Opera, M2 i inne mailery (było: dzień dobry + badanko)

w dziale Opera Mail - poczta, czat, grupy dyskusyjne i kanały informacyjne
bazyli napisał(a):

Witam wszystkich.
Krótko o mnie: Opery używam od wersji 5, i nie żałuję :) Od pewnego czasu bardzo mnie interesuje temat tzw. funkcjonalności interfejsów (jest to też po troszę związane z moimi studiami), stąd Opera odpowiada mi wyjątkowo :)

Na dzień dobry zapraszam do ankiety, bo pytanie mnie nurtuje od dawna i z chęcią poznam odpowiedź: Jakich programów pocztowych używają operowcy? Czy idą pod prąd podobnie jak z przeglądarką, czy zostają przy outlooku? Nie mogłem zamieścić niestety wszystkich odpowiedzi :(, mam nadzieję, że intuicja podpowiedziała mi dobrze.

michmaj napisał(a):

Nie wymieniles najpopularniejszego: OE

bazyli napisał(a):

Napisałem: outlook zamiast outlook express, żeby zawrzeć zarówno officowego jak i internet explorerowego. Może faktycznie zbyt duże uogólnienie, ale tylko 10 pozycji można wrzucić. Myślę, że dla większości nie ma różnicy.

pzdr

fufula napisał(a):

Dokladnie. Ten sam smiec pod inna nazwa.

GalaktycznyEdek napisał(a):

Nie jestem pewien czy jak ktos chce sie Opera uwolnic od M$ to uzywa OE. Mnie w kazdym razie OE i Outlook odrzucaja brakiem trzymania sie standardow kodowania.

Edek

quiris napisał(a):

Nasty napisał(a)
To, że jest zintegrawany też jest wielką zaletą - nie trzeba odpalać osobnego programu i takie rzeczy jak otwieranie linków, czy nowej wiadomości trwa mniej niż ułamek sekundy i jest po prostu wygodniejsze - nie trzeba przełączać się pomiędzy różnymi aplikacjami.


Ta cecha właśnie przeważyła szalę. Odchodzę od The Bata i zaczynam w pełni używać M2.

bazyli napisał(a):

Ja używam The Bata!'a, ale nie ukrywam, że M2 ma wiele uroku. Zaletą M2 jest rozmiar i to, że spełnia założenia mailera, w przeciwieństwie do O(E), także integracja z przeglądarką (silniejsza niż OE z IE), zwłaszcza w wyświetlaniu wiadomości. I wspomniane przez Ciebie różne widoki, a także folder "nieprzeczytane" - kwintesencja 'Operowego' podejścia do sprawy ->kapitalny, prosty pomysł, który bardzo ułatwia życie.

Za The Batem przemawia potężna konfigurowalność a także "zalety nie bycia OE" - czyli zgodność ze standardami. Ale faktem jest, wiele osób nie potrzebuje zaawansowanych funkcji i tu M2 (zwłaszcza, że jest darmowy) okazuje się doskonałą alternatywą dla Outlooka. Chwilowo korzystam z M2 tylko jako z czytnika grup dyskusyjnych, ale jego prostota, zintegrowanie z Operą i funkcjonalność coraz bardziej mnie przekonują, więc na próbę ustawię go sobie w pracy :))

Copernick napisał(a):

quiris napisał(a)
Ta cecha właśnie przeważyła szalę. Odchodzę od The Bata i zaczynam w pełni używać M2.Też bym zaczął korzystać z M2 , odchodząc od zewnetrznego klienta pocztowego , ale ...
I właśnie chodzi o to ale .... tak duża ilość postów dotyczących prawidłowego działania , skonfigurowania M2 mnie przeraża , z natury leniwy jestem , włączam klikam i mam , próbowałem już M2 i za każdym razem na jednym jedynym koncie zawsze mi wołał o hasło , które mu podałem i tak było za każdym razem. Przerosło to mnie i moje wysiłki , a jakbym miał do tego dodać inne problemy przeczytane w postach o M2 , uffff , achhhhhh już się boję. Trudno zostaję przy The Batt.

Nasty napisał(a):

Dotychczas używałem OE, ale już z nim nie mogę... Od wersji 7.20 przesiadam się na M2. I tak zagłosowałem.

W M2 bardzo mi odpowiada unikalne podejście do wyświetlania wiadomości - przez różne widoki na jedną listę wiadomości. Zawsze chciałem mieć możliwość takiego patrzenia na dane - tutaj mam taką możliwość - na moje maile.

