Po zainstalowaniu obydwie Opery 9.27 i 9,50 nie pobierają poczty z serwerów WP i Onet

w dziale Opera Mail - poczta, czat, grupy dyskusyjne i kanały informacyjne
Janko napisał(a):

Witam
Dawniej po zainstalowaniu kolejnych wersji Oper i utworzeniu kont pocztowych następowało automatyczne pobieranie maili z serwerów. Ostatnio używałem 9.27. Kiedy ukazała się wersja 9.50 odinstalowałem starą wersję i po wyczyszczeniu rejestru ze wszystkich wpisów "Opera" dokonałem czystej instalacji 9.50. Ponieważ w Win XP jest drugie konto małżonki, więc instalowałem z odptaszkowaniem opcji "Użyj wspólnych ustawień dla wszystkich", tak aby mogła ustawić swoje profile. Po utworzeniu kont pocztowych WP i Onet na swojej i małżonki Operze stwierdziłam że 9.50 nie pobiera maili z serwerów . Nie są wysyłane żadne maile między naszymi kontami. Ponieważ mam zainstalowanego awaryjnie Thunderbirda więc przy próbie sprawdzenia poczty ukazał się komunikat: Nie można połączyć się z serwerem pop3.wp.pl, połączenie zostało odrzucone. ,oraz drugi taki sam, z tym że dot. pop3.poczta.onet.pl. Ponieważ straciłem możliwość komunikacji ze światem za pośrednictwem maili, więc jedyny ratunek na tym forum. Zaznaczam, że przeinstalowałem w swoim życiu wiele kolejnych wersji Oper i zakładałem na nich dziesiątki razy konta pocztowe więc raczej wątpliwe abym źle ustawił na serwerach popy i smtepy.
Pozdrawiam i proszę o dobre rady.

Ryszard napisał(a):

Jeżeli w dwóch różnych programach występuje ten sam błąd to, moim zdaniem, sprawa jest oczywista - coś między Twoim komputerem a pop3.wp.pl jest "przytkane".
Umiesz zrobić np. tracert pop3.wp.pl

Janko napisał(a):

Originally posted by Ryszard:


Umiesz zrobić np. tracert pop3.wp.pl


Nie umiem. Z czym to się je?bigeyes
Przepraszam, już wiem. Google to kapitalna rzecz. Zaraz zrobię i napiszę.
-----------
Zrobiłem tracert, którego screen przedstawiam na stronie:
http://members.chello.pl/tachmiel/tracert.jpg

Ryszard napisał(a):

Originally posted by Janko:

Zrobiłem tracert, którego screen przedstawiam na stronie:


„Negocjowanie zabezpieczeń IP” i dalej nic? Czyli zabezpieczenie nie zostało wynegocjowane.
Znalazłem http://support.microsoft.com/kb/301284/pl ale dalej nic nie wiem.
Czekaj na większego specjalistę.
1. W międzyczasie - coś ostatnio instalowałeś? Zmieniałeś w ustawieniach systemu?
2. A strony działają OK?
3. Jakbyś zrobił tracert www.wp.pl

Ja bym pisał do biura obsługi klienta - CoTo to http://members.chello.pl/tachmiel/tracert.jpg i że poczty przez pop3 odbierać nie możesz. Najwyżej odpowiedzą, że to na pewno nie oni i zaoferują wizytę technika.

Janko napisał(a):

Originally posted by Ryszard:

W międzyczasie - coś ostatnio instalowałeś? Zmieniałeś w ustawieniach systemu?
2. A strony działają OK?
3. Jakbyś zrobił tracert www.wp.pl


Ad1. Po kłopotach z instalką 9.50 wyczyściłem rejestr ze wszystkiego co miało związek z nazwą "Opera" i dokonałem czystej instalacji. To był chyba błąd
Ad2. Strony wszystkie działają.
Spróbuję przywrócić system do punktu wcześniejszego przywracania i ewentualnie jeszcze raz utworzyć konto małżonce, oraz zainstalować Operę. Jeśli to nie pomoże, to jutro dzwonię do serwera UPC , bo dziś jest za późno.
W każdym razie dziękuję Rysiu za pomoc. O wynikach powiadomię.
Pozdrawiam

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Witam ponownie.
Tak jak pisałem tak zrobiłem. Po przywróceniu z lustra Windy, utworzyłem drugie konto dla Żony z ograniczonymi uprawnieniami ( w tej chwili są już trzy z Adminem) i zainstalowałem Operę 9.50. Po utworzeniu na wszystkich kontach użytkowników kont pocztowych stwierdziłem co następuje: ze swojej 9.50 mogę wysyłać i odbierać maile natomiast z konta drugiego użytkownika nic nie można odebrać i wysłać. IMHO ,oznacza to , że komunikacja z serwerami z mojej 9.50 odbywa się bez przeszkód, sieć sprawna. W tej sytuacji zainstalowałem starsze wersje Oper 9.26 i 9.27 i sytuacja jest identyczna. Drugie konto Żony jest milczące. Obie nasze poczty mają konta pocztowe na tych samych serwerach (WP i Onet) i są identycznie skonfigurowane. Z jednego idzie a z drugiego wywala czy nie ma błędu w SMTP czy coś takiego.Oznacza to, że to nie wina Opery 9.50 i wydaje mi się, że zachodzą jakieś konflikty z uprawnieniami czy udostępnianiem. Nie mam pojęcia i dlatego jeszcze raz proszę o pomoc.
Pozdrawiam
Dodane: WQur....się i poszedłem na piwo. Wracam, otwieram Operę Małżonki a tu poczta wali jak głupia, chyba z 60 maili. Samo się naprawiło i jest OK.Nic z tego nie pojmuję, ale wiem że piwo to boski napój, dobry na wszystko:coffee
Pozdrawiam, EOT