Opera 9.51 instalacja w nowym folderze

w dziale Opera
GOLDEN!!! napisał(a):

Witam!

Mam pytanko, jak sprawić by opera zapytała w jakim folderze ja zainstalować?
Problem dotyczy tego iż z bratem mamy dwie osobne opery i do tej pory było tak, że on miał ja zainstalowana w folderze A, ja B i wszystko było ok. Ostatnio zaktualizowałem Opera najpierw moją w fodlerze B, następnie chciałam zaktualizować opera w folderze A i tutaj pojawił się problem. Instalator uparcie chce albo naprawiać te w folderze B lub ją usunąć, nie zauważa tej w folderze A, nawet nie mam gdzie mu jej pokazać.

Macie może na to jakiś sposób? Jak mu pokazać by nainstalował się na opere w folderze B?
Szukałem jakies informacji, ale na razie bez skutku, szukam dalej i dziękuje za każdą pomoc.


pozdro
GOLDEN!!!

czolg napisał(a):

Witam. Może FAQ?
http://my.opera.com/polski/forums/announcement.dml?aid=3702234

golew napisał(a):

http://www.opera.com/download/index.dml?opsys=Windows&lng=en&ver=9.51&platform=Windows&local=y wybierz instalator Classic (czy ktoś sprawdzał czy classici jeszcze dobrze działają?)

Nie podałeś jaki system operacyjny, a jeśli to Windows, to czy nie łatwiej po prostu korzystać z dwóch kont systemowych i użyć Opery zainstalowanej w jednym folderze, ale z ustawieniami w Docs&Sets osobnymi dla każdego?

GOLDEN!!! napisał(a):

Witam!


Niestety FAQ nie daje żadnej odpowiedzi, no chyba że ja tam czegoś nie rozumie.

1. Jak pisałem do tej pory było ok, bo to przez instalator Opery stworzyłem dawno temu dwa różne foldery z zainstalowanymi operami i każda uruchumiałem innym skrótem. Więc każdy użytkownik miał swoją.
2. Problem w tym że wersja 9.51 i jej instalator po nainstalowaniu (upgradzie) wersji w folderze B, po ponownym uruchomieniu instalatora widzi już tylko te wersje i chce ją naprawić lub usunąć. Nie mam nawet możliwości zainstalowania, że tak powiem czystej wersji Opery.


pozdro
GOLDEN!!!

golew napisał(a):

Ale ściągnąłeś wersję classic?

czolg napisał(a):

post po edycji

Ad. 2.
Widzi tylko dlatego, ponieważ w rejestrze jest wpis tylko do Opery, która została zainstalowana jako ostatnia (tylko tą można uaktualnić).

Najprostszym rozwiązaniem jest chyba zrobienie kopii ustawień konta, którego nie da się zaktualizować (na wszelki wypadek najlepiej obu - punkt 2 FAQ "Własne dane") i dalej postępować, jak napisała golew (bezpośredni link do wersji classic), czyli ściągnij wersję classic i zainstaluj do folderu, którego nie możesz zaktualizować, po czym przywróć ustawienia.

Pozdrawiam.

GOLDEN!!! napisał(a):

Witam!

Przepraszam, że odpisuje dopiero po takim czasie ale burza za bardzo dała o sobie znać :-(

Co do problemu to został rozwiązany, dzięki wersji instalatora classik, po prostu nie potrafiłem go prędzej znaleźć..

Dziękuje za pomoc i przepraszam za to, że zbyt mało się przyłożyłem by samemu rozwiązać problem.


pozdro
GOLDEN!!!