Opera Nie Otwiera Stron

w dziale Opera
tpalarczyk napisał(a):

Wczoraj zrobiłem sobie upgrade opery do zachwalanej wersji 9.50.
Wszystko śmigało ładnie, ale dzisiaj przy próbie wejścia na jakąkolwiek stronę pokazuje się jedynie menu zapisywania danej strony do pliku a strona fizycznie nie otwiera się.
Ponadto w starszej wersji opery korzystałem często ze skrótu ctrl + h, który chował operę do traya w wersji 9.50 skrót ten ma inne zastosowanie.
Proszę o pomoc w rozwiązaniu szczególnie pierwszego porblemu.

Edit:
Problem rozwiązany
Narzędzia->preferencje->pobieranie, ustawiłem przypadkowo do pobierania pliki html,htm,mht... usunąłem i wszystko działa prawie jak wcześniej, nie licząc tego ctrl+h

Edit2

A co do ctrl+h: Narzędzia->preferencje->Mysz i klawiatura i tam zmieniamy w konfiguracji klawiatury na opera 9.2 compatible

sosen napisał(a):

Witam:) Ja mam podobny problem a jednocześnie zupełnie inny. Używam Opery 9.50 i od wczoraj nie otwierają się w niej strony. W IE działają. Ustawienia proxy mam ok (nie używam) i inne w Operze raczej też - zresztą w opcjach nic wczoraj nie zmieniałem - stało się to nagle. Jakieś rady?? Nie chcę się przesiadać na FF ale chyba będę zmuszony jeśli szybko nie rozwiążę tego problemu.

Dodam, że system skanowany m.in. AntiVir i Ad-Aware. Raport z HijackThis wydaje się być ok ale jeszcze mu się przyjrzę wieczorem. System to Vista Business x64. Pozdrawiam.

sosen napisał(a):

Zamieszczam odpowiedź na mój problem: winna była lista blokowania url : urlfilter.ini . Po skasowaniu działa jak trzeba. Dziwna sprawa bo wcześniej było ok - stało się to nagle. Pozdrawiam.