Problemy z transferem plików

w dziale Dostosowywanie Opery do własnych potrzeb
lukasRzepa napisał(a):

Mam internet bezprzewodowy (Orange). Czasami niestety przekraczam mój miesięczny limit 1GB. Wtedy, jak powszechnie wiadomo, spada prędkość pobierania plików. Po przekroczeniu limitu, właśnie pobieram plik 14 Mb z zawrotną prędkością 1,2 KB/s (dla zobrazowania - będzie to trwało kilka godzin). Chciałbym zostawić komputer na noc, żeby mi ściągał to co chcę. Jest tylko zasadniczy problem. Transfer często sam się przerywa. Wtedy na karcie transfery, zielona dioda przy ściąganym pliku zmienia się w czerwoną a w rubryce postęp wyświetla się komunikat brak. Muszę wtedy zaznaczyć taki plik, wcisnąć zielony przycisk wznów i wtedy ściąganie jest kontynuowane. Pytanie: czy można coś zrobić, aby transfer się nie przerywał, nawet jeżeli ściąganie następuje z tak wolną prędkością. Inaczej: co można zrobić, abym mógł zostawić komputer na noc, żeby ściągał mi pliki a cała procedura nie ulegała przerwaniu.

woj-tek napisał(a):

Użyć zewnętrznego programu do pobierania (download managera)? Na przykład darmowy Free Download Manager (http://www.freedownloadmanager.org/)

Barthezdeleted napisał(a):

Originally posted by lukasRzepa:

Inaczej: co można zrobić, abym mógł zostawić komputer na noc, żeby ściągał mi pliki a cała procedura nie ulegała przerwaniu.


Ja na Twoim miejscu do tego typu operacji (ściąganie paru plików przez noc) wykorzystałbym jakiś menadżer pobierania, osobiście polecam Free Download Manager. Powinien sobie poradzić z przerwami w transferach, dodatkowo możesz ustawić program tak by np.: wyłączył komputer po pobraniu pliku smile

Ryszard napisał(a):

Dodam swoje wink
Przepis na integrację z Free Download Managerem - http://www.opera1.ovh.org/
Nie ma problemu z przerwami w transferze. Teraz sprawdziłem nawet co będzie gdy "ręcznie" rozłączę komputer z siecią - po włączeniu automatycznie zaczą dalej pobierać.
Jak pisali poprzednicy - można ustawić w nim wyłączanie komputera po zakończeniu pobierania.
Jak nie pisali - podaje sumaryczny transfer z danego miesiąca

Oczywiście sumuje tylko swój transfer.