openSuse 10.3 + Opera 9.27 + mplayerplug-in = problem z wmv

w dziale Opera dla systemów Linux, Mac OS, FreeBSD oraz Solaris
Nigatsu napisał(a):

Nie chodzą mi filmiki wmv (np. na stronie itvp). Skorzystałem z pluginów mplayerplug-in_opera_3.40 zamieszczonych w tym wpisie http://my.opera.com/polski/forums/findpost.pl?id=2094373 ale nie rozwiązują one problemu. Co prawda pokazuje się informacja o buforowaniu ale potem nic się nie dzieje. A na stronie http://mp3.teledyski.info po buforowaniu wyświetla się GNOME Bug Buddy z informacją błędu. Czy ktoś mógłby mi pomóc, kiedyś mi wszystko gładko chodziło.

golew napisał(a):

Wiesz co, ja mam mplayerplug-in 3.50 z packmana i ostatnio filmiki zaczęły mi działać. Chyba od momentu gdy mając problemy z xine znalazłam na forum suse link do kodeków http://forum.suse.pl/index.php/topic,17416.0.html - zainstalowałam to i zaczęło działać.

EDIT: a przepraszam, wprowadziłam cię w błąd. Wcześniej na Susku itvp nie chodziła mi zupełnie, teraz odpalam Firefoksa, a tam mam media player connectivity i on odpala mi mplayera. Dla mnie to już dużo że w ogóle mogę oglądać itvp bo czasami była mi bardzo potrzebna.

Nigatsu napisał(a):

Hmm co jest jeszcze ciekawsze na Firefoksie też mi itvp nie chodzi, ale tam chce używać jakieś wtyczki "Windows Media Player Plugin" ładującą mi Totema w okienku z filmem, a nie mplayerplug-in. I nie mogę tego zmienić jakiej wtyczki ma używać. Firefox jest kompletnie przeze mnie nie używany i jak się zainstalował z systemem tak jest, kodeki wszelakie to instalowane właśnie przez jakiś skrypt więc powinny działać. A tu lipa... A jak się instaluje ten "media player connectivity" i konfiguruje Firefoksa?

golew napisał(a):

Originally posted by Nigatsu:

A jak się instaluje ten "media player connectivity" i konfiguruje Firefoksa?


Dobre pytanie wink robiłam to dość dawno temu.
https://addons.mozilla.org/pl/firefox/addon/446 tu jest to rozszerzenie, jak coś to pytaj

Nigatsu napisał(a):

No dzięki wielkie, wszystko działa koncertowo party . Szkoda że to nie Opera... ale działa p