W stacji nie ma dysku. Włóż dysk do stacji E

w dziale Opera
Raster2000 napisał(a):

Witam!
Mam taki problem: jeżeli podczas przeglądania Opery wyjmę płytę, która się znajdowała w napędzie to Opera wyświetla komunikat z tematu. Wtedy albo można zrobić restart kompa albo włożyć wyjętą przed chwilą płytę, kliknąć anuluj/kontynuuj/powtórz aby można było ponownie korzystać z Opery.
Można coś na to poradzić?

golew napisał(a):

Kliknij opera:about i sprawdź czy jakaś ścieżka nie prowadzi do dysku E, jeśli nie to sięgnij głębiej czyli do opera:config

Raster2000 napisał(a):

Przejrzałem i wygląda na to, że nic w Operze nie jest powiązane z dyskiem E. Ten sam problem miałem w innym komputerze, więc to nie jest pewnie problem sprzętowy. Może tak być, że Windows uruchamiając płytę włożoną do napędu i wyświetlając okno z menu programów (np. PC Format, KomputerŚwiat) korzysta z wtyczek Opery?

Barthezdeleted napisał(a):

Jeżeli na pewno w w/w miejscach nie masz ścieżki do dysku E: to przejdź do Panelu Transferów (F4) i usuń wymienione tam pliki (po prostu naciśnij DEL).

JaDo napisał(a):

Originally posted by Raster2000:

Może tak być, że Windows uruchamiając płytę włożoną do napędu i wyświetlając okno z menu programów (np. PC Format, KomputerŚwiat) korzysta z wtyczek Opery?


http://my.opera.com/polski/forums/topic.dml?id=131480

O ile dobrze pamiętam jak jeszcze kiedyś czytałem KŚ (a było to przed wojną wink ) , to ta zawartość z płytek, była jakoś powiązana z IE, z przeglądarką, ustawieniami internetowymi. Może toto potrzebuje czasami flesza?

Coś na rzeczy...

http://files.myopera.com/lukjan/files/plugin.JPG

Gra jest z KŚ, albo wtyczki nie ma, albo ustawienie jakieś blokuje, albo mechanizm jest do bani, albo nie wiem bigsmile wink .


Raster2000 napisał(a):

Można jakoś wyłączyć tego Flasha? Usunąłem wszystkie transfery, zainstalowałem z płyty Office'a i po wyjęciu płyty znowu zonk. Przy instalacji wyświetlało się okno, więc wynika z tego, że taka akcja ma miejsce, gdy zawartość płyty cd pojawia się w oknie takim jak np.KŚ.

JaDo napisał(a):

KŚ - brak dysku.png
Znalazłem na wykopalisku bigsmile . I jest prawie tak jak napisał janbar - jeżeli spróbuje wysunąć tackę, a mam otwartą z tym kartę/karty, to winda krzyczy. Klikam Anuluj, znowu wyskakuje, jeszcze raz klikam, zamykam kartę i nic już nie wyskakuje. Po zamknięciu Opery raz wyskoczyło, ale może dlatego, że folder dysku był otwarty.