zmiana górnej "belki"

w dziale Dostosowywanie Opery do własnych potrzeb
belek napisał(a):

czy mogę zmieniac ksztalt i kolor tego gornego paska na ktorym jest nazwa strony i przyciski minimalizacji, zmiany rozmiari i zamknięcia Opery?
zainstalowalem SP3 plk i zniknely mi style, ale chce zostac przy domyslnym dla XP. ms office 2007 ma juz wlasne gorne "paski" wiec chyba taka mozliwosc istnieje...

Barthezdeleted napisał(a):

Originally posted by belek:

czy mogę zmieniac ksztalt i kolor tego gornego paska na ktorym jest nazwa strony


Tak, tyle że nie z poziomu Opery. Wyglądem tego elementu steruje system.

Originally posted by belek:

zainstalowalem SP3 plk i zniknely mi style


Pobierz Uxtheme Multi-patcher 5.5 i użyj go (poczytaj też komunikaty które wyświetla smile ). Program ten modyfikuje plik systemu Windows w ten sposób, by można było używać własnych stylów. Najprawdopodobniej instalacja SP3 przywróciła ten plik do oryginalnej postaci, co uniemożliwiło poprawne wyświetlanie stylów, które miałeś wcześniej zainstalowane.

belek napisał(a):

dzięki ale ten patcher jest niezgodny z xp sp3 sad
myslalem ze skoro office 2007 ma wlasny gorny pasek to inne programy tez tak moga wink

Zajec napisał(a):

Originally posted by belek:

dzięki ale ten patcher jest niezgodny z xp sp3 sad
myslalem ze skoro office 2007 ma wlasny gorny pasek to inne programy tez tak moga wink


Można z poziomu programu mniej lub bardziej wymusić wygląd dekoracji okna, ale zwyczajnie większość programistów się w to nie bawi. Zostawia to systemowi o on stosuje swoje ustawienia do prawie wszystkich okien. Wyobraź sobie co działoby się, gdyby każdy program po swojemu zaczął kontrolować wygląd okna. Osobiście nie potrafiłbym tak pracować.

belek napisał(a):

zgadzam sie. ale wystarczylaby opcja "uzywaj styli windowsa" i "uzywaj styli programow" smile
szkoda ze prosto tego nie mozna zrobic w operze... w dodatku patche sa niekompatybilne z SP3 (UXTheme_Multi_Patcher_4.0; Universal UXTheme Patcher v1.2 ... ) sad

Barthezdeleted napisał(a):

Może spróbuj tej porady ?

Natomiast tutaj można znaleźć już spachowane pliki dla SP3 , choć w wersji EN i dla SP3 RC ....

Trochę determinacji i uda Ci się stworzyć taki plik smile

daroc napisał(a):

Originally posted by belek:

zgadzam sie. ale wystarczylaby opcja "uzywaj styli windowsa" i "uzywaj styli programow"


Racja.
A tak serio - czy dużym problemem byłoby (w sensie - dla programistów) wyświetlić niezależny od Windowsa pasek tytułu? Bo coś mi się kojarzy, że w linuksach (niektorych?) wygląd okna zależy w dużej mierze od samego programu, więc wygląd tego paska i tak jest już "zaprogramowany".

woj-tek napisał(a):

Chyba nie tyle programu, co użytej biblioteki (Qt, gtk, itd.). Swoją drogą - dobrze, że dobierany jest styl windowsa/systemu operacyjnego - chyba by mnie coś trafiło, gdyby każdy program miał swoją belkę :/ Tak przynajmniej jest spójnie i wszystkie programy wyglądają tak samo ładnie się z sobą komponując. Dodatkowo wystarczy poszukać tylko jednego stylu i wszystko gra,a nie trzeba osobno dla każdego programu, żeby zgrać go z resztą... (taki lekki SOT xD)

whatafuuuck napisał(a):

jak ktoś chce to tu jest uxtheme. dll pasujące do sp3 final
http://www.neowin.net/forum/index.php?act=attach&type=post&id=194372

Zajec napisał(a):

Originally posted by lwiczek:

Chyba nie tyle programu, co użytej biblioteki (Qt, gtk, itd.). Swoją drogą - dobrze, że dobierany jest styl windowsa/systemu operacyjnego - chyba by mnie coś trafiło, gdyby każdy program miał swoją belkę :/ Tak przynajmniej jest spójnie i wszystkie programy wyglądają tak samo ładnie się z sobą komponując. Dodatkowo wystarczy poszukać tylko jednego stylu i wszystko gra,a nie trzeba osobno dla każdego programu, żeby zgrać go z resztą...


Originally posted by lwiczek:

(taki lekki SOT xD)

Zdecydowanie celny SOF, z każdym zdaniem się zgadzam smile W Linuksie rzeczywiście jeśli jakiś program ma inny wygląd to pewnie jest to aplikacja napisana w Gtk gdy pracujemy w KDE lub aplikacja na Qt gdy używamy Gnome.

P.S.
Zastosowałem uproszczenie Gtk==Gnome i Qt==KDE