nie dziala zumi.lajt.pl

w dziale Strony WWW w Operze
arkwierz napisał(a):

witam
nie dziala strona
http://zumi.lajt.pl/

jak zmienie przedstawianie na firefox to jest ok,
ale co mam zrobic z opera mini ?

Barthezdeleted napisał(a):

Działa, działa jest tylko trochę rozjechana w każdej przeglądarce nie przedstawiającej się jako Internet Explorer lub Firefox (zresztą po co komu więcej przeglądarek do wyboru niż te dwie? p ).

Pod Operą Mini strona działa, z tym że niebieska obwódka wokoło linków i pól tekstowych zlewa się z niebieskim tłem wokoło pól wyszukiwarki - stąd sam przez chwile myślałem, że coś jest nie tak wink

Co można zrobić? Może warto było by naskrobać maila do autorów strony, ale dopiero wtedy gdy ktoś kompetentny tutaj na forum spróbuj zdiagnozować jaki konkretnie problem dolega stronie smile

uniqiq napisał(a):

Jakie są objawy? Sprawdzałem pod Operą Mini 4.0 i Operą Mini 3.0 i w obu zadziałało. Ale rzeczywiście raz OM4 zatrzymał się na komunikacie 'łączenie z serwerem', 'pobieranie danych z serwera', czy coś podobnego. Zdażyło mi się to tylko raz. Potem już bez problemu w obu przeglądarkach mogłem wyszukać najbliższej pizzerii.

PS: Fajne nawet to Zumi. Ma więcej punktów niż targeo mobi którego używałem do tej pory. Z drugiej strony w targeo mobi nawigacja po mapie jest dużo lepsza .. o ile można mówić o jakiejś nawigacji na zumi. W zasadzie najlepiej odnaleść adres na zumi a potem można już tam trafić z pomocą targeo - względnie google mapsów.

PS2: Lepiej by było zadać to pytanie na forum Opery Mini.

arkwierz napisał(a):

pytanie zadaje tutaj, bo u mnie problem wysepuje pod opera desktop tez.
zreszta jesli jest nie na miejscu to mozna przeniesc.
a nie dziala, bo mapa pod opera strasznie sie rozjezdza.
wystarczy porownac jak jest w innych przegladarkach

Barthezdeleted napisał(a):

Funkcja Przedstawiaj się jako/Maskuj się jako nie ingeruje w sposób interpretacji strony przez Operę. Jedyne co się zmienia to Identyfikacja przeglądarki (User Agent). Fakt, iż strona wygląda "poprawnie" gdy przeglądarka przedstawia się jako Firefox i wygląda "nie poprawnie" gdy przedstawia się jako Opera oznacza ni mniej ni więcej tylko, to że serwer wysyła inny kod strony w zależności od przeglądarki. Nie jest to nic nowego i właśnie do używania w takich przypadkach została stworzona funkcja przedstawiania się/maskowania.

Chwile pobuszowałem po tej stronie, maskując Opera jako Fx i nie zauważyłam aby coś nie działało (choć może zbyt pobieżnie się przyglądałem).

Jak już pisałem pod Operą Mini strona wygląda również poprawnie i nie zauważyłam nic niepokojącego, poza wspomnianą wyżej kwestią obwódek.

uniqiq napisał(a):

Problemu ze wspomnianymi obwódkami nie ma w Operze Mini 3.
Rzeczywiście jak się zmieni user agenta na FF to jest duża mapka. Oczywiście jest to "problem" po stronie serwera. Napisałem "problem" w cydzysłowiu, ponieważ nie jest to bug, a raczej feature. Strona zumi.lajt.pl - jak sama domena wskazuje - jest przeznaczona na urządzenia mobilne - z małym wyświetlaczem. Autorzy strony postanowili dostosować ją jednak do desktopowego Firefox'a - chociaż tak naprawdę nie musieli. Dla przedlądarek desktopowych jest przygotowana przecież inna wersja strony: http://zumi.pl Na Operze desktopowej proponuję korzystać właśnie z tej strony.

PS: Dodam, że zawsze, ale to zawsze denerwowało mnie dostosowywanie strony na podstawie user agenta. Jeżeli ktoś tak robi to znaczy że nie potrafi trzymać się standardów, które powinny działać pod każdą przeglądarką. Po raz pierwszy spotykam się z uzasadnionym użyciem tego mechanizmu.