reinstalka opery

w dziale Dostosowywanie Opery do własnych potrzeb
Yarema1 napisał(a):

hej mam problem. otóż wlączam sobie opere jak zwykle nagle widze duża aktywność netu (coś sie ściaga) i nagle dochodza mnie psychodeliczne dzwięki. mam tak tylko w operze ie7 nic nie sciaga. Skanuje kompa pandą 2007, spybotem i adawerem i nic. wiec chce jeszcze raz zainstalowac opere ale szkoda mi wszystkich stron w zakładkach i ustawień.Domyślam sie że wszystko jest gdzies zapisane i można to uratowac, moje pytanie - gdzie to jest smile pozdrawiam i z góry dzieki za pomoc.

golew napisał(a):

Na samej gorze kazdego forum jest watek "FAQ - przeczytaj zanim zapytasz"...

Yarema1 napisał(a):

spoko, ale co mam zrobic jak w moim komputerze nie ma tego pliku opera6.adr? przeszukałem szukajką i nic.... jest jakas inna opcja ? pliku z zapisanymi haslami do kont rownież nie moge znaleźć... (może to przez to że podczas instalacji kilkanaście razy pokazywały sie błedy które ignorowalem ..)

daroc napisał(a):

Skoro w Operze zakładki masz, zapamiętane hasła także działają, to nie ma bata - gdzieś to zapisane być musi.
Sprawdź jeszcze raz jaki jest katalog profilu w Operze i czy nie ma w nim odpowiednich plików.

Yarema1 napisał(a):

no to jest problem bo ja nie mam folderu profilu. co zatem czynic ?

daroc napisał(a):

Kliknij tutaj
W części ścieżki pierwszą pozycją powinno być coś w rodzaju preferencje albo profil. Jest przy przy tym podany jakiś katalog? Jeśli tak, to skopiuj go do schowka, włącz menu start -> uruchom, wklej ścieżkę do tego katalogu i kliknij OK. Powinien pojawić się odpowiedni katalog.

Yarema1 napisał(a):

dzieki wszystko jednak jest. nadal nie moge pojąć w jaki sposób komputer nie mógl znaleźć tych plików, no ale nic to. jeszcze raz dzieki i pozdrawiam

Barthezdeleted napisał(a):

Originally posted by Yarema1:

nadal nie moge pojąć w jaki sposób komputer nie mógl znaleźć tych plików


Domyślnie Opera jest instalowana w trybie dla wielu użytkowników, tak aby każda osoba z osobnym kontem na komputerze mogła mieć osobne ustawienia, zakładki, hasła, konta pocztowe, skórki etc.

W systemach Windows XP domyślnie właśnie takie 'sprofilowane' dane są trzymane w Katalogu C:\Documents and Settings\*LOGIN_WINDOWS*\

W tym właśnie katalogu istnieje podkatalog w którym domyślnie system zapisuje wszystkie dane o personalizacji programów i jest to podkatalog ukryty \Dane aplikacji (\Application Data) wink

Jako, że katalog jest ukryty to domyślnie nie jest pokazywany w Eksploratorze Windows oraz nie jest przeszukiwany przez Windowsową szukajkę (aby użytkownik czegoś nie spsuł wink ).

JaDo napisał(a):

Originally posted by Barthez:

Jako, że katalog jest ukryty to domyślnie nie jest pokazywany w Eksploratorze Windows oraz nie jest przeszukiwany przez Windowsową szukajkę (aby użytkownik czegoś nie spsuł wink ).


Ukryty? bigsmile. Szukajkę można ustawić niezależnie od Opcji folderów, Yarema1 po prostu, niestety, z żalem stwierdzam wink, nie zrobił tego.

daroc napisał(a):

Żeby to zrobić to się trzeba trochę naklikać (włączyć zaawansowane, potem jeszcze bardziej zaawansowane, jeszcze coś tam kliknąć...) Skąd zwykły użytkownik może wiedzieć, że wyszukanie jednego pliku od przeglądarki może być czynnością aż tak zaawansowaną? wink