Opera "wyrywa się" na pierwszy plan

w dziale Opera
arek1111 napisał(a):

Witam wszystkich!

Chciałem nawet poszukać czegoś na ten temat na forum, ale nie bardzo wiem jak to nazwać.

Otóż używając kilku programów jednocześnie, w tym 2-ch przeglądarek (druga to FF), zdarza się czasami seria kilku, kilkunastu razy, że Opera się wyrywa i sama z siebie wyłazi na pierwszy plan. Czasami jest to irytujące, bo piszę np. maila i "napiszę" wirtualnie ze dwa słowa zanim się zorientuję, że już zostałem wywalony z okna poczty.
W Operze mam otwarte dwie karty ze stronami, które się odświeżają automatycznie. Ale to raczej nie jest ten powód, bo jak mówiłem, serie potrafią być kilkunastorazowe, a odstępy pomiędzy "wyskokami" kilkusekundowe.

Jak ją spacyfikować najskuteczniej?

Z góry dzięki za pomoc.

golew napisał(a):

Jest taka opcja: narzędzia -> preferencje -> zaawansowane -> zawartość -> opcje JavaScript i tam można odznaczyć "pozwól na przenoszenie okien na pierwszy plan" ale czy to może dotyczyć też wyskakiwania całej Opery na pierwszy plan to nie wiem. Możesz spróbować czy zadziała i na to.

arek1111 napisał(a):

Dzięki za odzew, ale to chyba nie jest to, bo przed chwilą sprawdziłem to za Twoją radą i u mnie ta opcja jest odznaczona.
A w czasie pisania powyższego zdania zostałem wywalony z okna dwukrotnie.

golew napisał(a):

Jaki system operacyjny?

arek1111 napisał(a):

Vista

ja_szczur napisał(a):

może masz jakiś skrót klawiszowy ustawiony, np. przy pisaniu polskich znaków
sprawdź, czy to "wyrywanie" nie jest przy naciskaniu alt/ctrl/shift

arek1111 napisał(a):

Dzięki, ale raczej nie to jest przyczyną, bo kiedy nie piszę, przełączanie też się zdarza.

arek1111 napisał(a):

Z przykrością stwierdzam, że po ponad 6 latach używania jako przeglądarki domyślnej, bo ulubionej, będę musiał zrezygnować z Opery do czasu pojawienia się jakiejś nowej wersji, odpornej na te efekty, bo korzystanie z kompa z z uruchomioną Operą staję się po prostu nie do zniesienia.
Nie umiem sobie z tym poradzić, a trudno mitrężyć czas i się irytować, jeśli jest tak jak jest.
Dziękuję wszystkim za chęć dopomożenia. A za jakiś czas sprawdzę, co nowego i jakie to.

czolg napisał(a):

Witam. To okno wyskakuje w równych odstępach czasowych, czy różnie? Mówiłeś, że wyskakuje nawet, gdy nic nie piszesz, więc daj jakieś inne okno na pierwszy plan i nic nie rób na komputerze. Zmierz czas i napisz, jakie wyniki wyszły. Dodatkowo możesz spróbować tego:

  1. Wyłącz Operę
  2. Przejdź do folderu: C:\Documents and Settings\[nazwa użytkownika]\Dane aplikacji\Opera\Opera\profile
  3. Zmień nazwę pliku z "opera6.ini" na "opera6.bak" (jeżeli nie widzisz rozszerzenia plików, w dowolnym folderze wybierz z menu "Narzędzia" "Opcje folderów", przejdź do zakładki "Widok" i wyczyść zaznaczenie przy "Ukryj rozszerzenia znanych typów plików").
  4. Uruchom Operę (program uruchomi się z domyślnymi ustawieniami) i sprawdź, czy problem nadal występuje.
  5. Usuń plik "opera6.ini", który się utworzył po uruchomieniu Opery i zmień nazwę pliku z "opera6.bak" spowrotem na "opera6.ini".
  6. Jeżeli problem występował w punkcie 4, to nie jest to wina ustawień --> nie wiem czego. Jeżeli jednak występuje, trzeba będzie się przyjrzeć plikowi "opera6.ini".


Pozdrawiam.