To, że jest zintegrawany też jest wielką zaletą - nie trzeba odpalać osobnego programu i takie rzeczy jak otwieranie linków, czy nowej wiadomości trwa mniej niż ułamek sekundy i jest po prostu wygodniejsze - nie trzeba przełączać się pomiędzy różnymi aplikacjami.

Nie muszę chyba wspominać o tak oczywistej rzeczy, jak pełna odporność M2 na jakiekolwiek wirusy, które w OE uruchamiają się same, a także o eliminacji możliwości weryfikacji przez spamerów wiadomości, które od nich otrzymuję - jeśli są w HTML i mają np. obrazki (M2 blokuje wszelkie zewnętrzne odwołania z poziomu maila).

Poza tym z zalet M2, ma on trochę drobnych rzeczy - np. lepsze wcinanie cytowanego tekstu - w OE to koszmar; znacznie czytelniejsze wyświetlanie cytowanego tekstu (zamienia ">" na pionową linię i koloruje tekst), łączenie maili w wątki, możliwość łatwego sprawdzenia jakie maile ostatnio dostałem (w Nieprzeczytanych lub Nieodebranych są wszystkie - w OE trzeba szukać po podfolderach jeśli są ustawione reguły sortujące). I M2 potrafi poprawnie wysłać sygnalizator stopki wiadomości: "-- ", OE obcina spację. rolleyes

No. To tyle. Jak dla mnie w zupełności wystarczy, żeby się przesiąść.


UPDATE: Miało być "Otrzymanych", a nie "Nieodebranych". bigsmile

Przy okazji, bo mi się jeszcze nasunęło - inną wygodną rzeczą jest specjalizowana obsługa list dyskusyjnych - jeśli ktoś używa, to doceni.

A z kolei pokazywanie aktywnych wątków na grupach (te, w których ktoś odpowiedział na moją wiadomość) po prostu rządzi! Tak samo jak etykietowanie wiadomości i automatyczne wybieranie z wiadomości i segregowanie załączników na obrazki, muzykę, archiwa, dokumenty.. Mmmniam. :-] cheers

Nasty napisał(a):

Originally posted by Copernick
Też bym zaczął korzystać z M2 , odchodząc od zewnetrznego klienta pocztowego , ale (...) tak duża ilość postów dotyczących prawidłowego działania , skonfigurowania M2 mnie przeraża (...)


Spokojnie, nie pękaj. Nie sądzę, żeby w rzeczywistości były jakieś większe problemy. Prędzej wynikają one z tego, że ktoś nie przeczytał tutoriala i nie rozumie samej koncepcji, na której opiera się M2. Nie jest ona trudna, tylko trzeba ją znać. Wystarczy przeczytać tutoriala - nie jest dużym wysiłkiem, nawet dla lenia. smile

Problem z autoryzacją, o którym mówisz wynika zapewne z tego, że M2 nie umiał automatycznie dobrać właściwego typu autoryzacji. Ja miałem ten problem z 7.20b1 w przypadku dwóch różnych kont i rozwiązaniem okazało się ręczne ustawienie konkretnego rodzaju (w jednym chyba plaintext, w drugim AUTH LOGIN). Hmm... Ale nie widzę tej opcji w ustawieniach konta w Operze 7.11. Czyżby w tej wersji nie było możliwości ręcznej zmiany tego parametru?? bigeyes W każdym razie myślę, że do czasu 7.20 Final rozwiążą tą sprawę całkowicie, więc nie będzie już żadnego problemu w tej materii.

Ogólnie radzę - zaczekaj z przesiadką na M2 do wersji 7.20 Final. Jest tam trochę ciekawych usprawnień. M.in. umożliwiono w końcu w skutek masy próśb użytkowników, otwarcie wiadomości w pełnym oknie (osobiście uważam, że dwukliknięcie otwierające okno odpowiedzi było dobrym pomysłem, oczywiście mającym na celu przyspieszenie obsługi, ale powinien być jednak jakiś sposób na otworzenie w nowym oknie, bo z włączoną Hotlistą, polem quick reply i listą wiadomości, zostaje niewiele miejsca na czytanie treści. Ale nic. Było minęło..) oraz przy kasowaniu wiadomości, M2 pyta, czy usunąć wiadomość tylko z bieżącego widoku, czy całkowicie - ze wszystkich. Dotychczas było to źródłem wielu nieporozumień.
Przeczytanie instrukcji nie zajmie Ci długo, więc czekaj na 7.20, a potem wal jak w dym. Bez obaw. cool

BTW: Zrobiłem update poprzedniej wiadomości.

