lokalizacja pliku odpowiedzialnego za kolejnoć linków w Zakładkach..............................

w dziale Dostosowywanie Opery do własnych potrzeb
Lucky5 napisał(a):

witam smile

chciałbym zmienić kolejność linków w zakładkach w Menedżerze Zakładek bo do pewnych sięgam częściej a ich ikony kolorystycznie mylą się z sąsiadnim. Jak można zmienić to ustawienie, jaki plik odpowiada za to jak są one wyświetlane?

pozdrw.

daroc napisał(a):

A nie wystarczy otworzyć panel bookmarks -> przycisk view -> sort by my order? Wtedy możesz przeciągać zakładki ustawiając dowolną kolejność.

Chyba zawiesił Ci się przycisk kropki w klawiaturze. wink

Ryszard napisał(a):

Originally posted by Lucky5:

jaki plik odpowiada za to jak są one wyświetlane?

Otwierasz Pomoc - O Operze, szukasz Ścieżki dostępu → Zakładki i już wiesz jaki to plik i gdzie dokładnie leży. Gdy już go znajdziesz to zrób kopię i zostaw plik w spokoju.

Originally posted by Lucky5:

Jak można zmienić to ustawienie

Ustawienie to można zmienić z poziomu Opery. I najlepiej zmieniać je wyłącznie w ten sposób.
Jeżeli zakładka jest widoczna na pasku osobistym to sprawa prosta - najechać kursorem, wcisnąć lewy klawisz myszki, przeciągnąć na wybraną pozycję, puścić klawisz myszy.
Dla pozostałych - użyć Menedżera zakładek - albo znajdziesz go na górze po kliknięcu w "Zakładki" w menu przeglądarki, albo kliknij standardowe [Ctrl][Shift][2]. I w menedżeże przez kliknięcie w nagłówek kolumny posortuj je po swojemu. Przez "Widok" (w menedżeże) można wybrać inne sposoby sortowania.
Można np. wybrać "kolejność użytkownika" ale....
Lepiej - prawoklik w zakładkę (w menedżeże) i przez Własciwości wpisać jej krótką nazwę (np. "1" albo "ZaZamymZoncu"), posortować wg. krótkich nazw i zacząć ćwiczyć otwieranie przez [F2][krótka nazwa][Enter] lub [Shift]+[F2][krótka nazwa]