aktualizacja zakładek informacje o zmianie strony odświeżanie

w dziale Dostosowywanie Opery do własnych potrzeb
Zaraki Kenpachi napisał(a):

Mam w Operze masę kart. z 40, 50 ich; sam nie zliczę. Za każdym razem gdy włączam Operę, przechodzę przez mękę, czękając nie tylko, aby załadowały się strony z cache'a na dysku, ale też czekając na informacje o tym, czy strona się nie zmieniła.

W narzędzia>zaawansowane>historia dałem nigdy dla łączenia się z serwerem w celu pobrania informacji o zmianach, lecz nadal niektóre karty próbują się łączyć z internetem. Skąd wiem? Bo jak wyłączam dostęp do WANa, to w niektórych kartach pojawia się błąd. Z tego dedukuję, że karta łączy się z netem, kiedy tego nie chcę.

Dlaczego mnie to boli? Powiedzmy, że chcę włączyć szybko onet.pl, ale szybko tego nie mogę zrobić, bo muszę konkurować z (powiedzmy) 25-ma kartami łączącymi się z internetem. Jest na to rada? thx

golew napisał(a):

Tzn. masz w sesji te 25 kart zapisanych? Bo zakładki to w Operze ulubione strony. I za każdym razem włączasz sesję z tymi 25 kartami? Są ci one potrzebne?
Ja dawniej miałam sesję taką startową z ok. 7-8 kartami, ale przerzuciłam się na startowanie z ostatnio zamkniętymi kartami a nauczyłam korzystać z paska osobistego, gdzie mam ikonki moich kilkunastu ulubionych stron i w ten sposób szybko mam do nich dostęp.

Wyjaśnij nam więc jak to jest u ciebie.

Zaraki Kenpachi napisał(a):

no dobra. U mnie zakładka=karta. Poprawiłem. Chodzi o karty.

golew napisał(a):

Ale wytłumacz czemu otwierasz Operę z taką ilością kart? Naprawde tyle jest Ci potrzebnych?

Zaraki Kenpachi napisał(a):

ręce opadają... Chcę i już, o gustach się nie dyskutuje.

Ryszard napisał(a):

Originally posted by Zaraki Kenpachi:

ręce opadają... Chcę i już, o gustach się nie dyskutuje.


To nie chodzi o gust tylko golew wie co robi pytając

Originally posted by golew:

Ale wytłumacz czemu otwierasz Operę z taką ilością kart? Naprawde tyle jest Ci potrzebnych?

Bez tej wiedzy nie da się rozwiązać Twojego problemu. Potrzebne są również adresy tych stron z podziałem na:
- grzeczne - takie które nie próbują połączenia przy włączaniu
- niegrzeczne - łączące się z internetem mimo zakazu.
Zrób w zakładkach folder "strony", a w mim podfoldery "grzeczne" i "niegrzeczne", pozapisuj w nich odpowiednie strony, wyeksportuj folder i dołącz tu - do wiadomości. Wtedy zobaczymy co się da zrobić.
Jak już będziesz miał strony w zakładkach to usadź sobie na pasku osobistym foldery "grzeczne" i "niegrzeczne", a następnie przez Narzędzia → Preferencje → Ogólne → Uruchamianie ustaw "Nie otwieraj żadnych stron".
Opera będzie startowała czysto i będziesz mógł szybko załadować ten przykładowy onet.
A strony będziesz otwierał przez pasek osobisty → Załaduj wszystkie.

Jak uda Ci się znaleźć w Plik pozycję Sesje to zainteresuj się nią - może zamiast zakładek będziesz wolał używać sesji.
Tu - http://operawiki.info/PrzyciskiUzytkownika#menu znajdziesz przyciski przyspieszające dostęp do sesji.

Przy okazji sesji:
Dla wielu użytkowników Opery ustawienie Narzędzia → Preferencje → Ogólne → Uruchamianie → Kontynuuj przerwaną sesję jest naturalne, oczywiste i najwygodniejsze. 50, czy więcej kart miewamy otwarte i nawet zamykamy Operę z taką ilością. Ale - albo przestają być potrzebne - to się je zamyka, albo są potrzebne dalej - to się je wszystkie zapisuje jako sesję (na wszelki wypadek) i przed kolejnym zamknięciem Opery z otwartymi wszystkimi wykonuje operację namysłu - na pewno będę kontynuował używanie, czy może przy następnym otwarciu Opery zacznę od innego adresu. I w zależności od wyniku tej skomplikowanej operacji myślowej albo zostawia otwarte, albo zamyka ale przed zamknięciem jeszcze jedna trudność - czy mam zapisaną aktualną sesję, czy trzeba ją zapisać ponownie.