Zwiecha w notatkach

w dziale Dostosowywanie Opery do własnych potrzeb
Enquax napisał(a):

Gdy zaczynam pisać jakąś notatkę, po wpisaniu niewielkiej liczby znaków, opera nagle zawiesza system na dobrych kilkadziesiąt sekund, po czym się odblokowuje. Czy ktoś wie co może być przyczyną? Próbowałem ją reinstalować, nic to nie dało. Kiedyś wszystko było w porządku i tu nagle po formacie komputera coś takiego zaczęło mi się dziać ;/
Program StatBar wykazuje w momencie zwieszenia 100% wykorzystanie procesora.

Barthezdeleted napisał(a):

Originally posted by Enquax:

Gdy zaczynam pisać jakąś notatkę,


Korzystając z Operowego panelu Notatki, czy na jakimś blogu?

Originally posted by Enquax:

Próbowałem ją reinstalować, nic to nie dało.


Reinstalacja nie dotyka Twojego profilu w Operze, który zazwyczaj znajduje się gdzieś w C:\Documents & Settings\ . Możesz go zlokalizować przechodząc do Pomoc O Operze

Powiedz może na początek z jakiego systemu korzystasz i czy posiadasz jakieś oprogramowanie zabezpieczające (antywirusy, zapory, HIPS itp. itd.)

Zaufany napisał(a):

Podaj konfigrację części pocztowej Opery.
Jeśli możesz, sprawdź też działanie Opery na czystym profilu. (Czyli na takim, na którym jeszcze nie włączałeś Opery, może być nowozałożony.)

Enquax napisał(a):

Oczywiscie chodzi o operowe notatki w panelu.

Sprawdzałem niedawno na "czystym" profilu, jest to samo.
Uzywam Win XP sp2 i jestyny antywir jaki mam to Kerio personal firewall no i A-squared free, ale ten 2gi nie dziala w tle i sluzy jedynie do skanowania plikow.
Sprobuje sie jeszcze upewnic, zaloze zupelnie nowy profil.

golew napisał(a):

A jakby skopiować na chwilę sam plik notatek w inne miejsce i założyć nowy?

Barthezdeleted napisał(a):

Symptomy wskazują na to, że coś się dzieje w momencie gdy Opera otwiera i zaczyna modyfikować plik notatek (tak mi się przynajmniej wydaje p). Spróbuj może na chwile wyłączyć A-squared i Kerio PF.

Tak swoją drogą, to miałeś na myśli chyba Sunbelt Personal Firewall? wink (Sunbelt przejął tego firewalla i zaczął go dalej rozwijać) Chodzi mi o fakt, czy masz zainstalowaną ostatnią wersje smile

Enquax napisał(a):

Mam Sunbelt Kerio, nie wiem czy to ostatnia wersja, ale jego wyłączenie nic nie daje ;]

Ktory plik to plik notatek? smile

Enquax napisał(a):

Znalazłem plik. To zadziwiające, ale podziałało. Po usunięciu pliku notatek z jego miejsca przestalo sie wieszac...! Dzieki!