Dodanie "znajdź na stronie" do Narzedzia/preferencje/wyszukiwanie

w dziale Dostosowywanie Opery do własnych potrzeb
alfa166 napisał(a):

Pech chciał (czy raczej moja głupota na kacu), że skasowałem wszystkie wyszukiwarki w wyżej wymienionym miejscu. Nie jest dla mnie i pewnie dla wielu problemem dodanie google, youtube itp. Tylko kombinuje jak wrócić tam ową pozycję znajdź. Może i dobrym kombinatorem nie jestem, ale się starałem, tyle że moje starania zaprowadziły mnie tutaj. Wiem, że można "ctrl+f", ",","." niemniej chciałem zindywidualizować pod swoim kątem Operę. Jeżeli da się to jakoś zrobić to proszę o wskazówki.
Dzięki i pozdrawiam załogę forum Opery.

Barthezdeleted napisał(a):

Opera tak naprawdę nie kasuje wyszukiwarki, tylko w odpowiednim pliku konfiguracyjnym zapisuje informacje o tym, żeby daną wyszukiwarkę traktować jako skasowaną.

  1. Przechodzisz do Pomoc O Operze i patrzysz gdzie znajduje się Katalog Opery.
  2. Przechodzisz do tego katalogu i znajdujesz plik search.ini
  3. Edytujesz go i przy wyszukiwarkach które chcesz przywrócić zmieniasz ciąg z
    Deleted=1

    na
    Deleted=0
  4. Wychodzisz z Opery i zapisujesz dokonane zmiany.

To powinno przywrócić 'skasowane' wyszukiwarki smile

alfa166 napisał(a):

Wszystko fajnie, tylko nie ma w pliku search.ini nawet pozycji deleted=1 v deleted =0, a tam nigdy nie grzebałem. W samym pliku są 32 pozycje search engine z czego większość to tłumaczenia, chyba że można podmienić ten plik search.ini na jakiś od kogoś kto nie naciska za dużo na klawisz delete, normalnie to chyba bym od nowa opere zainstalował, nie truł czterech liter i eksportował ustawienia, ale raz na sto lat człowiek chciałby się czegoś nauczyć nawet od kogoś, tak żeby na przyszłość z podobnymi problemami sobie radzić :].

Barthezdeleted napisał(a):

Originally posted by alfa166:

nie ma w pliku search.ini nawet pozycji deleted=1 v deleted =0(...)W samym pliku są 32 pozycje


Opera posiada dwa pliki, w których trzymane są dane o wyszukiwarkach:


Profil domyślnie - to znaczy jeżeli wybrałeś standardową instalacje i nic specjalnie nie zmieniałeś - znajduje się gdzieś w katalogu
C:\Documents and Settings\*LOGIN*\Application Data\Opera\

żeby ustalić jego dokładne położenie trzeba wybrać Pomoc → O Operze i w sekcji Ścieżki dostępu zlokalizować ścieżkę podaną przy Katalog Opery.

AFAIR katalog Application Data / Dane aplikacji jest domyślnie ukryty więc ewentualnie będziesz musiał zmienić odpowiednią opcje w Eksploratorze Windows.

Metoda na pewno działa, bo dla pewności odtworzyłem cały proces (skasowałem i potem przywróciłem wyszukiwarkę).


Kurcze trzechę się rozpisałem p No nic ide spć zzz

alfa166 napisał(a):

Dzięki, działa i że też sam nie wpadłem na to, że ten plik siedzi w Documents and Settings confused .Masz u mnie piwo bigsmile .