Ustawienie strony głównej

w dziale Dostosowywanie Opery do własnych potrzeb
lukasRzepa napisał(a):

Naciskając ikonkę nowa (karta) na ekranie wyświetla się puste pole. Chciałbym, aby zamiast pustego pola wyświetlała się strona główna google wraz z ichniejszą wyszukiwarką.
Z paska menu wybrałem narzędzia/preferencje. Na karcie Ogólne w polu Strona główna wpisałem prawidłowo adres google (http://www.google.pl/). Następnie wcisnąłem ok.
Niestety pomimo tej operacji, naciskając ikonę nowa karta na ekranie w dalszym ciągu wyświetla się puste pole (zamiast strony głównej google). Nie mam pojęcia, co lub czy mogę coś jeszcze zrobić, aby na otwieranych (nowych) kartach pojawiała się żądana przeze mnie strona główna.

JaDo napisał(a):

button

Kliknij na przycisk, doda się do Moje przyciski, stamtąd przeciągnij go na pasek kart. Usuń stary przycisk.

Przycisk nosi nazwę Nowa, jeśli chcesz to zmienić, kliknij w moim poście Quote, wpisz swoją nazwę, kliknij Preview i wtedy dodaj.

lukasRzepa napisał(a):

Stukrotne dzięki. To działa. W życiu bym jednak nie wpadł na to, że tak się ustawia stronę główną.
Należy się w tym miejscu opieprz dla informatyków.
Miłego dnia życzę

JaDo napisał(a):

Raczej trzeba by tym informatykom podziękować za duże możliwości dostosowawcze Opery smile . Gdyby ich nie było, nie byłoby tego przycisku wink.

Tylko mechanizm Speediala może pojawić się w New page. Go to page powoduje przejście pod dany adres, i wtedy nie jest to już pusta karta z wyświetlającą się stroną, tylko po prostu karta ze stroną www, czyli:

Originally posted by lukasRzepa:

Chciałbym, aby zamiast pustego pola wyświetlała się strona główna google wraz z ichniejszą wyszukiwarką.

...takie coś jest nie do osiągnięcia. Na chwilę obecną. Mam nadzieję, że to wytłumaczenie jest zrozumiałe.

Po kliknięciu Nowa można też użyć dwukliku w pustym oknie, aby przejść do strony głównej. Dwuklik na pasku kart i jest Nowa, ja tak właśnie poruszam się po mojej Operze smile .

Tak po prawdzie, to wystarczy mieć zaznaczone Otwieraj nowe karty obok karty aktywnej i kliknąć w "domek". Ten sam efekt. Zatem ten przycisk, przydaje się tylko dla ustawienia Używaj bieżącej karty.

lukasRzepa napisał(a):

Zmieniam zdanie o informatykach. Bardzo skomplikowane wywody. Nic z tego nie rozumiem ale najważniejsze, że wreszcie wszystko działa. Jeszcze raz wielkie dzięki