sposób na całkowite przeniesienie opery na inny dysk

w dziale Dostosowywanie Opery do własnych potrzeb
lisz55 napisał(a):

mam operę zainstalowaną na dysku D a mimo to nadal niektóre pliki znajduja się na C, czy da sie cos z tym zrobić? albo chociaż zmienić folder bufora downloadu (czy jak sie tam nazywa), bo czasami mimo że ściagam cos na dysk d to pokazuje mi że dysk c jest pełny

Ryszard napisał(a):

Szukaj opera:config#C:\, zmień, zapisz.

lisz55 napisał(a):

jeśli dobrze rozumiem starczy, że zmienię opcję Temporary Download Directory i już nie będzie się zapisywać żadnych ściąganych plików na c?

Ryszard napisał(a):

Jeśli dobrze rozumiem - po kliknięciu w link w mojej poprzedniej wiadomości zobaczyłeś wyłącznie "Temporary Download Directory". Wniosek jest chyba oczywisty wink trzeba sprawdzić efekt zmiany lokalizacji tego folderu.
Nie jest to chyba szczególnie ważne, ale standardowo "Temporary Download Directory" siedzi w "Cache Directory4" więc może też tak zrób u siebie.
Ten link opera:config#directory otworzy Ci edytor preferencji tak, że będziesz widzał i "Cache Directory4" i "Temporary Download Directory" (i jeszcze klika innych). Może skopiuj ścieżkę z "Cache Directory4", wklej do "Temporary Download Directory" i dodaj na końcu "temporary_download\".
Klik w [Zapisz], zamknij Operę, poszukaj na C: starego katalkogu "temporary_download" czy jak Ci się tam nazywał, sprawdź czy przypadkiem nie siedzi tam coś, co uznasz za ważne, skasuj stary katalog i uruchom Operę. I sprawdź jak się będzie sprawować.

lisz55 napisał(a):

Originally posted by Ryszard:

eśli dobrze rozumiem - po kliknięciu w link w mojej poprzedniej wiadomości zobaczyłeś wyłącznie "Temporary Download Directory"


nie, zobaczyłem jeszcze mnóstwo innych rzeczy tylko, że to akurat mi wydało się najodpowiedniejszą opcją, żeby nie buforował sobie ściąganych plików na c, bo to mnie najbardziej interesuje, bo potem czasami mi przerywa download z powodu zapełnienia dysku c. Swoją drogą to uważam, że to flustrujące, że programiści (nie tylko opery) zapisują jakieś pliki zawsze na dysku c mimo, że prog instalowaliśmy na innym dysku

andol napisał(a):

Pliki należące do profilu użytkownika program zapisuje w miejscu wskazanym przez system operacyjny.

Możesz zainstalować Operę w trybie jednego użytkownika. Wszystkie pliki Opery będą wówczas przechowywane w jednym, wskazanym przez Ciebie podczas instalacji, katalogu.