Eksport poczty w 9.5

w dziale Opera Mail - poczta, czat, grupy dyskusyjne i kanały informacyjne
jagodapartyka napisał(a):

Nie mogę wyeksportować poczty odebranej i wysłanej w nowej operze 9.5. Przy próbie eksportu pojawia się okienko
"Operacja nie mogła zostać wykonana, ponieważ treść jednej lub większej liczby zaznaczonych wiadomości nie została pobrana. Zostanie podjęta próba pobrania brakujących treści wiadomości."
Muszę przenieść pocztę na inny komputer a tu kiszka. Wiecie może o co chodzi z tym komunikatem? A może podpowiecie jak inaczej przenieść pocztę. Kopiowanie katalogu poczty nic nie daje. Po takiej operacji wszystkie wiadomości są puste sad

Pomocy!

Ryszard napisał(a):

Poniekąd potwierdzam. Przy czym - u mnie jakiś plik *.mbs powstaje. Na oko ma zawartość taką jak trzeba. Ale Opera zamyka się przy tym w sposób "nienaturalny"
export_blad.png

jagodapartyka napisał(a):

U mnie jest takie:

blad eksportu.JPG

Cossacc napisał(a):

PIĘKNO PROSTOTY.

Miałem to samo i szukałem odpowiedzi a odpowiedź w moim wypadku okazała się najprostrza z możliwych.

Mam około 2500 wiadomości odebranych i nie mogłem wyeksportować bo miałem ten niemiły komunikat "Operacja nie mogła zostać wykonana, ponieważ (...)"

Moje rozwiązanie opiszę trochę mało profesjonalnie tak by wszyscy mogli zrozumieć:
Wchodzimy w zakładkę poczty i tam mamy foldery poczty jeden z nich to Odebrane
Otwieramy normalnie folder z Odebranymi wiadomościami, jedna z kolumn to: Temat
Temat zaczyna się ikonką (w zależności od nakładki różnie ona wygląda) zazwyczaj jest to koperta a z niej wystająca karteczka...
otóż ku mojemu zdziwieniu 2 wiadomości z 2500 które miałem miały inną ikonkę kopertę z karteczką ale do tego jeszcze białą strzałeczkę na zielonym tle(róznie może to u was wygladać na waszej nakładce) oznaczającą że wiadomość nadal jest pobierana.
Wziąłem usunąłem te dwie wiadomości klikając prawy przycisk myszy na kazdej z nich a następnie wybierając opcję: Usuń na zawsze (Shift+Del)

Ku mojemu zdziwieniu po usunięciu tych dwóch wiadomości Eksportuj... śmiga aż miło

Tak więc dzięki jednej małej ikonce na początku tematu nie szukamy igły w stogu siana a jedynie kilku anomalii w normalności p

Oby wam to pomogło u mnie się udało.