Problem z zapamiętywaniem wyszukiwarek

w dziale Opera Mail - poczta, czat, grupy dyskusyjne i kanały informacyjne
worek napisał(a):

Witam szanowne grono OPERZYSTÓW.
W końcu mnie dopadła niemoc. Jak zawsze znalazłem rozwiązanie problemu z Operą (99% porad z tego forum - dzięki !!!), to niestety ani Pani Szukajka, ani Pan Google nie może mi pomóc tym razem, no chyba że niemożemy się dogadać. A mianowicie:
- po dodaniu pozycji do listy wyszukiwarek np. ustawiam sobie google jako "g", ceneo jako "c", allegro jako "a" itd jest fajnie - działa, ale tylko dzień lub dwa. Najczęściej na drugi dzień nie mam już na liście nic, kompletnie nic. Do tej pory nie miałem takich problemów, może coś wiecie jak to popsuć, żeby działało? Mam Operę Wersja 9.51 Kompilacja 10071.
Pozdrawiam Worek

Ryszard napisał(a):

Na początek - poszukaj plików search.ini (powinieneś znaleźć dwa) i śledź ich losy.
Możesz też pooglądać je sobie w notatniku zwłaszcza przed wprowadzeniem zmian z poziomu Opery i po wprowadzeniu zmian i wyłączeniu Opery.

worek napisał(a):

Znalazłem, pooglądałem, poczytałem i co? I nic. Po dodaniu wyszukiwarki jest ona dopisywana do search.ini (tego na głównej gałęzi, a nie w katalogu profile) i niby jest ok. Tylko, że po kilkunastokrotnym odpaleniu Opery znów znikają i pozostaje tylko zawsze jedna pozycja (pierwsza dodana wyszukiwarka) i w Narzędziach -->Preferencje -->zakładka Wyszukiwanie nie jest aktywna pozycja USUŃ. Chcąc usunąć ją, trzeba dodać jakąś inną wyszukiwarkę i dopiero można tą skasować. Oczywiście ta dodana w celu skasowania innej pozostaje i nie ma możliwości jej usunięcia.
Chyba poczekam na poprawki sad
Pozdrawiam Worek

nowotny napisał(a):

Originally posted by worek:

Po dodaniu wyszukiwarki jest ona dopisywana do search.ini (tego na głównej gałęzi, a nie w katalogu profile) i niby jest ok.


No i nie jest ok, bo powinno się dodawać do search.ini z katalogu profile... Jaki masz system...? nie masz zablokowanego zapisu do katalogu profile...? Ja bym wywalił cały katalog główny Opery (profil zostawić) i zainstalował jeszcze raz... potem spróbowałbym też z nowym profilem...

worek napisał(a):

Witam.
Dziękuję za zainteresowanie.
Jednakże nic nie pomaga. Zdjęcie atrybutu z całego katalogu profile nie przynosi efektu. Wyszukiwarki są dalej zapisywane w search.ini na głównej gałęzi. Co lepsze, próbowałem dodawać przed chwilą różne wyszukiwarki to Opera zezwala tylko na jedną. Po dodaniu pojawia się ona w search.ini, ale ta poprzednia zostaje z niej wymazana. Diabeł wie o co chodzi. Po południu postaram się zrobić to co proponował nowotny. Przeinstaluję ją pozostawiając swój profil jako backup. Może to już czas, bo Opery używam już chyba ze cztery latka i tylko ją aktualizowałem. Nigdy od pierwszej instalacji nie kasowałem jej i nie wgrywałem na nowo. Zobaczymy co czas przyniesie.

A tak po za konkursem, wie ktoś dlaczego może nie działać skrypt googlesuggest.js? Mam dużo innych skryptów z którymi nie ma problemów, ale ten nigdy mi nie zadziałał.

Tak na koniec to mam XP ze wszystkimi możliwymi aktualizacjami.
Pozdrawiam Worek