Wyszukiwarki 9.50

w dziale Opera
meteor333 napisał(a):

1. Po upgradzie Opery z wersji 9.27 na 9.50 ikonki w pasku wyszukiwania trafił szlag.

oper.gif

Zajrzałem do folderu images w profilu opery i znalazłem tam jakieś dziwne pliki z rozszerzeniem .idx. (ki czort?)

Mam wszystkie stare ikonki - częśc z nich sam robiłem, żeby się bardziej różniły, ale mimo iż są w folrerze images, to nie wyświetlaja się tam gdzie trzeba. Jak to naprawić?

2. Zniknęła mi z paska wyszukiwania opcja find in page (za to jest wyszukiwarka historii). Jak przywrócić tę poprzednią opcję?

nowotny napisał(a):

Originally posted by meteor333:

1. Po upgradzie Opery z wersji 9.27 na 9.50 ikonki w pasku wyszukiwania trafił szlag


http://my.opera.com/polski/forums/findpost.pl?id=2614732

meteor333 napisał(a):

Dzięki za link do omówienia problemu wink.

Przeczytałem, ale na razie nie robię tego, do wydania 9.51, które chyba jest tuż, skoro wydali RC - może to naprawią i nie będzie trzeba tracić czasu na ręczne dłubanie w tym. Z drugiej strony, gdy naprawią, to dłubanki mogą przestać działać wink.

Ważniejsza jest dla mnie teraz ta druga kwestia. Mianowice, gdzie jest opcja "znajdź na stronie"? Kiedyś była w pasku wyszukiwarek i do tego się przyzwyczaiłem. Wciskanie za każdym razem "ctrl+f" mi nie odpowiada. Wie ktoś może jak to przywrócić?

adas napisał(a):

Originally posted by meteor333:

Wciskanie za każdym razem "ctrl+f" mi nie odpowiada.


A wciskanie kropki może będzie wygodniejsze? Sprawdź.

Menu Widok → Paski narzędzi → Dostosuj → Przyciski → Szukaj → Szukaj na stronie. Przeciągnij ten przycisk na jakiś pasek.

meteor333 napisał(a):

No, tak też się da, ale wtedy potrzebne jest dodatkowe pole. Sorry za dosadność, ale to by było debilne, jeśli deweloperzy Opery zliwkwidowaliby tą funkcję tak skutecznie, że nie da jej się przywrócić. Ja jestem do tego sposobu tak przyzwyczajony, że od 2 dni czuję się w Operze jak spętany.

Dodawanie nowych funkcji jest OK, ale nie kosztem starych i dobrych. Jeśli coś się zmienia, to należy umożliwić userom, którzy tego chcą zachowanie pierwotnej funkcjonalności.

Da się to przywrócić w tej przegladarce (tak, żeby funkcja była tam gdzie wcześniej)?

adas napisał(a):

No to znajdź w folderze Opery plik search.ini. I tam powinno być coś takiego:

[Search Engine 4]
ID=10
Name=
Verbtext=0
URL=
Query=
Key=f
Is post=0
Has endseparator=0
Encoding=
Search Type=12
Position=-1
Nameid=-1453429782
Deleted=1

Zmienisz Deleted=1 na 0 to powinna się ta wyszukiwarka pojawić. Ja poznałem wyszukiwarkę znajdź na stronie po Key=f wink

meteor333 napisał(a):

Wielkie dzięki. Opcja przywrócona.

pgmost napisał(a):

Instalnałem sobie dziś 9.51 tą z Dobrych Programów z dzisiaj, (RC czy nie , w sumie nieważne) bezpośrednio na 9.50 i wszystko ładnie pięknie tylko plik search.ini pojawił się oryginalny jak przy świeżej instalacji i wszystkie moje ustawienia poszły w ..... Miałem pozmienianą kolejność tych standardowo danych wyszukiwarek, część usunięta, część dodana swoja i jak na złość akurat nie mam kopii bezpieczeństwa
Ale nigdy nie podmieniało mi tego pliku na świeży przy nainstalowywaniu nowszych wersji a zawsze w nim coś miałem pozmieniane i było OK az do dziś

JaDo napisał(a):

Originally posted by pgmost:

Ale nigdy nie podmieniało mi tego pliku na świeży przy nainstalowywaniu nowszych wersji a zawsze w nim coś miałem pozmieniane i było OK az do dziś


Była taka 9-ka, która podmieniła. Używaj instalatora Classic, tworzy folder \uninst, wszystkie podmienione pliki tam lądują, więc łatwo je przywrócić.

golew napisał(a):

pgmost a nie masz czasem dwóch tych plików search.ini?

pgmost napisał(a):

No mam 2 takie pliki:
C:\Documents and Settings\admin\Dane aplikacji\Opera\Opera\profile
i
C:\Program Files\Opera
ale żaden nie jest tym moim starym plikiem worried

pgmost napisał(a):

I dalej to samo:
zmiana Opery 9.51 na 9.52 i search.ini się modyfikuje na swój sposób robiąc bałagan w wyszukiwarkach ich kolejności i liczebnosci, a dawniej nic takiego nie miało miejsca, kolejna Opera na starą wersję i wszytsko hulało, a teraz nie, teraz trzeba robić kopie zapasowe rolleyes
Nie rozumiem tego, każda nowa instalacja będzie mi pakowac do wyszukiwarek przykładowo amazon czy szukaj w historii, oraz dublowac przykładowo wikipedię czy alegro?

Medium napisał(a):

Originally posted by pgmost:

Nie rozumiem tego, każda nowa instalacja będzie mi pakowac do wyszukiwarek przykładowo amazon czy szukaj w historii, oraz dublowac przykładowo wikipedię czy alegro?


Wygląda na to, że tak. Ponieważ ja modyfikowałam plik główny search.ini w folderze C:\Program Files\Opera (ten z Katalogu Opery mam pusty), to zawsze przed aktualizacją przenoszę go sobie na pulpit, a potem nadpisuję nowy, oryginalny plik. Pewnie bym tego nie robiła, gdyby była możliwość nie tylko kasowania niechcianych wyszukiwarek, ale dowolnego ich przestawiania i grupowania za pomocą separatorów. Dopóki tego nie wprowadzą, będę się bawić z Operą w kotka i myszkę smile

Wyszukiwarki w Operze - rzecz święta. Na tym przeglądarka zarabia.