Dwa wyspecjalizowane językowo pola wyszukiwania

w dziale Dostosowywanie Opery do własnych potrzeb
meteor333 napisał(a):

Można w Operze mieć kilka wyszukiwarek w standartdowym polu, można też jakąś sobie wyodrębnić i umieścić gdzieś indziej - np. obok.

Przypadkowo odkryłem, że można też mieć nawet dwa pola wyszukiwania obok siebie i tam po 20 wyszukiwarek w kazdym. Można, ale w zasadzie po co? Skoro w obydwu sąsiednich polach jest ten zam zestaw wyszukiwarek, to takie ustawienie jest nieprzydatne.

b111.png

Gdyby jednak tak dało się, ustawić by w obywdu polach były różne wyszukiwarki, to taka opcja byłaby IMHO super.

Można byłoby np. podzielić 20 wyszukiwarek na 2 dziesiątki, a to stworzyłoby ciekawą możliwość.

Mianowicie pewien problem jest, gdy często wyszukujemy informacji w 2 różnych językach. Możemy wtedy albo przestawiać za każdym razem język w wyszukiwarce (Syzyfowe zajęcie), albo dodać sobie dwie wersje tej samej wyszukiwarki. Problem z tym jest taki, że lista robi się niemiłosiernie długa, a obok siebie mamy dwie wyszukiwarki, które mają te same ikonki jak np. Wikipedia polska i angielska (teraz tego problemu nie mam, bo od wersji 9.50 wyśwetlanie wyszukiwarkowych ikonek zostało przez deweloperów popsute, ale załóżmy, że dożyjemy, iż to naprawią wink).

Reasumujac, chciałbym sobie móc zobić coś takiego:

Pole 1 np:
Google.pl
Wikipedia.pl
sjp.pl
tłumacz pol-ang

Pole 2 np:
Google.com
Wikipedia.com
Answers.com
tłumacz ang-pol

I tak dalej i tym podobne wink. Zalety są oczywiste: zamiast jednej gigantycznej listy - dwie mniejsze. Poza tym jasne byłoby, że ikonka np. Wikipedii w np. lewym polu jest Wikiepedią polską,a w prawym angielską. To zaoszczędziłoby wielu pomyłkowych kliknięć.

Teraz sprawa zasadnicza. Czy da się to w ten sposób ustawić?


Ryszard napisał(a):

Originally posted by meteor333:

Teraz sprawa zasadnicza. Czy da się to w ten sposób ustawić?

Moim zdaniem nie. Ale problem można rozwiązać inaczej:
- wyszukiwarkom nadajesz odpowiednie słowa kluczowe - albo np. wp - dla Wikipedia.pl a dla Wikipedia.com wa albo np. liczby od 1do 4 dla pierwszego zestawu i od 5 do 8 dla drugiego;
- przygotowujesz papierową ściągę ze słowami kluczowymi wink
- wyszukujesz przez pasek adresu happy wp bardzo trudne pytanie lub wa a very difficult question
Ale to tylko moje zdanie.

meteor333 napisał(a):

Jeśli tego się nie da teraz zrobić, to myślę, że powinni taką opcję dodać.

To nie powinno być trudne, skoro poszczególne wyszukiwarki można już ulokować obok siebie:(-> Narzędzia -> Wygląd -> Przyciski -> Szukaj -> przeciągamy wyszukiwarkę.)

Jeśli ktoś ma doświadczenie w we wpisywaniu się na listę życzeń i cieszy się na tyle dużym autorytetem, że mu nie odmówią, to proszę o zgłoszenie takiego pomysłu bigsmile.

PS. Co do słów kluczowych, to próbowałem tego używać, ale nie podchodzi mi ten sposób.


szyk napisał(a):

Rozdziału w polu wyszukiwania pewnie nie da się zrobić (chyba żeby wstawić separator - poziomą kreskę smile), ale można zrobić przyciski, tzn. piszesz coś w polu wyszukiwania, klikasz na przycisk obok tego pola, otwiera się rozwijalne menu z wyszukiwarkami, wybierasz wyszukiwarkę i Opera automatycznie wyszukuje wpisaną frazę. Ale menu z wyszukiwarkami trzeba zrobić ręcznie. Tak to będzie funkcjonowało, nie wiem, czy to Ci odpowiada. smile