Kilka pytań początkującego użytkownika [Opera 9.5]

w dziale Dostosowywanie Opery do własnych potrzeb
GPlayer napisał(a):

Witam. Od jakiegoś czasu jestem użytkownikiem nowej Opery 9.5, wcześniej użytkowałem FireFoxa. Opera zaskoczyła mnie pozytywnie, ale nie jest do końca przystosowana do moich potrzeb i przyzwyczajeń z FF. Oto kilka problemów i braków:

- czy jest jakaś wtyczka do sprawdzania pisowni (widżet?) znalazłem na forum posty na ten temat, ale tam trzeba się bawić w zmianę kodu itp
-jest coś takiego jak Gmail Notifier? Znalazłem podobnego widzeta, ale nie o to mi chodzi. Potrzebowałbym dyskretnej koperty w prawuym dolnym rogu informującą mnie o nowych postach (aktualnie mam opera mail, ale przyzwyczaiłem się do gmaila)
-czy na pasku osobistym mogę tworzyć foldery? Czy mogę pobrać jakoś zakładki z paska osobistego z FF do Opery? Reszte zakładek mi pobrało automatycznie
-gdzie się podział przycisk "Idż" do strony na pasku adresu? Widziałem, że jest możłiwośc wklejania przycisków do Opery, ale nigdzie nie ma tego "Idż do strony", a czasami jest to wygodniejsze niż klikanie "Enter"
-co zrobić, aby jeszcze bardziej zablokować wyskakujące okienka i reklamy? Bo niektóre nie chcą się blokować (kliakm prawym zablokuj zawartość i nie mogę zaznaczyć ramki, którą chcę zablokować) Podobnych przykładów jest więcej
-jak jednym kliknięciem dodać do zakładek? (tak jak to jest w FF 3)
-czy można jeszcze prostszym sposobem otwrzyc karte w tle (aktualnie CTRL+Shift T LPM) nie chcę klikać środkowym przyciskiem myszy
-czy można jakoś pogrubić pasek osobity, aby były dwa rzędy?
-co zrobić, aby po zamknięciu karty nie przechodziło mi do najstarszej otawrtej (po lewej stronie) a do najmlodszej po prawej?

Korzystając z okazji witam wszystkich na forum smile

Z góry dziękuję za pomoc i odpowiedzi. Pozdrawiam

Zaufany napisał(a):

Ogólnie rzecz biorąc nie ma do Opery rozszerzeń tego typu, jak są do Firefoksa.

Sprawdzanie pisowni w Firefoksie ze stosownym dodatkiem działa zdecydowanie lepiej, niż w Operze.

Cóż, usługi Google od lat różnie działają z Operą. Jeśli nie chcesz się bawić w User Java Script, a nie ma też Widgetów... To nie ma rozwiązania.

Foldery z paska osobistego... Przeciągnij sobie z zakładek.

Jeśli szukasz przycisku "idź":
Narzędzia|Wygląd|Przyciski|Widok strony
Przycisk nazywa sie Przejdź

Zablokuj globalnie Flash i tylko dla stron, które tego potrzebują, zdejmuj blokadę. Szybkie to i wygodne. Nie będzie praktycznie wyskakujących okienek, których nie da się zamknąć. Obciążenie procesora spada też drastycznie.

Możesz ustawić sobie opcje Zawijanie w ustawieniach paska osobistego, jeśli chesz mieć więcej rzędów.

Zakładki i jedno kliknięcie... Możesz bez większych problemów przeciągnąć sobie myszą pasek adresu na pasek osobisty albo do panelu zakładek i się stosowny wpis doda... Jednym klikiem to nie wiem. Pewnie istnieje specjalny skryptoprzycisk, ale ja go nie znam.

Jeśli chodzi o karty:
Narzędzia|Preferencje|Zaawansowane|Karty
Sprawdź sobie wszystkie opcje po zamknięciu dotychczasowej i wybierz najlepszą dla siebie.

adas napisał(a):

Originally posted by GPlayer:

- czy jest jakaś wtyczka do sprawdzania pisowni (widżet?) znalazłem na forum posty na ten temat, ale tam trzeba się bawić w zmianę kodu itp


http://adas.jogger.pl/2007/03/23/userjs-ospell-sprawdzanie-pisowni-w-operze-coraz-lepsze/

Originally posted by GPlayer:

-jest coś takiego jak Gmail Notifier? Znalazłem podobnego widzeta, ale nie o to mi chodzi. Potrzebowałbym dyskretnej koperty w prawuym dolnym rogu informującą mnie o nowych postach (aktualnie mam opera mail, ale przyzwyczaiłem się do gmaila)


http://mail.google.com/mail/feed/atom - może jako kanał dyskusyjny? Albo iGoogle jako panel? http://googlesystem.blogspot.com/2008/05/use-igoogle-and-google-reader-in.html

uniqiq napisał(a):

Niestety Opera umożliwia jedynie blokowanie obrazków a nie flashy (mowa o opcji zablokuj zawartość). Można zrobić tak jak Big_Z - zablokować wszystkie flashe na wszystkich stronach, albo wszystkie flashe na wybranych stronach, ale można też inaczej. W Firefoxie jest taki fajny dodatek FlashBlock. Pod Operą ktoś zrobił coś podobnego. Mieszanka styli i JS. Wygląda tak jak wspomniany dodatek do FF (tyle że instalacja jest bardziej upierdliwa, bo trzeba ręcznie skopiować pliki do odpowiendich katalogów). Proponuję przeszukać forum. Ja z tego korzystam i ogólnie jestem zadowolony.

adas napisał(a):

Originally posted by uniqiq:

Niestety Opera umożliwia jedynie blokowanie obrazków a nie flashy (mowa o opcji zablokuj zawartość).


Jak flashy nie zablokujesz? Jasne, że zablokujesz...

http://*/*.swf - wszystkie flashe
Albo
http://adres.strony.pl/*.swf - flasze z domeny.