Nasty napisał(a):

I zapomniałem jeszcze wspomnieć o tak miłej funkcji w M2 jak natychmiastowe zapamiętywanie maila w trakcie pisania - tak jak w Notes'ach. Bomba! smile

bazyli napisał(a):

Nasty napisał(a)
Przy okazji, bo mi się jeszcze nasunęło - inną wygodną rzeczą jest specjalizowana obsługa list dyskusyjnych - jeśli ktoś używa, to doceni.

A z kolei pokazywanie aktywnych wątków na grupach (te, w których ktoś odpowiedział na moją wiadomość) po prostu rządzi! Tak samo jak etykietowanie wiadomości i automatyczne wybieranie z wiadomości i segregowanie załączników na obrazki, muzykę, archiwa, dokumenty.. Mmmniam. :-] :cheers:Dokładnie, właśnie przed chwilą odkryłem te aktywne wątki... Jezu, jak Ci developerzy Opery potrafią ucieszyć użytkownika... :) M2 to chyba jedyny mailer, który organizuje wiadomości "bazo-danowo", a nie folderowo-plikowo. Brakuje mi jeszcze kilku rzeczy z Bacika (głównie szablonów maili), ale i tak chylę czoła przed Devel-Operami :)

quiris napisał(a):

bazyli napisał(a)
M2 to chyba jedyny mailer, który organizuje wiadomości "bazo-danowo", a nie folderowo-plikowo.


No właśnie dlatego nazywany jest rewolucyjnym

porneL napisał(a):

Uzywam The Bat! Z przyzwyczajenia. Uporałem się z jego filtrami, bugami, dopieściłem template'y, trzymam w nim 23000 maili...

Czy M2-owa idea "kazdy mail jest wszedzie" uciagnie tak duze archiwum?

bazyli napisał(a):

porneL napisał(a)
Uzywam The Bat! Z przyzwyczajenia. Uporałem się z jego filtrami, bugami, dopieściłem template'y, trzymam w nim 23000 maili...
No, to jak się przyzwyczaiłeś, to pewnie się nie odzwyczaisz - w M2 nie ma template'ow ani tak zaawansowanych filtrów...

Ach, żeby ktoś połączył te dwa cacka smile

Czy M2-owa idea "kazdy mail jest wszedzie" uciagnie tak duze archiwum?Powinien uciągnać, z ciekawości kiedyś testy porobię. "kazdy mail jest wszedzie" - to MSZ nieścisłość - tam mail jest tylko w jednym miejscu, ale widać go w wielu. Taki właśnie urok baz danych. Dlatego archiwum powinno okazać się mniejsze niż w Baciku.

Ultrazbig napisał(a):

Bardzo podoba mi sie koncepcja M2 (mimo ze korzystam z the Bat-a)
Brakuje mi jednak (lista życzeń):

1.Wyrażnej informacji o nowym mailu (coś co wyskakuje gdy zapamietale surfuje i sie zapominam)

2.Możliwości tworzenia szablonów

Piszę to bedąc świadom że the Bat to profesjonalny kombajn a M2 jest dodatkiem do Opery. Ale te funkcje nie wydają mi się aż tak skomplikowane.
Może ktoś zna jakieś programiki albo triki, które byłyby w stanie wydusić z M2 którąś z tych funkcji.

Pozdrowienia
Zbyszek

qviri napisał(a):

1. W nowszysch wersjach już to robi. Takie małe żółte okienko wyskakuje przy trayu.

bazyli napisał(a):

qviri napisał(a)
1. W nowszysch wersjach już to robi. Takie małe żółte okienko wyskakuje przy trayu.


Niestety, łatwo je przeoczyć, bo zaraz się chowa sad

quiris napisał(a):

Originally posted by bazyli
Niestety, łatwo je przeoczyć, bo zaraz się chowa sad


No to sobie powiększ to okienko edytując plik pl.lng:

67067="\n\n\n\n\n\n\n Otrzymano %u \n\n\n\n\n\n\n"
67361="\n\n\n\n\n\n\n %u wysłano \n\n\n\n\n\n\n"

bądź english.lng:

67067="\n\n\n\n\n\n\n %u New Message(s) was Received \n\n\n\n\n\n\n"
67361="\n\n\n\n\n\n\n %u Message(s) was Sent \n\n\n\n\n\n\n"

bazyli napisał(a):

Thx. Można też dołożyć wava - wtedy też zwróci naszą uwagę.
Ale np. jak wyjdę z pokoju po herbatkę, to po powrocie i tak nie zobaczę. Przydałoby się, aby wyskakujące info było stałe.

