Opera 9.27 - jak stworzyć wyszukiwarkę?

w dziale Opera
GoLLaB napisał(a):

Po instalacji Opery 9.5 zauważyłem kilka przydatnych funkcji na wierzchu, które bardzo mi się spodobały, a że sama Opera jako tako drażniła mnie swoją niewygodnością użycia, wróciłem do starej dobrej wersji 9.27.

Stąd też pojawiło mi się pytanie: W operze 9.5 jest opcja, że można sobie zedytować wyszukiwarkę i dodać np. wyszukiwarkę Allegro.pl na pasek - bardzo ciekawa opcja, zacząłem szperać w wersji 9.27 i znalazłem w opcjach funkcję - Utwórz nową wyszukiwarkę, ale jak w nią klikam nic się nie dzieje... ? Dlaczego? Jak zatem ją stworzyć?

Drugie pytanie - ostatnio podczas przeglądania forum znalazłem bardzo przydatny plugin do odtwarzania - myślę o tej dll-ce, która pozwalała na odtwarzanie np. na http://mp3.teledyski.info/ (npdrmv2.dll), która musiała znaleźć się w katalogu plugins. Jakie jeszcze istnieją dll-ki, które wspomagają operę w jej pracy? Z tego, co zauważyłem są np. błędy w stronie www.managerzone.com - w Internet explorerze istnieje możliwość przesuwania zawodników po boisku (takie jakby "łapanie i przenoszenie"), w Operze to nie działa, też jest na to jakiś plugin?

EDIT:

Udało mi się znaleźć na forum odpowiedni temat i odpowiednią radę, także wyszukiwarkę już mi się udało stworzyć. Pozostaje nadal pytanie o same pluginy ... ? Czy jest zatem coś takiego, co mi może pomóc?

JaDo napisał(a):

Originally posted by GoLLaB:

Drugie pytanie - ostatnio podczas przeglądania forum znalazłem bardzo przydatny plugin do odtwarzania - myślę o tej dll-ce, która pozwalała na odtwarzanie np. na http://mp3.teledyski.info/ (npdrmv2.dll), która musiała znaleźć się w katalogu plugins.


Coś Ci się pomyliło, ta .dll nie służy do odtwarzania, nie musi być w \plugins. W jakiś sposób jest potrzebna do pobierania licencji DRM. Do odtwarzania zawartości na stronach, które obsługuje WMP, wystarczy mieć jedną .dll - npdsplay.dll lub np-mswmp.dll.

Originally posted by GoLLaB:

Jakie jeszcze istnieją dll-ki, które wspomagają operę w jej pracy?


Te np. z Quick Time czy Real Alternative, Flash i Shockwave Player, Divx Web Player, DevalVR.

Originally posted by GoLLaB:

Z tego, co zauważyłem są np. błędy w stronie www.managerzone.com - w Internet explorerze istnieje możliwość przesuwania zawodników po boisku (takie jakby "łapanie i przenoszenie"), w Operze to nie działa, też jest na to jakiś plugin?

Nie ma, strona najprawdopodobniej jest skopana, spróbuj zmienić na niej identyfikację ppm->Preferencje dla witryny->Sieć.

Ryszard napisał(a):

Originally posted by GoLLaB:

Utwórz nową wyszukiwarkę, ale jak w nią klikam nic się nie dzieje... ? Dlaczego? Jak zatem ją stworzyć?


Klikasz w nią gdziekolwiek czy po ustawieniu kursora tekstowego w polu wyszukiwarki (w tym okienku gdzie wpisujesz pytanie)
A klawisz [F1] umiesz nacisnąć? http://help.opera.com/Windows/9.27/pl/search.html#add wink

GoLLaB napisał(a):

Originally posted by Ryszard:


A klawisz [F1] umiesz nacisnąć? http://help.opera.com/Windows/9.27/pl/search.html#add winkUmiem wink ale nie pomyślałem o tym, poza tym, jak pisałem, udało mi się stworzyć już wyszukiwarkę, z tym, że po restarcie kompa zniknęła... a jak restartowałem Operę to była..., dziwne, hmm

Ryszard napisał(a):

Powinieneś mieć dwa pliki search.ini. Jeden w głównym katalogu Opery - ze standardowymi wyszukiwarkami i drugi w katalogu profilu z Twoimi wyszukiwarkami

GoLLaB napisał(a):

Już jest ok, obszedłem trochę dookoła, bo stworzyłem nową wyszukiwarkę, później zobaczyłem, że nie ma jej na liście tych, które mogę przeciągnąć na paski - jako osobna wyszukiwarka. Okazało się, że nie powinienem zedytować np. oneta, wstawiając nazwę i link z allegro, ale wystarczy zrobić prawoklik na pasku -> dostosuj -> potem prawoklik (na niektórych paskach są) -> pokaż wyszukiwarki -> tam zaznaczamy te dodane i można je sobie poprzenosić. (w niektóre paski nie można).