krawędź przełączająca + compiz

w dziale Opera dla systemów Linux, Mac OS, FreeBSD oraz Solaris
Mistrz napisał(a):

Hej,
W ramach poznawania linuksa (Ubuntu) odpaliłem u siebie graficzne wodotryski w postaci Compiza. Jednak spotkała mnie niemiła niespodzianka. Gdy jest włączony Compiz, krawędź przełączająca w Operze jest nieklikalna, w tym sensie, że muszę celować trochę obok. Tym samym fatałajstwo traci sens. Ktoś próbował sobie z tym poradzić? Jakieś sukcesy? Kto jest winien - kogo mam nie lubić?

SodomyAndLust napisał(a):

hmmm, nielubic - tworcow compiza;p a problem jest taki ze o ile dobrze rozumiem - to w miejscu gdzie klikalo sie na boczny panel opery jest teraz to cos zwane krawedzia szescianu i o ile dobrze mi sie wydaje, to niestety nic na to nieporadzisz;pno chyba ze wylaczysz compiza albo zostawisz boczny panel wlaczony na stale;p
hehehe ]:->

arkwierz napisał(a):

u mnie krawedz przelaczajaca w operze jest klikalna
jest dokladnie tam gdzie ma byc, a krawedz szescianu jest troche dalej w lewo.
Twoich klopotow upatrywalbym bardziej w dekoracji okien.
jesli uzywasz emeralda theme to moze sprobuj zmienic i zobacz jak wplynie na opere.

Mistrz napisał(a):

Eureka proszę Państwa!
Problem nieklikalnej krawędzi spowodowany jest pluginem obróć kostkę. By wyeliminować ową niedogodność należy wejść do ustawień Compiza (Advanced Desktop Effects Settings), następnie w ustawieniach pluginu obróć kostkę, w zakładce działania odnaleźć polecenie: ogólne->obróć i przełącz w lewo. W kolumnie krawędź ekranu, po dwukliku zmienić z left na TopLeft i BottomLeft.

Skutek:
Krawędź (lewa) w Operze jest spowrotem klikalna, jednak automatyczne obracanie kostki przy przeciąganiu jakiegoś okna na lewo, musi się odbyć poprzez górny lub dolny róg ekranu.

Wasacz napisał(a):

Dzięki ;-)

Chociaż ja wstawiłem sobie malutką ikonkę na pasku stanu, przełączającą widok paneli.
Jakoś się sprawdza ;-)

SodomyAndLust napisał(a):

no i jednak da sie cos z tym zrobic:) great success:D

mortal84 napisał(a):

Originally posted by Mistrz:

Eureka proszę Państwa!
Problem nieklikalnej krawędzi spowodowany jest pluginem obróć kostkę. By wyeliminować ową niedogodność należy wejść do ustawień Compiza (Advanced Desktop Effects Settings), następnie w ustawieniach pluginu obróć kostkę, w zakładce działania odnaleźć polecenie: ogólne->obróć i przełącz w lewo. W kolumnie krawędź ekranu, po dwukliku zmienić z left na TopLeft i BottomLeft.Witam.
Bardzo chciałbym się zastosować do podanych wskazówek i tez mieć klikalną krawędź w Operze, ale niestety w swoim Settings Manager nie mogę odnaleźć tych wszytskich zakładek gdzie trzeba to pozmieniać. Oczywiście plugin Rotate Cube mam, ale w nim tylko 2 zakładki: Ogólne i Bindings. Może mam jakąś inną wersję czy coś (v. 0.7.4)?
Mam nadzieję, że ktoś wie co z tym zrobić smile

Mistrz napisał(a):

Zmienili układ na bardziej ludzki.

Teraz trzeba wejść do zakładki bindings pluginu obróć kostkę. Rozwinąć dział rotate cube i kliknąć przy poleceniu rotate flip left. W wyskakującym monitorku odznaczyć krawędź lewą.
zrzutekranu.png