Nasty napisał(a):

Originally posted by bazyli
Thx. Można też dołożyć wava - wtedy też zwróci naszą uwagę.
Ale np. jak wyjdę z pokoju po herbatkę, to po powrocie i tak nie zobaczę. Przydałoby się, aby wyskakujące info było stałe.


No tak, właśnie gdy to czytałem, wpadł mi do głowy pomysł. Banalny w implementacji, ale w zasadzie rozwiązujący ten problem - niech po prostu dymek informujący o nowej poczcie nie chowa się, aż się na niego kliknie! Ewentualnie jako opcja, bo niektórym może przeszkadzać, jak dostają dużo poczty, że co chwila muszą na niego klikać. Choć w takim przypadku powinni sobie raczej wyłączyć automatyczne sprawdzanie i sprawdzać ręcznie - tylko wtedy, kiedy chcą.

Nixer napisał(a):

Kurier Poczty Mozilli ma ciekawe rozwiązanie tego problemu. Przy pojawieniu się nowej poczty po prawej stronie, nad trayem wyskakuje okienko powiadamiające o nowej poczcie, po chwili ono znika, ale w trayu pojawia się koperta, która wskazuje na to, że jest poczta. Więc nawet jak się nie zauważy popupa, to koperta cały czas siedzi w trayu, dopóki się nie przeczyta wiadomości.

bazyli napisał(a):

Albo Bacik, gdzie ikonka programu w trayu zaczyna machać skrzydełkami (i nie przestanie, dopóki maila nieprzeczytamy), + tzw. mailticker - czyli swego rodzaju popup, na którym przewijają się info o nowych wiadomościach (liczba wiadomości, od, temat).

Nasty napisał(a):

No fajnie. Ktoś napisze im o tym na forum Wishlist, albo może Beta-testing? Fajnie, gdyby to poprawili jeszcze na 7.20 Final. Moją sugestię mogli by chyba od ręki, wspomniane inne rozwiązania są chyba lepsze, ale może być to za dużo pracy w obecnej fazie. Ale niekoniecznie. Nie wiadomo. Najpierw trzeba im napisać, a potem się zobaczy - jak entuzjastycznie propozycje zostaną przyjęte przez innych użytkowników i czy w efekcie pojawią się czy nie. Ale napisać trzeba. Tylko gdzie najlepiej... Ja może w ogóle na grupy raczej zarzucę.. opera.beta, bo jest teraz najaktywniej czytane chyba. A ktoś może na forum napisze. Tylko które.. Nie wiem jaki tu wpływ ma wyjście bety na popularność innych for. Ale chyba jest mniejszy, wręcz znikomy.. Więc można i na wishlist.. Nie wiem. Jak kto woli. Ja napiszę na grupy.

Ultrazbig napisał(a):

Reasumując, przydałaby się:

1.mozliwość konkretnego informowania o nadejściu nowej poczty ( wyrażna duża ikona w trayu ALBO dodatkowe okienko)

2. połaczenie popup + wav !!! ( które wyskoczy ponad wszystkie aplikacje nawet jak w danej chwili mam OPERE tylko w trayu i korzystam z całkiem innego programu ...word...corel)
Coś takiego ma the Bat i Incredi Mail i jak sądzę staje się powoli standartem dla programów pocztowych (?)

Uzasadniona wydaje się potrzeba by to wszystko wyłaczało sie dopiero po kliknieciu. Tak by nie przeoczyc faktu pojawienia się wiadomości ( usługa opcjonalna)

Nie znam angielskiego. Może ktoś wrzuciłby to na listę życzeń ?

Pozdrawiam
Zbyszek

bazyli napisał(a):

Ultrazbig napisał(a)
Reasumując, przydałaby się:

1.mozliwość konkretnego informowania o nadejściu nowej poczty ( wyrażna duża ikona w trayu ALBO dodatkowe okienko)


Zgadza się. Zaraz pójdzie na wishlist.

2. połaczenie popup + wav !!! ( które wyskoczy ponad wszystkie aplikacje nawet jak w danej chwili mam OPERE tylko w trayu i korzystam z całkiem innego programu ...word...corel)
Coś takiego ma the Bat i Incredi Mail i jak sądzę staje się powoli standartem dla programów pocztowych (?)


