ten wątek, ale jest chyba głównie o wersjach niestabilnych.
http://my.opera.com/community/forums/topic.dml?id=223150