Resetowanie ustawień przeglądarki

w dziale Sprawdzone porady
Krostek napisał(a):

Szukałem w FAQ i użyłem opcji "Szukaj", ale odpowiedzi nie znalezłem.
Kiedyś korzystałem z Opery po czym ją odinstalowałem. Dziś znów zainstalowałem (najnowszą wersję), i okazało się, że mam zachowane ustawienia "z kiedyś". Czy da się jakoś zrestartować ustawienia przegladarki?

nowotny napisał(a):

Przejść do opera:about żeby sprawdzić gdzie znajduje się Katalog Opery i go skasować...

Ryszard napisał(a):

1. Pomoc - O Operze - ustalasz położenie Katalog Opery np. C:\Opera\profile
2. Wyłączasz Operę, znajdujesz na dysku ten katalog.
3. Zmieniasz jego nazwę np. na \old_profile
(Albo przenosisz go w inne miejsce albo zupełnie kasujesz)
4. Uruchamiasz Operę.

Ryszard napisał(a):

Teraz (Wersja 10.10 Kompilacja 1893) interesujący nas katalog nazywa się Profil użytkownika

Fr4ntic napisał(a):

Może nie do końca na temat, ale jak zmienić nazwę folderu z zainstalowaną Operą bez resetowania ustawień? Chodzi o to ,że mam cały czas opere zainstalowaną w folderze "Nowy Folder" i jest to troche irytujące, a zwykła zmiana nazwy = reset ustawień. Szukałem na forum, google i w opera:config ,ale nie znalazłem miejsca ,w którym ustawia się folder profilu. Wiem ,że mogę zainstalować 10.63 w nowym folderze i przekopiować pliki ,ale licze ,że jest inna możliwość.

zielak007 napisał(a):

Nie wiem które dokładnie, opera:config#UserPrefs|OperaDirectory lub opera:config#UserPrefs|OperaLocalDirectory.

Fr4ntic napisał(a):

Czemu właściwie opera ma profile zarówno w folderze Local jak i Roaming ?

andol napisał(a):

W Roaming znajdują się ustawienia, które „wędrują” za użytkownikiem - jeśli znajdujesz się w domenie Windows, to będziesz miał te ustawienia w Operze niezależnie od tego, z jakiego komputera się logujesz. Część danych Opery znajduje się w folderze Local, aby ograniczyć ilość danych w profilu wędrującym i dostępne są one tylko na jednym komputerze. Dotyczy to np. pamięci podręcznej, obrazków, poczty. Poczta akurat przydałaby się w profilu wędrującym, ale odbiłoby się to na wydajności (ze względu na rozmiar danych w folderze Mail).

Fr4ntic napisał(a):

Dzięki za rozjaśnienie. Czyli jak loguje się z jednego komputera ,to obojętnie mi gdzie to jest zainstalowane. Według mnie powinna być opcja w instalatorze czy zapisywać ustawienia ,poczte, obrazki w jednym folderze czy tak jak jest teraz. Rozbijanie Opery na 3 foldery jak dla mnie nie jest za dobre.

andol napisał(a):

To "rozbijanie na 3 foldery" jest standardowym zachowaniem współczesnych aplikacji dla Windows. W nadchodzącej Operze 11 jest opcja instalacji całości w jednym folderze. W aktualnej Operze też zresztą jest, jednak tylko w instalatorze klasycznym.

azotyp napisał(a):

Mam pytanko dotyczące resetowania ustawień. Dzisiaj się bawiłem w konfigurowanie pasków narzędzi i coś kliknąłem chyba nie tak, bo zniknęło mi okienko z wyszukiwarką google z tej ściany z miniaturkami do wybierania stron. Da się to jakoś przywrócić ?

lemari napisał(a):

Originally posted by azotyp:

bo zniknęło mi okienko z wyszukiwarką google z tej ściany z miniaturkami do wybierania stron.


O-> ustawienia -> preferencje-> wyszukiwanie
klikasz wyszukiwarkę-> edytuj-> szczegóły
zaptaszkuj "ustaw jako wyszukiwarkę szybkiego wybierania" ok.

azotyp napisał(a):

Dzięki wielkie.