Opera 9.27, Ubuntu 8.04 i [odwieczny?] problem z flashem.

w dziale Opera dla systemów Linux, Mac OS, FreeBSD oraz Solaris
EvaLocura napisał(a):

Kobieta, blondynka, na dodatek świeży użytkownik Ubuntu przejrzał już sto różnych stron które się tutaj pojawiły, które były polecane, i jednakowo wciąż ma problem z flashem.
Jestem wierna Operze, nie chce jej zdradzać z FF, ale nie umiem, i nie rozumiem jak mam tutaj cokolwiek zrobić, jesli coś robie to po omacku i najczesciej nic mi nie wychodzi.
Ale wracając do rzeczy. Mógłby mi ktoś pomóc, nie wliczając w to podania linku do innej strony, bo po prostu drugi dzień sidzę, powoli konfiguruje i nie mam już sił szukać. Po zainstalowaniu flashplugin-nonfree Opera nie wyświetla już komunikatu, że potrzebuje flasha, z drugiej zas strony na youtubie jest po prostu szary ekran, i wróciłam do punktu wyjścia.
Z góry dziękuję. smile

golew napisał(a):

Witaj smile kobieto smile blondynko smile użytkowniczko Ubuntu smile
problem jest w niezgodności charakteru wink między Operą a Fflashem
w tym wątku w tym poście - http://my.opera.com/polski/forums/findpost.pl?id=2379603 masz linka do rapidshare, pobierz ten plik zip i zapisz na dysku
kliknij opera:about i zobaczysz m.in. coś takiego:

Ścieżka dostępu do wtyczek
/usr/lib/opera/plugins
/usr/lib/browser-plugins
ścieżki mogą być niego inne bo ja mam openSUSE nie Ubuntu, ale chodzi o to, żeby je zlokalizować
jak już będziesz wiedzieć czego szukasz to tam musisz skopiować wypakowany wcześniej plik libflashplayer.so (najlepiej przy zamkniętej Operze) - oczywiście chodzi mi o /usr/lib/opera/plugins w browser-plugins nie ruszasz nic
powinno pomóc
jak coś to nie wahaj się pytać smile

Zajec napisał(a):

Khem... jeśli chcesz używać dziurawego pluginu, postąp jak golew opisała powyżej.

Ja proponuję zainstalować zwyczajnie (z poziomu systemu) najnowszy plugin Flasha (ten sam który działa w Fx) i użyć Opery 9.50 Beta 2.

Zaufany napisał(a):

Linux + Opera + Flash = Brak idealnych rozwiązań.

Ja zaś proponuję na dzień dzisiejszy ściągnąć paczkę deb i zainstalować build 1997. Wtedy będzie działało z najnowszym Flashem.

Sprawdzaj regularnie pierwszy post o najnowszej tygodniówce w dziale beta. Nie każda tygodniówka jest dobra, więc trzeba czytać listę znanych błędów. Ja tak robię.

W razie wątpliwości zawsze możesz zapytać się w tamtym temacie, czy da się go używać pod Linuksem, względnie pod Ubuntu. Możesz nawet po każdej tygodniówce zakładać nowy temat w tym dziale i się pytać.

Zajec napisał(a):

Big_Z: to raczej nie rozwiązanie dla osoby chcącej po prostu używać przeglądarki. Beta 2 ma pewnie jakieś mniejsze błędy ale można jej spokojnie używać. A uaktualnić do kolejnej wersji dopiero jak 9.50 wyjdzie. Także nie stresuj EvaLocura cotygodniowym uaktualnianiem przeglądarki wink

Zaufany napisał(a):

W mojej ocenie ostatnia tygodniówka jest lepsza od wersji beta. Praktycznie nie ma znanych problemów.

EvaLocura napisał(a):

Sciagnęłam owy plik, i go rozpakowałam, nic nie dało, dalej szare tło. Co do wersji beta, to w managerze plikow, jeszcze nic nowego mi nie pokazuje... Ciężko mi sobie poradzić.

Zaufany napisał(a):

Wersje niestabilne raczej nie pojawiają się w repozytoriach. Trzeba się w takową zaopatrzyć ściągając plik deb z Internetu. Najwygodniej jest wejść sobie na serwer ftp opery.

To jest bezpośredni link do wersji beta 2.

ftp://ftp.opera.com/pub/opera/linux/950b2/final/en/i386/shared/opera_9.50b2-20080422.6-shared-qt_i386-en.deb

W trybie graficznym chyba wystarczy na ikonkę tego pliku kliknąć dwa razy.

W trybie tekstowym wystarczy z odpowiedniego katalogu wpisać polecenia poniższe polecenia, chyba.
sudo dpkg -i opera_9.50b2-20080422.6-shared-qt_i386-en.deb

EvaLocura napisał(a):

Dziękuję za rozwiązanie mojego problemu smile

Big_Z, jeszcze raz dziękuję. wink