Brak modułu poczty

w dziale Opera Mail - poczta, czat, grupy dyskusyjne i kanały informacyjne
ms-trex napisał(a):

Witajcie,
zainstalowałem build opery z 8 kwietnia i nie ma w nim czytnika poczty i newsów, po prostu te opcje są nieaktywne w menu są na szaro, ktoś wie dlaczego?

golew napisał(a):

A masz założone konto?
I że tak spytam, jesteś zaawansowanym użytkownikiem Opery, że używasz wersji testowych a nawet weekly?

ms-trex napisał(a):

No nie mam założonego konta bo nie mam jak go założyć przecież.
A to żeby weekly używać to trzeba być zaawansowanym userem?

Ryszard napisał(a):

Originally posted by ms-trex:

A to żeby weekly używać to trzeba być zaawansowanym userem?

Aż zaawansowanym to nie, ale ktoś kto nie umie założyć konta nie powinien używać tej wersji.

golew napisał(a):

Ogólnie chodzi o to, że wersje testowe, szczególnie zaś weekly przeznaczone są jak nazwa wskazuje dla testerów. Mogą zawierać błędy i przeważnie mają ich sporo.
Do normalnego codziennego użytku proponuję wersję stabilną czyli 9.27 którą pobierzesz ze strony producenta - http://www.opera.com/download/
Natomiast aby korzystać z klienta poczty musisz zacząć od menu narzędzia -> konta poczty i czatu.

Zaufany napisał(a):

Wersje niestabilne czasami mają całkowicie niedziałającą pocztę. Czasami zaś kasują wszystkie wiadomości. Jeśli potrzebujesz poczty w Operze, wersje niestabilne są jednymi z ostatnich, którymi powinieneś się interesować.

andol napisał(a):

Originally posted by Big_Z:

Wersje niestabilne czasami mają całkowicie niedziałającą pocztę. Czasami zaś kasują wszystkie wiadomości.Nie zdarzyło mi się jeszcze trafić na wersję kasującą wszystkie (ani losowo wybrane) wiadomości. Chyba, że masz na myśli kasowanie z serwera po pobraniu. p
Zwykle używam najnowszych wersji, do jakich mam dostęp. Pomijam oczywiście kompilacje zawierające przeszkadzające w normalnym użytkowaniu błędy, gdyż nie da się testować produktu, którego nie można normalnie używać. smile. W domu co prawda nie używam klienta poczty Opery „do poczty” (a jedynie do czytania kanałów informacyjnych i grup dyskusyjnych), ale w pracy jak najbardziej (ale tam z poczty korzystam raczej rzadko).

Ale zwykłych użytkowników oczywiście warto postraszyć. wink