Opera nie działa, jeśli mam zalogowanego więcej niż jednego użytkownika na Windows XP...

w dziale Opera
kydrys napisał(a):

Hej.
Mam mały problem z Operą, gdyż jeśli mam zalogowanego już jednego użytkownika, przełączę się do ekranu wyboru użytkowników i wejdę na swój profil, to opera włącza sięale jest jakby odłączona od internetu - strony się nie ładują. Dość znacząco utrudnia mi to obsługę komputera - nie mogę praktycznie korzystać z netu, jeżeli poza mną ktoś jest zalogowany. Za każdym razem kiedy chcę coś sprawdzić, muszę wpierw wylogować szystkich. Co dziwne, Firefox otwiera mi wszystko (ewidentnie to wina samej Opery). Czy ktoś miał taki problem albo wie jak to naprawić? Proszę o pomoc. sad

golew napisał(a):

Raczej na pewno korzystasz z Opery zainstalowanej ze wspólnymi ustawieniami dla wszystkich użytkowników. Dlatego Big_Z pyta o ścieżki.
Chcąc korzystać z Opery równocześnie na kilku użytkownikach musisz instalując Operę wybrac opcję aby każdy użytkowanik miał swoje dane (wtedy ma je w Documenst&Settings/dane aplikacji/Opera a obecnie masz je zapewne w katalogOpery/profile)

Zajec napisał(a):

Originally posted by Big_Z:

Wpisz opera:config w pasku adresu i wklej zawartość ekranu. Właściwie to wystarczy tylko sekcja ze ścieżkami.


opera:about ?

Zaufany napisał(a):

Pomyliło mi się, faktycznie "opera:about". Inna sprawa, że pod tym stringiem, co podałem wcześniej, też są ścieżki.

Zaufany napisał(a):

Wpisz opera:config opera:about w pasku adresu i wklej zawartość ekranu. Właściwie to wystarczy tylko sekcja ze ścieżkami.

golew napisał(a):

A przypomnijcie mi, bo nie jestem pewna. Czy da się zrobić teraz tak, aby podmienić w opera6.ini którąś zmienną (coś multi user) na 1 i zacząć korzystać z wielu użytkowników bez odinstalowywania tej posiadanej przez kydrysa Opery? Czy musi odinstalować, przenieść gdzieś obecny katalog profile a potem od nowa wgrać dla wielu użytkowników?

nowotny napisał(a):

W folderze w którym zainstalowana jest Opera, w pliku operadef6.ini, w sekcji [System] jest opcja Multi User którą trzeba ustawić na 1... potem przenieść katalog 'profile' do folderu C:\Document and Settings\*nazwa_uzytkownika*\Dane aplikacji\Opera\*nazwa_folderu_z_ktorego_przenosimy_katalog_profile*\... na końcu trzeba jeszcze pozmieniać ścieżki w odpowiednich plikach z folderu profile...

kydrys napisał(a):

Mam Operę zainstalowaną w Moich Dokumentach (docelowo tylko ja miałem z niej korzystać, reszta użytkowników śmiga na FF). Na wszelki wypadek sprawdziłem plik operadef6.ini, opcja Multi User jest ustawiona na 1, wygląda na to, że wszystko powinno być ok. Ale nie jest. Ktoś ma jeszcze jakieś pomysły? sad

Zaufany napisał(a):

Opera nie powinna być instalowana w katalogu, który z założenia jest dostępny tylko dla 1 osoby i administratorów. Należałoby ją zainstalować w ogólnym katalogu dla programów.

Niestety Windows XP Home nie pozwala na łatwe zmiany praw do katalogów i plików...

kydrys napisał(a):

Hm, no dobrze, a które pliki odpowiadają za ustawienia opery i za zakładki? Nie chciałbym tego stracić.

Ryszard napisał(a):

Originally posted by kydrys:

które pliki odpowiadają za ustawienia opery i za zakładki?


http://help.opera.com/Windows/9.27/pl/backup.html