Rozwiązanie problemu z wyświetlaniem programu TVN24 na neostrada.pl

w dziale Dostosowywanie Opery do własnych potrzeb
wlserwis napisał(a):

Generalnie problem występuje, kiedy zainstalowaliśmy plugin WMP przeznaczony dla FireFoxa. Jak sobie z tym poradzić?

Wyedytuj w Operze Advanced->Preferences->Downoloads pozycję application/x-mplayer2 i wybierz na dole w Use-plugin pozycję Windows Media Player Plug-in Dynamic Link Library (zamiast Microsoft@ Windows Media Player FireFox Plugin). Kliknij OK.
Jeśli Opera nie zapamięta ustawienia i uparcie będzie powracać po kolejnych uruchomieniach do [niedziłającego] pluginu of FireFoxa, trzeba postąpić tak:

1. Zamknąc Operę i skasować z katalogu plugins Opery pliki:
- npds.zip
- npdsplay.dll
- npwmsdrm.dll

2. Uruchomić Operę i zamknąć ją

3. Skopiować z katalogu C:\\Program Files\Windows Media Player do katalogu plugins Opery pliki:
- npds.zip
- npdsplay.dll
- npwmsdrm.dll

4. Ponownie uruchomić Operę

[po tych operacjach Opera "nauczy się", że dll pochodzący bezpośrednio od Media Playera jest domyślny, czyli ważniejszy od tego dedykowanego dla FireFoxa (i źle działającego z Operą...)]

5. Powtórzyć:
Wyedytuj w Advanced->Preferences->Downoloads pozycję application/x-mplayer2 i wybierz na dole w Use-plugin pozycję Windows Media Player Plug-in Dynamic Link Library jeśli Opera sama tak nie ustawiła. Kliknij OK.

Spróbujcie, u mnie to zadziałało.

JaDo napisał(a):

Można też to zrobić tak:

Plugin Path, trzeba wykasować namiar na folder wtyczek Fx->Zapisz->Restart. I powinno być pozamiatane. Można też chyba użyć do tego plugin-ignore.ini

[Plugins to Ignore]
np-mswmp.dll   = paszoł won
wink

Po drugie, wtyczka dla Fx może się jednak przydać - http://my.opera.com/polski/forums/findpost.pl?id=2126058 , wszystko zależy od używanego systemu i nr WMP.

Ten fjuczer do automatycznego wyszukiwania wtyczek powinien być zlikwidowany. On nie szuka tylko w \plugins Fx, ale po całym dysku, i tym sposobem mam w stabilnej wersji namiar min. na wtykę npmeadax.dll yikes .

Krótko mówiąc - więcej z tym problemów niż pożytku.

I na koniec - npds.zip może powodować crashe Javy na np. teledyski.onet.pl, które to, pociągają za sobą do piekła Operę. Więc najlepiej pozbyć się tego pliku z \plugins od razu.

Advanced->Preferences->Downoloads


Innstillingar->Avansert->Nedlastingar - a może w tej kolejności? Polska jezyka trudna jezyka. bigsmile wink