Przecież wav już jest, więc jak zacznie działać lepszy popup/animacja to w sumie to samo...

Ultrazbig napisał(a):

Dorzucę jeszcze jedno, moim zdanie bardzo ważne dla samych twórców programu.
Jeżeli jest tak dużo uzytkowników the Bat korzystających z OPERY to czy nie byłoby rozsadnie umozliwic ludziom spokojne bezstresowe przejscie. Brakuje funkcji importu poczty z the Bat tak jak to przewidziano dla innych programów sad

Coś takiego napewno skłoniłoby wielu do sprawdzenia jak sobie radzi M2 i dokonania wyboru. Osobiście korzystam z małego procenta mozliwości the Bat, więc rady byłbym korzystać z jednego program OPERA+M2

Pozdrowienia
Zbyszek

Nasty napisał(a):

Originally posted by Ultrazbig
Jeżeli jest tak dużo uzytkowników the Bat korzystających z OPERY to czy nie byłoby rozsadnie umozliwic ludziom spokojne bezstresowe przejscie. Brakuje funkcji importu poczty z the Bat tak jak to przewidziano dla innych programów sad


No właśnie... Ktoś słyszał czy Opera Software mówiła coś na ten temat?

Ale M2 może zaimportować ze standardowego pliku poczty (generic mbox file). Czy The bat! na takich nie pracuje, albo nie ma możliwości eksportu do takich?

quiris napisał(a):

Originally posted by Ultrazbig
Brakuje funkcji importu poczty z the Bat tak jak to przewidziano dla innych programów sad


Tak jak wspomniał Nasty:
Exportujesz w The Bacie pocztę do formatu Unixa.
Importujesz w M2 pocztę z formatu Unix (generic mbox file).

Proste.

bazyli napisał(a):


Ale M2 może zaimportować ze standardowego pliku poczty (generic mbox file). Czy The bat! na takich nie pracuje, albo nie ma możliwości eksportu do takich?


Pocztę The Bata można zaeksportować do formatu Unix, a to już jest zjadliwe dla M2.

Ultrazbig napisał(a):

A może tak mała podpowieź....... cool
Owszem eksportuje z the Bat z rozszerzeniem *.mb .................tylko ze pojedyńcze listy. Nie moge tego zrobić np: z całym folderem. Na pewmo robię jakiś bład, bo inaczej to byłaby masakra. faint

Pozdrowienia
Zbyszek

Nixer napisał(a):

Hm, u mnie eksportuje, ale bez żadnego rozszerzenia. I faktem jest, że importuje tylko jedną wiadomosć. Ale na to jest prosty sposób: zaznaczasz wszystkie wiadomości (ctrl+A) i wtedy robisz eksport wiadomości. Ja w taki sposób zaimportowałem folder z ponad tysiącem wiadomości. Da się.

Ultrazbig napisał(a):

Dzieki. Wszystko pieknie działa.

ps.
Jeżeli chodzi o rozszerzenie *.mb ...... to sam nadałem je bo przy imporcie domyslnie opera prosiła o niego. Okazuje sie ze jest to niepotrzebne. OPERA chciała ... to dostała ....hehehe bigsmile

bazyli napisał(a):

odkrywanie M2

Ultrazbig napisał(a)
Bardzo podoba mi sie koncepcja M2 (mimo ze korzystam z the Bat-a)
Brakuje mi jednak (lista życzeń):[...]
2.Możliwości tworzenia szablonów [...]
Może ktoś zna jakieś programiki albo triki, które byłyby w stanie wydusić z M2 którąś z tych funkcji.


Właśnie znalazłem trick, który poniekąd zastępuje Szablony. Otóż wystarczy skorzystać z "notes". Po prostu zakładasz notatkę o treści szablonu, a potem, pisząc maila klikasz na nią dwa razy, albo przywołujesz prawym klawiszem myszy. Problemem może być to, że tytułem takiej notatki jest pierwsza linia, co w podpisie objawia się jako '-- '. Utrudnia to korzystanie z kilku podpisów, zwłaszcza poprzez prawy klawisz myszy. Ale można to obejść wkładając każdego signa do osobnego folderu o odpowiedniej nazwie.
No i Szablony działają! :)
Ech, jeszcze tylko wyrażenia regularne i Bat będzie musiał chyba pożegnać się moim dyskiem ;)

Ultrazbig napisał(a):

Nieźle ... nieźle ...
Mogę jeszcze wyrazić jeszcze parę życzeń ..... hehehhreee lol

Ultrazbig napisał(a):

U W A G A rozbestwiam sie w swych życzeniach:


1.
Czy istnieje możliwość takiego ustawienia by zdjęcia bedące załacznikami nie będą "zagnieżdżone' w tekscie ?
Obecnie są one standartowo wklejone, przez co mam wrażenie że listy strasznie wolno się otwierają.
Sprawdziłem w Outlooku tam są standartowo pokazane jako kolejne zalaczniki.
Można coś z tym zrobić? Tak by podglad następował dopiero po kliknięciu na załacznik. Może jakiś trik (hehehe) z zewnętrzną przeglądarką.

