Globalne wyłączanie blokowania zawartości

w dziale Dostosowywanie Opery do własnych potrzeb
Wasacz napisał(a):

Witam, mam pytanie odnośnie blokowania zawartości: czy możliwe wyłączenie blokowania dla wszystkich stron jednocześnie (bez restartowania Opery i edycji urlfilter.ini)? Czasami zdarza się, że część witryny nie wyświetla się, a jeśli zawiera elementy pochodzące z różnych adresów URL, dochodzenie, co powoduje problem, jest strasznie uciążliwe.

Nie jestem też pewien, czy nie widziałem tego kiedyś na liście życzeń – niestety nie udało mi się niczego takiego odnaleźć. Jeśli ktoś ma jakieś informacje, bardzo proszę – niech się podzieli wink

Dzięki.

andol napisał(a):

Nie ma takiej możliwości w najnowszych stabilnych wersjach Opery (chyba - dawno ich nie używałem smile).

W wersjach testowych Opery 9.50 można wyłączyć blokowanie zawartości w preferencjach dla wybranej witryny. Powinno to chyba rozwiązać Twój problem.

Wasacz napisał(a):

Originally posted by andol:

W wersjach testowych Opery 9.50 można wyłączyć blokowanie zawartości w preferencjach dla wybranej witryny.


To tylko częściowe rozwiązanie problemu, niestety…

A dałoby się przypisać takiej akcji przycisk?

andol napisał(a):

Wkraczamy tu na obszar zarezerwowany dla podforum „Wersje beta […]”, ale dodam, że w testowych wersjach Opery 9.50 można też globalnie wyłączyć blokowanie zawartości z poziomu opera:config. Zmiana ta wymaga jednak ponownego uruchomienia Opery. Tak więc, chociażby z tego powodu, odpowiedź na Twoje pytanie brzmi: nie. Ponadto w konfiguracji myszy i klawiatury nie widzę polecenia odpowiadającego tej opcji, a bez takiego polecenia przycisku nie stworzymy.

Zastrzegam jednak, że mogę się mylić, bo od jakiegoś czasu nie jestem na bieżąco z tym tematem.

Wasacz napisał(a):

Cóż, dzięki. Dobre i to wink

Medium napisał(a):

Tak sobie przeglądam stare nie przeczytane wątki i myślę sobie, że można tu wstawić przycisk, który stworzył bodajże JaDo, a ja używam go już od dość dawna i mam umieszczony na pasku adresu:
button

Wasacz napisał(a):

Taki przycisk stworzył też Tamil ;-)

Medium napisał(a):

Nie będę zabierać głosu w dyskusji o prawa autorskie. Ja go sobie wzięłam z postu JaDo.