PROBLEM

w dziale Opera
marrta1 napisał(a):

Potrzebuję pomocy!!! Miałam zainstalowaną Mozillę, ale od tygodnia mogę wchodzić tylko na Onet, Wp, Google. Jak wpiszę jakiś adres, albo hasło na google, to nie mam odpowiedzi. Z zakładek łączy się bez problemu. I ściągnełam Operę, następnego dnia problem pojawił się znowu, tym razem na Operze. Jedynie działa Internet Explorer, ale okropnie się żółwi. W konsoli błędów mam takie inf:
CSS - http://www.onet.pl/_s/2/style032.css
Linked-in stylesheet
Declaration syntax error
Line 218:
n-top:-11px;display:block;filter:shadow(direction=135,color=#B0B4D7,strength=5);

Błagam o pomoc, muszę się uczyć do matury sad

Barthezdeleted napisał(a):

Czy używasz jakiegoś oprogramowania mogącego filtrować zawartość? Zapory sieciowe, antywirusy, jakieś zewnętrzne programy blokujące reklamy?

Może warto też przeskanować komputer jakimś skanerem antywirusowy (np.: takim online), np: http://www.kaspersky.pl/resources/virusscanner/kavwebscan.html (wejść w IE).

marrta1 napisał(a):

mam bardzo dobry program antywirusowy. Ale fakt, problem pojawił się po zmasowanym ataku wirusów. Pliki zainfekowane poddane są kwarantannie, nie można ich wyleczyć. Może powinnam je usunąć? A jak mi przestanie wszystko działać?

daroc napisał(a):

Gdyby pliki poddane kwarantannie mogły być normalnie uruchamiane to jaki byłby sens kwarantanny?
Jeśli komputer został zainfekowany przez wirusy, to trudno powiedzieć, co może się teraz w nim dziać. Wyleczone pliki czasami są nieco zmieniane od pierwotnego oryginału i później nie funkcjonują już prawidłowo.

marrta1 napisał(a):

Fakt:) Ale z drugiej strony usunięcie ich też jest bezsensowne. Chyba jedynym wyjściem będzie wgranie na nowo XP...

Barthezdeleted napisał(a):

Originally posted by marrta1:

Chyba jedynym wyjściem będzie wgranie na nowo XP...


Przepraszam , że tak późno odpisuje, ale nie mogłem wcześniej. Jeśli już planujesz na serio reinstall, to czemu najpierw nie spróbować czegoś innego? (najwyżej i tak zrobisz reinstall p )

1. Przejdź do Windows Uruchom (lub WIN+R) i wpisz

sfc /scannow


jest to tzw. Kontroler plików systemowych, który sprawdzi wszystkie chronione pliki systemu Windows i spróbuje je przywrócić jeśli wykryje w nich zmiany (może być potrzebna płyta instalacyjna XP)

2. Często wirusy chowają się w katalogu z punktami przywracania systemu (\System Volume Information). Warto było by wyczyścić ten katalog poprzez tymczasowe wyłączenie usługi przywracania systemu i jej ponowną aktywacji:

Przejdź do Panel Sterowania System Przywracanie systemu i zaznacz opcje
Wyłącz Przywracanie systemu na wszystkich dyskach i ewentualnie potwierdź. Windows powinien trochę "pomielić" usuwając zawartość tych katalogów. Potem wystarczy ponownie odznaczyć w/w opcję smile

3. Jeśli używasz avast! jako skanera antywirusowego to rozważ jego zmianę na jakiś inny wink

4. Po ponownym uruchomieniu komputera pobierz i uruchom program WinSock Fix i wybierz opcję Fix

marrta1 napisał(a):

Witam,
smile Szkoda że wcześniej tego nie przeczytałam, bo jak się zabrałam za ten system to przez tydzień czasu byłam bez komputera...Nie wiem co tam siedziało ( kolega powiedział że tam działa jakaś aplikacja podejrzana(?) ale nie można było wgrać żadnego systemu. Do pewnego momentu było o.k, a potem stop. Jedyne co działało to Windows 2000, ale instalacja trwała całą noc...

marrta1 napisał(a):

chciałam napisać: działa, jak widać zresztą:)
No ale i tak masa czasu zmarnowana, więc jak obleję to przez małego złośliwego wiruska alien
Tak to jest jak kobieta bierze się za coś na czym się nie zna tak do końca...knockout
Dzięki za pomoc, pozdrawiam

ThaMastaBoy napisał(a):

Wiem, że ten temat jest juz stary, ale mam ten sam problem. Działaja mi tylko strony w zakładkach, jak coś w google wpisuje to nic się nie dzieje. Próbowałem juz masy programów antywirusowych i spyware, ale problem nadal jest. Niektóre programy nawet nic nie wykrywają, najlepszy był Spyware Doctor, ale okazało się, że trzeba kupić pełna wersję żeby usunął zagrożenie. Robiłem tak jak napisał Barthez, ale nie pomogło. Czy macie może sprawdzony program do usuwania takich rzeczy ? A może pozostaje tylko kupienie pełnej wersji tego Spyware Doctor albo reinstall XP ?

Barthezdeleted napisał(a):

Originally posted by ThaMastaBoy:

Działaja mi tylko strony w zakładkach, jak coś w google wpisuje to nic się nie dzieje


Jak się to objawia? Wpisujesz coś w Google i po kliknięciu szukaj pojawia się pusta strona?
Możesz przejść do jakiejś strony wpisując jej adres w pasek adresu?
Działają Ci inne przeglądarki ? IE lub FF ?
p

Originally posted by ThaMastaBoy:

Czy macie może sprawdzony program do usuwania takich rzeczy ?


Ja osobiście używam od dłuższego czasu programu SUPERAntiSpyware i bardzo go sobie cenie. Przydałoby się też sprawdzić później logi z HijackThis, ale to robota JaDo p

ThaMastaBoy napisał(a):

Wpisuje w Google coś i w pasku adresu pojawia się pasek ładowania strony, pisze "Dokument : 0 B' i tyle. Jak wpiszę bezpośrednio adres w pasku to czasem zaskoczy, ale np. strona dobreprogramy.pl mi nie dziala. Jak klikam na link do tego programu SUPERAntiSpyware to pojawia się adres tej strony w pasku i strona jest pusta. Wszędzie jest tak samo, próbowałem w IE i FF.