Konkurs na najlepszy skrypt UserJS

w dziale Aplikacje dla Opery
adas napisał(a):

Opera ogłosiła konkurs na najlepszy skrypt UserJS w 2 kategoriach: dodający jakieś usprawnienie do strony www albo ogólną funkcjonalność. Szczegóły (dokładne warunki) na my.opera.com oraz w wątku na forum Opery. A nagrodą jest HTC Touch Diamond. Ciekawe czy coś ciekawego z tego wyniknie.

Powyższy tekst był wcześniej na mym blogu wink

Może jakimś pomysłem ktoś zarzuci na skrypt taki, że osoba, która go napisze wygra a my będziemy mieli z tego dobry skrypt (taki jaki chcemy)? Ktoś w ogóle coś będzie coś pisał?

golew napisał(a):

pkp? wink

ja_szczur napisał(a):

@adas, "w ogóle"! ;-)
btw głosuję na ospell, choć nie używam ;-)

jayxxx napisał(a):

Moimi faworytami są
1 SMS Orange - lista telefonow
2 PKP-mod

daroc napisał(a):

Fajnie że ktoś docenił.
Niestety wszyscy wiemy że skrypt, mimo iż z założenia jest bardzo ciekawy i pomocny, na dzień dzisiejszy niewiele robi... Na teraz jedyne co działa to (o ile pamiętam) zapamiętywanie ostatnio wpisanych stacji oraz wybieranie z listy pociągów tylko PKP. To chyba troszkę za mało żeby wygrać konkurs. bigsmile Trzeba by poświęcić na ten skrypt jeszcze sporo czasu. Problem w tym, że wakacje spędzam nie w domu, lecz gdzieś w szerokim świecie, więc nie ma szans, aby cokolwiek w nim ruszyło [powiedzmy] do września, przynajmniej jeśli chodzi o moją inicjatywę. wink

Ja sam ostatnio jestem bardzo ucieszony funkcjonalnością innego pisanego przeze mnie skryptu - scroll-locker, mnie na moim 17" CRT, gdzie niewiele się mieści na ekranie, bardzo ułatwia życie. wink Ale to chyba tylko moje zdanie, bo popularny to on nie jest. smile

JaDo napisał(a):

Originally posted by daroc:

Ale to chyba tylko moje zdanie, bo popularny to on nie jest. smile


Nawet jeśli byłby w użyciu tylko 0.1% operatorów, to jego użyteczność, praktyczność jest 100 razy (tylko?) większa niż super popularnego widżetu SimAquarium wink . Chociaż javascriptu są w nim tony.

Ten contest może skończyć się podobnie, dostaniemy wychuchane, wycackane dziełko do szczęścia nikomu niepotrzebne. A oficjalnej strony z UserJs jak nie było, tak nie ma, automatycznej instalacji skryptów też p .

krzychoocpp napisał(a):

OSpell to absolutny killer. Od rana zastanawiam się co by tu wymyślić, aby było choć trochę zbliżone funkcjonalnością do tego arcydzieła, ale ciężko mi idzie smile Co prawda milej widziane są nowe skypty, lub duże aktualizacje, ale i tak wątpię czy coś OSpella ma szansę przebić.

daroc napisał(a):

OSpell rzeczywiście miałby duże szanse. Ciekawe czy równe szanse na wygraną miałby na przykład skrypt Google Preview (miniaturki przy wyszukiwaniu)? wink Skrypt stosunkowo chyba prosty, ale jednak bardzo przydatny. Tyle, że już istnieje to raz, a dwa że korzysta z obrazków z innego serwera - ciekawe czy to dozwolone? (Z drugiej strony OSpell też korzysta ze słownika z innej strony.)

Tak czy inaczej widać że nie chodzi tutaj o jakieś głosowanie na najlepszy skrypt, który został dotychczas stworzony, lecz o to, by zachęcić użytkowników do tworzenia nowych skryptów. Moim zdaniem to bardzo dobrze. Szkoda że tak mało nagród. Większa ilość nawet mniejszych nagród mogłaby przyciągnąć większe rzesze skryptopisarzy, którzy nie czują się na siłach by konkurować z ekspertami. wink