przenosiny poczty

w dziale Opera Mail - poczta, czat, grupy dyskusyjne i kanały informacyjne
lukasew napisał(a):

Witam,

z uwagi na niechęć do straty poczty prosiłbym o wytłumaczenie krok po kroku jak przenieść (i co zmienic w ustawieniach) katalog poczty w operze 9.x w nową lokalizację. Posiadam XP, poczta jest w standardowej lokalizacji (c:\documents...) Wiem, ze temat już był poruszany, ale chyba jeszcze nigdy krok po kroku dla lamera.

Pozdrawiam

Ryszard napisał(a):

Wyeksportuj wiadomości
http://my.opera.com/Ryszard/blog/2008/01/24/eksport-import-wiadomosci
Załóż foder dla poczty w nowej lokalizacji.
Wskaż go Operze opera:config#Mail Root Directory
Wyłącz Operę.
Zrób (na wszelki wypadek) kopię starego folderu poczty.
Przenieś do nowego folderu pliki/katalogi:
accounts.ini - żeby nie zakładać kont od nowa
autofilter - żeby na nowo nie robić filtrów i nie uczyć Opery reguł spamu
pliki *.newsrc - będą tylko wtedy gdy było skonfigurowane konto news
pliki incomingX.txt - zawerają informacje o ściągniętych wiadomościach news, wiadomościach nie skasowanych na serwerach i adresy RSS
Czy przeniesienie plików signatureX.txt da spodziewany efekt - nie wiem wink strasznie dawno zrobiłem przeprowadzkę po raz pierwszy.
Uruchom ponownie Operę.
Zaimportuj wiadomości.
Można też zamiast export/import przenieść całą zawartość katalogu w nowe miejsce ale - w ten sposób przeniesie się wszystkie puste foldery po skasowanych z dysku wiadomościach. I w ogóle dobrze jest co jakiś czas posprzątać na poczcie http://my.opera.com/polski/forums/topic.dml?id=221913

lukasew napisał(a):

dzięki za odpowiedź.

Jeszcze jedno pytanie, czy przy koncie IMAP trzeba eksportować wiadomości? Pop'y moge wyeksportowac i przekopiować, ale dla imap'u móglbym chyba skasowac konto i po zrobieniu przenosin plików konfiguracyjnych zrobic na nowo. Nie wiem, czy dobrze myślę?

Może jeszce jedno pytanie. jesli wyeksportuje wiadomości z konta imap, a potem je zaimportuję, to czy będa one przypisane do konta, czy nie?

Ryszard napisał(a):

Na temat IMAP w zasadzie nie odpowiem, bo nie używam więc nie wiem.
Ale myślę sobie, że informacje o wiadomościach na serwerze IMAP Opera trzyma w jakichś plikach. Jak skopiować accounts.ini (w którym są zapisane informacje o istnieniu takiego konta) a nie skopiować plików z informacjami o pobranych wiadomościach (podejrzeam, że jakieś incomingX.txt i może outgoingX.txt) to Opera po uruchomieniu sama zsynchronizuje dysk z serwerem).

Originally posted by lukasew:

jesli wyeksportuje wiadomości z konta imap, a potem je zaimportuję, to czy będa one przypisane do konta, czy nie?

No i to jest zupełnie inny "kłopot" ale odpowiedzi również nie znam. Jakbym miał konta pop3 i imap to pewnie najpierw wyeksportowałbym same wiadomości z kont pop3 i potem zaimportował do dowolnego konta pop3. Konto imap exportowałbym i importował osobno - przed exportem używałbym przełącznika kont.