Opera 9.50

w dziale Opera Mail - poczta, czat, grupy dyskusyjne i kanały informacyjne
Skurch napisał(a):

Witam!
W nowej operze w kliencie poczty w ustwieniach serwera poczty wychodzącej nie ma możliwośći wyboru tekstowego uwierzetylnienia!!
Nie wiem czy to niedopatrzenie ze strony developera czy ta opcja została permamentnie usunięta. Jeśli tak to wbudowany klient stanie się dla mnie bezużyteczny :/ gdyż interia (na której mam 2 skrzynki) wymaga takiego własnie sposobu autoryzacji. W operze 9.25 wszystko działało ok. A tu taki bug! Próbowałem zainstalować ponownie opere 9.25 ale przy starcie wywala mi bład ze nie moze wystartować starej wersji opery!
Wie może ktoś jak teraz trzeba ustawić konto aby można było wysyłać maile? Próbowałem już wszytkich dostępnych sposobów uwierzytelniania i żadne z nich nie działa(również przy ustawieniu bezpiecznego połączenia).
Z góry dziękuje za pomoc.
Pozdrawiam

Rysiek86 napisał(a):

Mam podobny problem. To znaczy po aktualizacji nie mogę pozbyć się "nowej" opery (gdy zainstaluję ver. 9.27 wyskakuje mi że nie może uruchomić z powodu poczty). W sumie to nie byłby taki problem gdyby nie fakt że nie mogę odbierać emailów via operę 9.50.....

lukasew napisał(a):

dlaczego nie możesz odbierać?

JaDo napisał(a):

Originally posted by Rysiek86:

(gdy zainstaluję ver. 9.27 wyskakuje mi że nie może uruchomić z powodu poczty).


Ponieważ w 9.50 jest nowy format poczty, nie da rady wrócić z nim do 9.27.


lukasew napisał(a):

nie, ja pytam dlaczego w 9.5 nie możesz odbierać poczty? W moim przypadku wystarczyło kliknąć zaimoprtuj poczte, wskazac plik konfiguracyjny i działa (łacznie z wiadomosciami, haslami i ustawieniami)

Ryszard napisał(a):

Originally posted by lukasew:

dlaczego w 9.5 nie możesz odbierać poczty?

Bo poczta.interia.pl tak głupawo odpowiada Operze 9.50 (przy łączeniu POP3), że ta nie przełącza się na tekstowe uwierzytelnianie. I uwierzytelnianie dla interii trzeba ustawiać ręcznie. Dlaczego:

Originally posted by Skurch:

w ustwieniach serwera poczty wychodzącej nie ma możliwośći wyboru tekstowego uwierzetylnienia

nie wiem - to znaczy w ustawieniach SMTP widzę "auth plain" to chyba to? A inna sprawa, że dla interii wysłało mi się z ptaszkiem przy "Bezpieczne połączenie" i uwierzytelnianiu automatycznym - po wysłaniu wpisało się tam "auth cram md5"

leon65 napisał(a):

cos jest na rzeczy, tzn brak kompatybilnosci mieczy opera a interia.
w innym topiku napisalem co akurat mi sie porobilo po instalacji 9.5
przy czy u mnie opera nie chce/nie moze dokonac autoryzacji poczty na interi, mimo iz probowalem (wydaje mi sie) wszstkich mozliwosci sad

andol napisał(a):

Originally posted by Skurch:

W nowej operze w kliencie poczty w ustwieniach serwera poczty wychodzącej nie ma możliwośći wyboru tekstowego uwierzetylnienia!!Uwierzytelnienie, które Cię interesuje, to „AUTH PLAIN”. Nie istnieje coś takiego, jak uwierzytelnienie tekstowe dla SMTP. W starszych wersjach Opery „AUTH PLAIN” było nazywane „uwierzytelnieniem tekstowym” z powodu buga (i nie był to błąd tłumaczenia smile).

Skurch napisał(a):

We wczesniejszysch wersjach opery miałem ustawione uwierzytelnianie tekstowe dla poczty wychodzącej i wszystko śmigało bez zająknięcia, natomiast w Operze od 9.5 wzwyż ustawiam AUTH PLAIN i niestety nie mogę wysyłąć maili co jest bardzo irytujące..
Aha pobieranie maili działa bezproblemowo(i tam mam ustawione tekstowe uwierzytelnianie).