Ponowne wczytywanie stron przy cofaniu

w dziale Opera
alek napisał(a):

Witam,

Kiedyś czytałem wątek o taki m problemie, ale teraz nie mogę go znaleźć...
Mój problem polega na tym, że przy cofaniu do poprzednich stron, opera wczytuje je ponownie, tzn nie z cache'u, co jest wielce irytujące.
W opera:config mam ustawione "History Navigation Mode" na 3, ale nie daje to efektu. W preferencjach sprawdzanie dokumentów mam co 10 minut, obrazków co 1h, pamięć cache - automatycznie, pamięć na hdd - 20mb.
Wersja opery 9.50, build 10063.

Jeśli ktoś potrafi mi pomóc, będę bardzo wdzięczny.

Pozdrawiam, alek

ja_szczur napisał(a):

ustaw "History Navigation Mode" na 1

alek napisał(a):

Niestety zmiana "History Navigation Mode" na 1 nie przyniosła efektu...

ja_szczur napisał(a):

wg tego: http://www.opera.com/support/search/view/827/
powinno być tak, jak miałeś, czyli 3 (u mnie na "1" działało zawsze jak w wersji "fast")

alek napisał(a):

Zgadza się, teoretycznie powinienem zastosować 3, jednak nie działa, przynajmniej nie na wszystkich stronach, np. onet opera ambitnie wczytuje za każdym razem, bez względu na to ustawienie.

golew napisał(a):

Onet to akurat inna bajka. Wpisz do zablokowanej zawartości adres http://www.onet.pl/_s/onet.js/std*.js i sprawdź czy pomoże

alek napisał(a):

Originally posted by golew:

Onet to akurat inna bajka. Wpisz do zablokowanej zawartości adres http://www.onet.pl/_s/onet.js/std*.js i sprawdź czy pomożeHmm, wygląda na to, że działa - wraz ustawieniem "History navigation mode" na 3.
Dzięki. Poobserwuję w najbliższych dniach zachowanie opery i najwyżej się jeszcze zgłoszę jakby miało nie do końca działać.

golew napisał(a):

Onet jakiś czas temu wprowadził skrypty, które wymuszały odświeżanie niezależnie od ustawienia w przeglądarce.

Nathanel napisał(a):

Cześć,

a ja mam taki problem, że wiele storn przy cofaniu "rozpada" się, zostaje sama treść i obrazki, a cała forma znika, cały układ strony sie rozjeżdża, wszystko w Times New Roman itd. Nie znam się, ale to chyba coś z CSS? Tak, jakby strona się ładowała z cache'u, a CSS się nie ładował w ogóle ;] Strasznie wkurzające, w dodatku nie mogę zorientować się dlaczego czasami tak się dzieje a czasami nie. Aha, oczywiście F5 wczytuje stronę poprawnie, ale jest strasznie denerwujące.

(BTW, czy tylko ja jestem ZDECYDOWANIE niezadowolony z 9.5? :] Przez gąszcz różnych dziwnych zachowań, zresetowanych ustawień i zmiań w interfejsie do którego byłem przyzwyczajony, nie widzę w ogóle żadnego przyspieszenia w działaniu... Zastanawiam się nad nowym instalem 9.5 a może nawet 9.27... ale to roboty na pól dnia...)

Pozdr!
Nathanel

golew napisał(a):

To znany błąd 9.50. W prawie gotowej 9.51 jest poprawiony. Więc może po prostu zaczekaj, powinna szybko wyjść.