Problem z zapamietaniem hasla w poczcie

w dziale Opera Mail - poczta, czat, grupy dyskusyjne i kanały informacyjne
Prozac napisał(a):

Witam

Na poczatku chcialem przywitac wszystkich forumowiczow z tego wzgledu, iz pisze na to forum poraz pierwszy.

Potrzebuje pomocy gdyz mam pewien problem z Opera 7.03 PL. Administrator serwera na ktorym mam konto e-mail a konkretnie na poczta.fm wprowadzil od niedawna autoryzowane polaczenia z serwerem. dodatkowo wprowadzono mozliwosc laczenia sie za pomoca TSL w celu zwiekszenia bezpieczenstwa. I tu wystepuje problem. Podczas zakladania nowego konta e-mail w operze wpisuje pokolei "Pelna nazwe", "email", "Urzytkownik", haslo potem wpisuje adresy pop3 i smtp, zaznaczam polaczenie TSL. W chwili proby pobrania poczty pokazuje sie okno w ktorym pisze ze serwer nie obsluguje TSL (a przeciez obsluguje). Wchodze wiec do ustawien konta i zmieniam w Operze port pop3 na 995 (dodatkowo spisuje uzytkownika i haslo dla smtp poniewaz te pola nie byly wypelnione). Kiedy zmienie port to wogole Opera sie nie laczy z serwerem.
Drugi problem jest taki, iz opera nie zapamietuje hasla do skrzynki email. Haslo mam 12 znakowe. a w ustawieniach konta widac tylko 6 gwiazdek (znakow). Zmieniam wiec w konfiguracji jeszcze raz haslo na 12 znakowe i klikam ok. Jednak po powrocie do okna konfiguracyjnego znowu widac tylko jak bym mial haslo 6 znakowe. Czy tak powinno byc?
W zwiazku z tym pytanie czy pocztaw Operze wogole obsluguje poczaczenia autoryzowane i co zrobic aby opera zapamietala prawidlowo liczbe znakow haslo do skrzynki.

PS. Przepraszam za taki dlugi post ale chcialem jak najbardzie szczegolowo opisac problem.

Pozdrawiam smile

qviri napisał(a):

Co do pierwszego problemu, to TLS masz zaznaczyć dla serwera SMTP (czyli tego na dole), a nie POP3.

Co do drugiego, zapamiętywane jest całe, ale pokazywane jedynie sześć gwiazdek. Ale Opera pamięta całe. Dla bezpieczeństwa jak przypuszczam, gdy znasz długość hasła to znacznie prościej je złamać...

Ryszard napisał(a):

Mam 11 znakowe hasła i też widzę 6 gwiazdek w polu hasła, moim zdaniem to miła cecha Opery - ukrywanie długości hasła.

W liście od poczta.interia.pl nie ma nic na temat bezpiecznego połaczenia z serwerem (czyli ptaszkowania pozycji bezpieczne połaczenie) jest natomiast o autentyfikacji, czyli w stosowne pola SMTP trzeba wpisać użytkownika i hasło.
Chyba poczta.fm i poczta.interia.pl to ta sama usługa - http://poczta.interia.pl/pomoc/konf.html?p=1|2

Zostały mi jeszcze obrazki - http://opera1.w.interia.pl/

mina86 napisał(a):

Tak samo jak wchodzisz na strony z haslem (urle postaci http://user:password@serwer.com/) to w pasku adresu widac: http://user:****@server.com Co wiecej gdyby Opera w to pole wstawiala cale haslo to moznaby je po prostu odczytac smile Winda to dzirawy system i takie sztuczki sa mozliwe, aczkolwiek w Operze sa jakies zabezpeiczenia rpzed tym, ale nie sadze, zeby nie dalo sie ich obejsc..

qviri napisał(a):

Co do pierwszego problemu, to TLS masz zaznaczyć dla serwera SMTP (czyli tego na dole), a nie POP3.Po tym, co napisał Ryszard, uświadomiłem sobie, że rzeczywiście nie trzeba zaznaczać żadnego TLS, jedynie wpisać użytkownika i hasło do pól dla serwera SMTP.

zorro7 napisał(a):

M2 jest bardzo wygodny

Za jednym zamachem mam odpowiedź na dwa problemy. Jedynie, kiedy zaznaczam bezpieczne połączenie SMTP to przy wysyłaniu mam komunikat, że certyfikat jest niezgodny z jego nazwą www.poczta.fm i pyta czy zaakceptować? Po akceptacji... normalnie wysyła!
Martwiło mnie obcinanie hasła a tu niespodzianka. Opera dodatkowo zabezpiecza!

prozac - Jest już wersja Opery 7.11PL !!!

quiris napisał(a):

Jako podsumowanie proponuję zrzut ekranu (w załaczniku) prawidłowej konfiguracji bezpiecznego połączenia z serwerami poczty Interii: POP3 i SMTP z uwierzytelnianiem. Myślę, że rozwieje to wszelkie wątpliwości.

quiris napisał(a):

qviri napisał(a)
Po tym, co napisał Ryszard, uświadomiłem sobie, że rzeczywiście nie trzeba zaznaczać żadnego TLS, jedynie wpisać użytkownika i hasło do pól dla serwera SMTP.


Właśnie dla SMTP trzeba zaznaczyć TLS, jeśli chcemy mieć szyfrowane połączenie (START TLS - na zwykłym porcie)
Przy POP3 wystarczy ustawić port na 995 i już mamy szyfrowane połączenie (TLS na dedykowanym porcie)

Kermit83 napisał(a):

quiris napisał(a)
Jako podsumowanie proponuję zrzut ekranu (w załaczniku) prawidłowej konfiguracji bezpiecznego połączenia z serwerami poczty Interii: POP3 i SMTP z uwierzytelnianiem. Myślę, że rozwieje to wszelkie wątpliwości.


Jaką to skórkę posiadasz na tym screenie? Troche mi się spodobała wink p happy cool

quiris napisał(a):

Kermit83 napisał(a)
Jaką to skórkę posiadasz na tym screenie?


HolySeven: http://my.opera.com/customize/skins/index.pl?author=23

Sprawdzam wiele skórek, ale szybko wracam do tej jednej bigsmile

Prozac napisał(a):

Dziekuje wszystkim za pomoc. Istotnie nie potrzebnie zaznaczalem zabezpieczenie TSL dla pop3. Teraz poczta dziala tak jak powinna.

Jeszcze raz dzieki

Pozdrawiam smile

quiris napisał(a):

Ja mam jeszcze takie offtopicowe pytanie do stałych użytkowników Interii:
Czy zdarzyło się Wam, że Interia dokleja reklamy do wysyłanych listów?

tatool napisał(a):

mam konto na interii juz kilka lat. oni caly czas doklejali te reklamy. niestety sad