Jak zmienić katalog dla pliku "opera6.ini"

w dziale Opera
zoso71 napisał(a):

Witajcie

Sprawa niby błaha sprawa, tylko że jak ją rozwiązać? wink

W "opera:config" poustawiałem wszystkie ścieżki do jednego katalogu, tam gdzie mam zainstalowaną Operę (9.51 RC3). Kiedy klikam Pomoc/O Operze i wyświetlają się ścieżki do lokalizacji konkretnego pliku to tylko pozycja:

Preferencje: C:\Documents and Settings\....\Dane aplikacji\Opera\OPERA\profile\opera6.ini

pozostaje w powyższym miejscu. Zaglądałem do pliku Opera6.ini, przejrzałem wszystkie wpisy w opera:config trochę poszperałem na forum (mam nadzieję że skutecnie wink ) no i nijak to wychodzi. Nie mogę znaleźć opcji gdzie ustawia się lokalizację dla opera6.ini

Jeszcze jedno pytanko:
W pasku narzędzi mam ustawione okienko wyszukiwarek (domyślna + rozwijana lista wszystkich innych moich wyszukiwarek).
W 9.27 lista pojawiała się cała, teraz jest to okienko z przewijaniem. Czy można to zmienić? Czy można też edytując plik z tą listą wyszukiwarek porobić jakieś interlinie lub linie przedzielające?

Pozdrawiam
Piotr

andol napisał(a):

Lokalizacja pliku Opera6.ini określana jest automatycznie na podstawie wartości parametru „Multi User” i nie można jej skonfigurować. No, prawie nie można - w wierszu poleceń Opery można podać ścieżkę do pliku opera6.ini, ale sprawdza się to tylko wtedy, gdy Opera zawsze uruchamiana jest za pomocą skrótu, a nie np. poprzez kliknięcie jakiegoś pliku lub adresu.

Jeżeli chcesz mieć wszystkie pliki w katalogu Opery - pobierz instalator „klasyczny” i zainstaluj Operę z zaznaczoną opcją „Use same profile for all users on this computer”. Opcja ta dostępna jest na karcie „Select Installation Directory” (pod warunkiem, że wybrany jest katalog, w którym nie ma jeszcze zainstalowanej Opery).

Zmiana ta może być również zaaplikowana na żywym organizmie zainstalowanej wcześniej Opery.
1. Zamknij Operę.
2. W katalogu Opery znajdź plik operadef6.ini i w sekcji [System] ustaw Multi User na „0”:

[System]
Multi User=0
3. Uruchom Operę (będzie miała domyślne ustawienia) i w „Pomoc” > „O Operze” sprawdź, gdzie znajduje się nowy plik opera6.ini. Będzie to „Dysk:\Katalog Opery\Profile\” (w domyślnej konfiguracji: „C:\Program Files\Opera\Profile\”).
4. Zamknij Operę i skopiuj w to miejsce swój stary plik. Przejrzyj ten plik za pomocą dowolnego edytora plików tekstowych w poszukiwaniu ścieżek, które należałoby ewentualnie zmienić.

nowotny napisał(a):

Originally posted by andol:

a nie np. poprzez kliknięcie jakiegoś pliku lub adresu.


Oczywiście to też można zrobić edytując odpowiednio wpisy w rejestrze...

zoso71 napisał(a):

ANDOL

Udało się, dzięki za fachową odpowiedź bigsmile

Pozdrawiam
Piotr