Problem z cofaniem stron, "about:blank"

w dziale Opera
zwolennik napisał(a):
Mam problem z operą 9.27. Od pewnego czasu, na niektórych stronach (około 60% wszystkich stron które przeglądam) po użyciu funkcji "cofnij" czyli funkcji z piktogramem strzałki w lewo, moja opera ładuje poprzednią stronę, aby w chilę potem w jej miejsce wyświelić pustą strone, a w miejscu paska adresu pojawia się taki "adres": about:blank

Nie pomogło odinstalowanie i ponowne zainstalowanie opery. Zanim skazuję pliki z konfiguracją, co było by pewnym problemem dla mnie ze względu na ustratę nastaw, proszę o podanie mi ewentualnego rozwiązania mojego dziwnego problemu.
Szukałęm w faq, i na forum, ale podanej frazy "about:blank" nie znalazłem nigdzie.

zwolennik napisał(a):


Jednak problem na forum już jest poruszony i nawet zawarte tam rozwiązanie problemu (solution) zadziałało u mnie. Nie wiem czemu wyszukiwarka na forum nie pomogła mi wyszukać tematu. Na wszelki wypadek podaję poniżej post do rozwiązania problemu:

http://my.opera.com/polski/forums/topic.dml?id=231560&t=1210505601&page=1#comment2542872

golew napisał(a):

Ciekawe, bo w ostatnich dniach było conajmniej kilka wątków o problemach przy cofaniu na Allegro.

zwolennik napisał(a):Mniejsza o to.
Mam następującą uwagę.: Od pewnego czasu (od czasu której tam instalacji nowej wesji Opery) nurtowało mnie dlaczego moja Opera już nie przywraca stron błyskawicznie po użyciu funcji "cofnij", a poprostu ponownie je ładuje. Ustawienie w/w funcji opera:config#UserPrefs|HistoryNavigationMode na wartość 3, nie tylko rozwiązuje w/w przezemnie problem z "about:blank", ale też przywraca błyskawiczne pojawienie się strony, bez jej ponowego wczytywania z internetu. Wydaje się że to jest poważne niedopatrzenie w domyślej konfiguracji nowych wersji Opery, i powinno być potraktowane priorytetowo, ze względu na zubożenie możliwości przeglądarki. Wszak to "trzymanie w pamięci" poprzednio przeglądanej strony to niejako flagowa funcja Oprery!