Opera 9.26 - szary prostokąt na stronie.

w dziale Opera dla systemów Linux, Mac OS, FreeBSD oraz Solaris
Krystyn napisał(a):

Witam.
Podobnego tematu nie znalazłem, a problem mam wyłącznie w Operze i wyłącznie pod Linuksem. Otóż jak otwieram różne strony tak jak np tę na obrazku to pojawia mi się taki szary prostokąt. Przewija się toto pionowo po całym ekranie i praktycznie rzecz biorąc taka stronka jest nie do oglądania. Jak się wyłączy Java Script w preferencjach to prostokąt znika, ale to nie jest żadne rozwiązanie, bo na niektórych stronach przywołuje np okno logowania, albo czat i nie można korzystać. Czy ktoś zna rozwiązanie problemu? (Oprócz oczywiście przesiadki na Mozillę).Zajec napisał(a):

Originally posted by Krystyn:

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/be6c63159686c943.html

To pozostałość po crashu wtyczki, na 95% Flasha. Zainstaluj starszą wersję wtyczki, która działa w Operze 9.2x (wtedy reklama wyśwetli się poprawnie) albo wyłącz zupełnie ich działanie w menu dostępnym pod F12.

Zaufany napisał(a):

Można też zainstalować sobie niestabilną Operę. Jeśli poradzisz sobie bez inline search, to tygodniówka z końca lutego jest całkiem znośna.

Krystyn napisał(a):

Dziękuję bardzo. smile Nigdy bym się nie domyślił, że skoro wyłącza się to zjawisko wyłączając JavaScript to ono pochodne jest od flasha. Już rozwiązałem mój problem. Odinstalowałem całkiem najnowszy plugin i wgrałem pobrany Z TEJ STRONY plik: flash-player-7.0.63.0-6.i586.rpm - pochodzi z SUSE 10.1 i działa bez zarzutu.

golew napisał(a):

A ten z przyklejonego wątku w tym dziale - http://my.opera.com/polski/forums/topic.dml?id=215714 ? wersja 9.0.21.78, mi pod OpenSuse 10.3 działa.

Krystyn napisał(a):

Dziękuję. Pobrałem, skopiowałem i pięknie działa. Zdecydowanie lepiej niż poprzednie wersje. smile

Krystyn napisał(a):

Ot ciekawostka - zainstalowałem najnowszą wersję flasha, bo reinstalowałem Firefoxa i w Operze 9.27 działa bez problemu. Z czego wynika, że chyba problem był chyba w przeglądarce, a nie we wtyczce niestety...

Zaufany napisał(a):

Skoro zainstalowałeś najnowszego Flasha, to chyba wynika z tego, że to Adobe naprawiło problem.

Krystyn napisał(a):

Niestety nie - na tej samej Opera 9.26 nie pokazywała poprawnie stron. Miałem wykasowanego flasha całkiem z systemu i wrzuconą "ręcznie" do katalogu plugins starszą wersję.

Krystyn napisał(a):

Nie mogłem już edytować swojej wypowiedzi, więc jest nowa. bigsmile

- Nie ma tu jakiejś reguły jak się wydaje. Reinstalowałem Firefoxa, bo mieli jakiś błąd w repozytorium i przy okazji wgralem najnowszego flasha. Opera 9.27 współpracowała z nim z lekkim tylko opóźnieniem, by niespodziewanie jakiś tydzień temu znowu przestać. Teraz mam 9.50 b2 i ona nie ma żadnych problemów z flashem.

Krystyn napisał(a):

Sam rozwiązałem swój problem - umieszczam tu info bo się może komuś przyda. Rozwiązaniem jest deinstalacja z systemu wszystkich wtyczek do flasha z wyjątkiem oryginalnego Flash Playera. Jak się wyrzuci wszelkie swdece i inne wtyczki do Mozilli to już nie ma najmniejszych problemów z szarymi prostokątami i innymi. smile

szyk napisał(a):

U mnie w 9.51 zmieniło się tylko to, że zamiast szarego prostokąta jest biały.
Wersja Flasha najnowsza stabilna, czyli 9.0.124.0 .

Krystyn napisał(a):

A jest to Twój jedyny plugin do flasha? U mnie jest tylko on i libflashsupport i wszystko chodzi bardzo ładnie. Za to wywaliłem wszelkie odmiany: libswfdec i swfdec.

szyk napisał(a):

Jedyny. Błąd pojawia się przede wszystkim przy oglądaniu filmików, zwłaszcza gdy się otworzy je na kilku kartach.
Może się skuszę na wersję beta 10 Flasha . smile

Zaufany napisał(a):

Nie trzeba wywalać pluginów. Wystarczy w ustawienniach wybrać odpowiedni.

Krystyn napisał(a):

To całkiem niezły pomysł. wink Też na niego wpadłem, ale nie chciał jakoś zadziałać... bigsmile

Zaufany napisał(a):

Działa chyba dopiero od 9.51...

Krystyn napisał(a):

Raz działa, a raz nie niestety. Ogólnie nowa Opera się zachowuje jakby była produktem Microsoftu zupełnie. Po dłuższej pracy zwalnia i robi się mało stabilna, a flash (np na YTB) raz działa, raz nie. Czasem w ogóle się nie pojawia okienko z filmem, czasem tylko jest pasek z przyciskami, czasami komplet, ale strona nie reaguje na polecenia i od czasu do czasu nie daje się zamknąć. Innym razem wszystko chodzi w 100% dobrze, można oglądać filmiki, reklamy itd i nie ma najmniejszych problemów. Przestałem z tym walczyć i przeglądam YTB w Firefoksie.