Usuwanie e-maili z serwera poprzez OperaMail

w dziale Opera Mail - poczta, czat, grupy dyskusyjne i kanały informacyjne
goblin21 napisał(a):

Często przychodzą na pocztę w o2 różne śmieci, np. reklamy serwisów rozsyłane przez o2.
Po przejrzeniu poczty w OperaMail kasuje te które mnie nie interesują, lecz na serwerze one pozostają. Zalogowałem się dzisiaj na skrzynkę pocztową i przywitało mnie ponad 200 nieprzeczytanych wiadomości z czego większość to reklamy jakiegoś badziewia.

Czy jest możliwość usuwania takich e-maili z serwera, poprzez OperaMail, oraz oznaczania tych już przeczytanych w OperaMail jako przeczytanych na serwerze?

Zaufany napisał(a):

Jeśli się nie mylę, Opera pozwala tylko na skasowanie z serwera wszystkich pobranych. I to tyle, więcej się nie da. Tobie zaś przydałby się IMAP, ale to słabo działa w Operze i jest dostępne praktycznie tylko na płatnych serwisach.

Sojeros napisał(a):

IMAP by rozwiazał problem, bo wszystkie operacje wykonywane są bezpośrednio na serwerze.
Big_Z, dlaczego IMAP słabo działa na operze ? Posiadam jedno takie konto i nie mam żadnych zastrzeżeń.

Generalnie Opera, skoro potrawi ściągnąć wiadomości nie pozosatawiając kopii na serwerze, mogłaby posiadac opcje usuwania mail'i z serwera. A może istnieje jakaś wtyczka na to ?

Pozdr.

Barthezdeleted napisał(a):

Tak jak pisał Big_Z, masz możliwość skasowania wiadomości po pobraniu jeśli nie chcesz używać webmaila (lub zostawiać sobie kopi) lub zaznaczenia jako przeczytanych, pobranych już maili (gdy z jakichś względów chcesz sobie zachować kopie wiadomości). W tym momencie brak jest możliwości selektywnego usuwania wiadomości poprzez POP3.

Co do spamu na o2. Sam posiadam tam konto i do filtrowania spamu używam odpowiedniego filtra w OperaMail. Muszę powiedzieć, że radzi sobie całkiem dobrze (oczywiście nie zostawiam kopi listów na koncie).

W/w funkcje są dostępne w Właściwościach konta, na zakładce Odbieranie.

EDIT -

Originally posted by Sojeros:

Generalnie Opera, skoro potrawi ściągnąć wiadomości nie pozosatawiając kopii na serwerze, mogłaby posiadac opcje usuwania mail'i z serwera.


Po odznaczeniu opcji Pozostaw wiadomości na serwerze, Opera po następnym pobieraniu poczty skasuje wszystkie listy znajdujące się w skrzynce.

Sojeros napisał(a):

EDIT -

Po odznaczeniu opcji Pozostaw wiadomości na serwerze, Opera po następnym pobieraniu poczty skasuje wszystkie listy znajdujące się w skrzynce.

[/QUOTE]

Tak wiem, ale przecież nie oto nam chodzi :]
Nawet OE posiada funkcje usunięcia danej wiadomości z serwera. W operze jeszcze tego nie wprowadzili :/ szkoda.. .

Pozdr.

Zaufany napisał(a):

Przy jednym koncie IMAP nie ma problemów.