2.
Możliwość justowania tekstu ( hmmm zewnętrzny edytor ?)

3.
Wstaw dany tekst jako cytat (bardzo przydatna funkcja z the Bat)

4.
Czy można zdefiniować nowe gesty myszką które będą inicjowały określone akcje?
korzystałem z the Bat + StrokeIt


Pisze to bardzo możliwe że już to jest ... a ja jeszcze nie dotarłem do tych możliwości
Bazyli chyle czoła przed Twoją pomysłowością ( trick - bomba )


Ps.
A teraz przegnę pałę faint : mozna coś zrobić żeby OPERA zadziałała jak menadżer plików .... bo przegląd typu FTP jest hehehre nieco lakoniczny (no teraz przegiąłem)
Wiem ze Opera4ever (Antyvirus) miał pomysł z jakimś "oszukanym" Explorerem...no ale teraz nie ma juz jego strony poświęconej OPERZE .... a szkoda...to była pochopna decyzja :-(


Czekam na 7.20 i jego Klienta M2 robi sie ciekawie ;-)

Pozdrowienia
Zbyszek

qviri napisał(a):

Możliwość justowania tekstu ( hmmm zewnętrzny edytor ?)Nie. Wystarczy edytowanie \Opera\Styles\mime.css, w kategorii "body, div" (linia 90) dodanie "text-align: justify;"

Czy można zdefiniować nowe gesty myszką które będą inicjowały określone akcje?To zależy jakie. Jeżeli jest wylistowana w Preferencjach -> Mysz i Klawiatura -> w którejś z list "akcji" którą dostajesz przez "edit", to tak.

Przykład: masz skrót klawiaturowy K na ustawienie jako przeczytane i chcesz żeby gest w górę i w prawo robił to samo. Idziesz Preferencje -> Mysz i Klawiatura, zaznaczasz domyślną klawiaturę i "edit". Następnie w polu do wyszukiwania wpisujesz "k" i w sekcji "mail window" znajdujesz wpis "k-Mark as read". Wracasz do Preferencji, tym razem wchodzisz w edytowanie myszy, nawigujesz do sekcji Mail Window, klikasz "new" z boku, wpisujesz GestureUp, GestureRight (w górę i w prawo), klikasz Tab, w pole akcji wpisujesz to "Mark as read". OK wszędzie i gotowe.

Ultrazbig napisał(a):

qviri napisał(a)
Nie. Wystarczy edytowanie \Opera\Styles\mime.css, w kategorii "body, div" (linia 90) dodanie "text-align: justify;"Zmieniłem plik który wskazałeś. Nie wiem tylko jak ma to działać. W the Bat mam mozliwość justowania: do lewej, prawej, wyśrodkowanie i wyrównanie w kolumnie. Sa do tego skróty klawiszowe.
Jak uruchamia sie tutaj. Jak jest zasada działania. Które z tych justowań mam do dyspozycji ?

Pozdrawiam
Zbyszek

qviri napisał(a):

A tak w zasadzie to o jakie justowanie Ci chodzi? Bo to co ja podałem to jest justowanie tesktu wiadomości, tak żeby linie miały równą długość...

Ultrazbig napisał(a):

Rozumiem że to ma tak działać- Tekst równej długości. Ok zatem gdy
pisze tekst wiadomości powinna ona przyjmować formę kolumny równej kolumny ?
No to zdaje się że u mnie nie działa a wpis mam taki

body, div
{
background-color : white;
color : black;
text-align: justify;
display : block;
}

Pozdrawiam
Zbyszek

qviri napisał(a):

Hm, może dopisz width: 100%; ?

