problem z wpisem

w dziale Po godzinach
Karakan napisał(a):

Witam,

mam problem poniekąd (chyba) związany z Operą a mianowicie:
włączając kompa wyskakuje mi info, że system nie został poprawnie zamknięty (XP) i całą reszta poważnych informacji, być może je znacie cool . Gdy pozwalam mu zeskanować dysk w poszukiwnaiu błędów w trakcie skanowania "wyskakuje" mi informacja m.in.:
Documents and Settings/MY/Ustawienia lokalne/Dane aplikacji/Opera9.5/cache4\opr 01OUM pierwsza jednostka alokacji jest nieprawidłowa, wpis zostanie obcięty.


Oczywiście linijek z podobnym tekstem wyskakują setki... No i trwa to w nieskończoność... Niemniej jednak gdy anuluję skanowanie komputer odpala się i nie większego problemu z użytkowaniem....
Czy ktoś z forumowiczów jest w stanie pomóć/odesłać do odpowiedniego topicu na forum? Szukałem ale bez rezultatu:sherlock:

pozdro

golew napisał(a):

Proponowałabym opróżnić cache:
narzędzia -> preferencje -> zaawansowane -> historia -> w połowie karty jest opróżnij teraz
a potem zamknąć Operę i zrestartować komputer

Karakan napisał(a):

Originally posted by golew:

Proponowałabym opróżnić cache:
narzędzia -> preferencje -> zaawansowane -> historia -> w połowie karty jest opróżnij teraz
a potem zamknąć Operę i zrestartować komputerzastosowałem się do rady, nie pomogło ale dziękuję za chęci:) walczę dalej...

czolg napisał(a):

Witam. Jako że problem bardziej dotyczy systemu, a nie Opery, pozwolę sobie się włączyć do tematu wink
Proponuję raz się poświęcić i przeskanować wszystkie partycje w ten sposób: Start --> Uruchom --> cmd
tam wpisać: chkdsk [partycja] /f
czyli dla dysku C będzie to wyglądało następująco: chkdsk c: /f
dla D odpowiednio chkdsk d: /f
itd.
Najprawdopodobniej do przeskanowania partycji systemowej będzie potrzebne ponowne uruchomienie systemu (nie zapomniej nacisnąć jakiegoś klawisza, by uruchomić skanowanie po ponownym uruchomieniu komputera).
Jeżeli jednak w trakcie kolejnych uruchomień prośba o skanowanie się cały czas pokazuje, możesz ją wyłączyć wpisując w wiersz poleceń: chkntfs /x c:
Dodatnowo, żeby wykluczyć fizyczne uszkodzenie dysku, wejdź na stronę producenta Twojego dysku i ściągnij program do skanowania dysku (będzie pod wsparciem technicznym dla Twojego modelu).

Pozdrawiam.