skrypt Operopedia/Googlepedia zeby byl wyswietlany odrazu

w dziale Aplikacje dla Opery
Monos23 napisał(a):

Otoz mam skrypt Operopedia w wersji 2.1 i jak zrobic,zeby byla ta strona Wikipedia wyswietlana odrazu ?bo tak musze kliknac na Wikipedia,a chcialbym,zeby to bylo odrazu .

nowotny napisał(a):

Ale nikt tu wróżką nie jest i nikt wszystkich skryptów znać nie musi... Musisz podać jakiegoś linka do tego skryptu albo przynajmniej wytłumaczyć co on robi/czego nie robi/co robić powinien... To są elementarne zasady proszenia o pomoc właściwie na wszystkich forach...

Monos23 napisał(a):

tu jest ten skrypt http://files.myopera.com/scipio/files/15operapedia.txt
opis do czego sluzy :
W ramach zmniejszania płaczu nad rozlanym mlekiem proponuje przyjrzenie się Googlepedii dla Opery. Na forum Opery napisano taki ciekawy skrypt - wyświetla on na stronach wyników wyszukiwarki Google odpowiedni artykuł z Wikipedii. Tak jak na obrazku obok.

Skrypt wybiera stronę z Wikipedii o takiej nazwie jak słowa, które szukamy przez google - strona wyszukiwarka jest podzielona na 2 części. Jeżeli nie ma artykułu o takiej nazwie to pokaże wyszukiwarkę Wikipedii.

Skrypt szuka w wersjach językowych wikipedii na podstawie domeny google, której używamy: czyli na google.pl będzie szukał w polskiej, a google.com - w en.wiki. Aby w Operze przy wykorzystaniu wbudowanej wyszukiwarki działało z polską Wikipedią należy zmienić domenę wyszukiwarki. W Operowych Preferencjach wybieramy Wyszukiwanie i po wybraniu z listy google, w szczegółach zamieniamy com na pl.