"Szybkie wybieranie" zmiana tła

w dziale Dostosowywanie Opery do własnych potrzeb
fafcinfafcin napisał(a):

Witam
Chciałbym zmienić tło na swoje w zakładce "Szybkie wybieranie", konkretnie chodzi mi o tą skórę http://my.opera.com/community/customize/skins/info/?id=3835 .
Jakie pliki muszę podmienić i co edytować żeby zadziałało?

Ryszard napisał(a):

Zmienić trzeba:
- albo przy pomocy programu graficznego plik ...\speeddial\background.png - gdybyś chciał zachować cieniowanie a zmienić tylko kolor
- albo w pliku ...\skin.ini w sekcji [Speed Dial Widget Skin] wartość koloru w linijce Color i w tej samej sekcji usunać linijkę z odwołaniem do pliku speeddial\background.png (sam plik też można wtedy usunąć).

Gdzieś tak tu - http://my.opera.com/polski/forums/findpost.pl?id=1577913 zaczyna się rozmowa na temat dłubania w skórce.
Wersja skrócona opisu dłubania - wypakować plik skórki, podłubać, spakować jako nowy plik do folderu skin, uruchomić ponownie Operę, przez "Wygląd..." wybrać nową skórkę.

fafcinfafcin napisał(a):

Dobra pomogło:)
A teraz druga sprawa, tło które wstawiłem w zakładce "szybkie uruchamianie" mam takie samo jak na pulpicie tyle że to w Operze nie nakłada się na to na pulpicie, jest jakby przesuniete w dół z powodu pasków zakładek i adresu ktore sa na górze przeglądarki. Którą sekcję w skin.ini edytować tym razem żeby przesówać tło góra-dół prawo-lewo?

Ryszard napisał(a):

Zrób zrzucik i podlinkuj do odpowiedzi bo niebardzo wiem co masz poprzesuwane.
Żeby załączyć obrazek trzeba najpierw kliknąć w "Post a reply" nad okienkiem Quick reply

nowotny napisał(a):

Originally posted by _fafcin_:

Którą sekcję w skin.ini edytować tym razem żeby przesówać tło góra-dół prawo-lewo?


Wydaję mi się że musisz ręcznie wyciąć z tego obrazka taki fragment aby pasował do tła...

fafcinfafcin napisał(a):

Tak właśnie zrobiłem.

Dzięki