Nie wiem za bardzo, strzelam...

quiris napisał(a):

Wydaje mi się, że trochę się nie zrozumieliście.
Pytał o justowanie w oknie pisania listu, natomiast to co opisał qviri tyczy się tylko i wyłącznie podglądu wiadomości.
Żeby już nie drążyć tego tematu, to nie da się ustawić justowania w oknie edycji listu.

saviok napisał(a):

Tylko M2 smile

Kermit83 napisał(a):

Chętnie bym uzywał M2 ale nie moge z prostego powodu: Opera nie ma obsługi STARTTLS. Tym samym musze korzystać z The Bat! ale nie narzekam bigsmile...

quiris napisał(a):

Originally posted by Kermit83
Chętnie bym uzywał M2 ale nie moge z prostego powodu: Opera nie ma obsługi STARTTLS.


Bzdura. Obsługuje. Wystarczy zaznaczyć TLS.

Kermit83 napisał(a):

Wszystko fajnie tylko nie działa wink ... sprawdzałem... TLS jest na innym porcie niż STARTTLS i to jest głownym powodem... po za tym sam protokół ma pewne różnice... A jeżeli M2 obsługuje STARTTLS to dlaczego nie ma tego wyraźnie wymienionego tak jak np. w The Bat (jest i TLS i STARTTLS)...

quiris napisał(a):

Originally posted by Kermit83
Wszystko fajnie tylko nie działa wink ... sprawdzałem... TLS jest na innym porcie niż STARTTLS i to jest głownym powodem...


Na jakim porcie?

Kermit83 napisał(a):

W przypadku SMTP:
STARTTLS - port 25
TLS - port 465

W przypadku POP3:
STARTTLS - 110
TLS - 995

qviri napisał(a):

To nie możesz w Operze zaznaczyć TLS i ustawić numer portu na taki jaki potrzebujesz? Przecież jest odpowiednie pole...

Kermit83 napisał(a):

Próbowałem.. nie działa... w The Bat tez nie działa jak ustawie TLS i zmienie tylko port... ale juz o tym mówiłem. Między TLS i STARTTLS są pewne różnice.

quiris napisał(a):

Originally posted by Kermit83
W przypadku SMTP:
STARTTLS - port 25


Ustawiasz standardowy port 25 i zaznaczasz TLS


TLS - port 465

[/quote]
Ustawiasz port 465 i nie zaznaczasz TLS


W przypadku POP3:
STARTTLS - 110

[/quote]
Ustawiasz standardowy port 110 i zaznaczasz TLS


TLS - 995

[/QUOTE]
Ustawiasz port 995 i nie zaznaczasz TLS

Powyżej przedstawiłem sposób prawidłowej konfiguracji M2 do obsługi SSL(TLS). Mam nadzieję, że trochę rozjaśniłem sprawę.

Nasty napisał(a):

Originally posted by Ultrazbig
Ps.
A teraz przegnę pałę faint : mozna coś zrobić żeby OPERA zadziałała jak menadżer plików .... bo przegląd typu FTP jest hehehre nieco lakoniczny (no teraz przegiąłem)


Możesz przeglądać pliki, na dysku. Wpisz w pasek adresu:
C:
albo:
- poziom wyżej

Jeśli chodzi ci o kopiowanie między folderami - Opera to przeglądarka internetowa. Potrafi nawet przeglądać zawartość dysku. Ale nie widzę sensu robienia z niej Total Commandera. Bo nie ma w tym sensu. I dlatego Opera tego nie robi i nie będzie robić.

konrad napisał(a):

Jeśli chodzi o powiadamianie o nowej poczcie... Używałem kilku klientów pocztowych i nigdy nie zwracałem uwagi jak mają to rozwiązane, ponieważ od dawna używam programu skrzynka bogiego - darmowy, minimalistyczny sofcik, który sprawdza pocztę na serwerze. Możemy podejrzeć wiadomość, usunąć ją z serwera, przejść do klienta pocztowego. Możliwości jest sporo. Program naprawdę rewelacyjny. Żadne śmieci nie mają prawa dostać się na mój dysk. Naprawdę polecam. Mam nadzieję, że nie odbierzecie tego, jako reklamę. W końcu to freeware, a ja z nim nie mam nic wspólnego, oprócz faktu, że jestem zadowolonym użytkownikiem.
Strona domowa: http://www.ibnet.pl/programy/skrzynka/
Pozdrawiam

Ultrazbig napisał(a):

Nawet sobie go sciągnałem.
Ten program sprawdza pocztę na serwerze.
Co robisz zeby automatycznie ten program uruchamiał klienta poczty M2 i ściągał na dysk. Nie mam powodu zeby sprawdzac poczte przed sciągnieciem. wink


