przywrocenie ustawien, pomozcie!

w dziale Dostosowywanie Opery do własnych potrzeb
dottitoja napisał(a):

probowalam otworzyc dokument excela w operze (bez pobierania na dysk) i otwieral mi go za pomoca przegladarki zamiast excela, wiec zmienilam w okienku,ktore mi sie wyswietlilo zeby mi otwieral tego typu pliki excelem....i teraz wszystkie mozliwe strony i podstrony otwiera mi w excelu!!jak tylko uruchamiam opere odpala mi excela i prouje wszystkie stronki w nim otorzyc i oczywiscie wszystko sie wiesza...nie wiem jak wrocic do domyslnych ustawien....odinstalowalam opere i zainstalowalam nowa, ale problem pozostal...pomozcie!

golew napisał(a):

Jeśli nie zależy Ci na ustawieniach to znajdź na dysku katalog profile (albo w Documents&Settings/Dane Aplikacji albo w Program Files/Opera w zależności od tego jak instalowałaś) i go usuń.

dottitoja napisał(a):

Dziękuję!! Już działa:)

golew napisał(a):

To jeszcze dodatkowe pytanie do bardziej zorientowanych - czyżby sekcja filetypes w opera6.ini i wystarczyłoby całą sekcję usunąć a przy starcie Opera dopisałaby tam sobie ustawienia domyślne?

Barthezdeleted napisał(a):

Originally posted by golew:

wystarczyłoby całą sekcję usunąć a przy starcie Opera dopisałaby tam sobie ustawienia domyślne?


Przy starcie nie, ale po wejściu w Narzędzia Preferencje Zaawansowane Pobieranie i odznaczeniu i zaznaczenie opcji Ukryj typy plików obsługiwane prze Operę i potwierdzeniu zmian przyciskiem OK sekcja [Files Types] magicznie się odtwarza bigsmile happy (przynajmniej na O9.5 b2).

daroc napisał(a):

Przy okazji: ogólnie odradzam kasowanie jakichkolwiek plików profilu. Lepiej je np. spakować i wrzucić do gdzieś zaszytego katalogu. A nuż następnego dnia okaże się, że jednak coś ważnego w tym profilu było...

agusiak napisał(a):

hej
mam podobny problem, co koleżanka z exellem, tylko mi wszystko otwiera sie w adoble reader i nie mogę znaleźć katalogu profile. może to dziwne ale na moim kompie on nie istnieje. jak inaczej można rozwiązać ten problem??

Zaufany napisał(a):

Wpisz w pasku adresu
"opera:about"
Oczywiście bez cudzysłowów. Wyświetlą się na ekranie wszystkie ścieżki do plików konfiguracyjnych Opery.

Barthezdeleted napisał(a):

Originally posted by agusiak:

może to dziwne ale na moim kompie on nie istnieje.


Katalog Application Data (Dane Aplikacji) znajdujący się przeważnie w C:\Documents and Settings\*LOGIN*\ jest domyślnie ukryty, Explorator Windows zaś takich katalogów nie pokazuje. By to zmienić otwórz Exploratora Windows (WIN+E) i przejdź do Narzędzia Opcje folderów Widok i w sekcji Ustawienia zaawansowane Ukryte pliki i foldery zaznacz opcję Pokaż ukryte pliki i foldery