Pozdrawiam
Zbyszek

konrad napisał(a):

Przecież napisałem, że sprawdza pocztę na serwerze...wink To jego główne zadanie i wywiązuje się z niego znakomicie, dzięki temu, że można podejrzeć wiadomości. Nie jest przy tym zasobożerny, więc mam go w autostarcie i służy mi jako powiadamiacz o nowej poczcie + antyspamer
m2 ci niestety nie uruchomi, bo to musi być exek, ale można uruchomamiać po prostu operę. On przechodzi do klienta poczty, a nie wykonuje w nim polecenia.
Pozdrawiam

Ultrazbig napisał(a):

Przyznaje to jest rozwiązanie- ewidentna informacja że nadeszła poczta. Trudno nie zauważyć bigsmile
Ale to chyba jednak jest nieco pamięciożerne 9 248 K

Dla porównania
The Bat 3 816 K
Opera 6 072 K (otwarta jedna zakładka)

pozdrawiam
Zbyszek

konrad napisał(a):

u mnie przy 7 kontach nie przekracza 6MB. Przy okazji zobaczyłem, że opera mi się trochę zmęczyła, bo właśnie zjada 45 MB (5 zakładek).
Pozdrawiam

Edit: przemęczyła się zupełnie moja opera. Właśnie się zawiesiła, a na moim kompie to naprawdę rzadki przypadek... Chociaż IE zdarzyło się ze 2 razy...

Ultrazbig napisał(a):

Ktoś zna może jeszcze "mniejsze" programiki które cały czas pilnie sprawdzają czy nadeszła nowa poczta. No i koniecznie informujące o tym w sposób niemożliwy do przeoczenia ?

Może nawet to być jakiś mały dobry "przypominacz" "organizerek", który zawsze może się przydać, a musowo znajduje sie w tray-u od momentu odpalenia kompa.

Pozdrowienia
Zbyszek

Ultrazbig napisał(a):

Czy M2 w wersji 7.20 ma juz możliwość ustawienia poczty " pozostaw wiadomośc na serwerze przez .... dni" bo w 7.11 nie ma sad

thm napisał(a):

Pegasus Mail

A ja (w ankiecie widzę, że jako jedyny) używam właśnie Pegasus Mail. Ten programik siedzi sobie ładnie w traju (poniżej 2 MB) potrafi wszystko co skrzynka bogiego a jednoczesnie jest pełnowartościowym programem pocztowym.
Ma jednak bardzo prosty interfejs i czasami wymaga zajrzenia w pliki konfiguracyjne, co dla mnie akurat jest zaletą :-), ale wielu odstrasza.
Ponadto Pegasus jest świetnym programem jeśli z niego korzysta wiele osób lub korzysta się z niego zdalnie (ma się dwie wersje win/dwa komputery w sieci)lub się obawiamy padów systemu/wirusów.
A do M2 ciągle podchodzę z boku bo lubię mieć oddzielne aplikacje do różnych celów (zwłaszcza jak są małe happy )

Pozdrowionka

Ultrazbig napisał(a):

Nieco pogrzebałem i popytałem. Linki do postów z zapytaniem odnośnie programów które mogłyby wspomóc M2 w informowaniu o nadejściu poczty

http://forum.infojama.pl/viewtopic.php?p=119092#119092


http://forum.dobreprogramy.com/viewtopic.php?t=92&sid=4335e36c3097a232f3d06eba6898e192


Na razie sprawdzam różne programy. Dzieki Jeyef znalazłem programik działający dokładnie jak Ticker z The Bat - baner który cały czas przewija sie przez ekran bez wzgledu na to w jakim programie jesteś i co aktualnie robisz.
Dla wszystkich którzy korzystają z The Bat polecam TickerMyMail (Free Trial). Jest niema identyczny jak w macierzystym programie. Opera nie musi być włączona. Wystarczy kliknąć na przewijający sie Ticker co spowoduje właczenie sie programu Opera ****.
Ma też swoje wady: nieco duży 2208 kB, shareware no i zużycie pamięci 6940kB )
http://www.webattack.com/shareware/comm/swemcheck.shtml


ps.
****Większość tych programów oferuje możliwość wpisania ścieżki programu pocztowego. Czy istnieje mozliwość podania ścieżki dostępu do Opery tak żeby automatycznie uruchamiało się ściaganie poczty, albo przynajmniej okno "Nieprzeczytane" lub "Odebrane"
(może specjalny .exe ????)

Pozdrawiam
Zbyszek