Opera a nie wyswietlanie stron HTML

w dziale Strony WWW w Operze
karolajll napisał(a):

Nie chca mi sie otwierac strony HTML (z rozszerzeniem pdf czy cos takiego) czyli z roznymi regulaminami itp. Majac inna przegladarke i wchodzac na takie strony, otwieraly mi sie one w Adobe Reader. Co mam zrobic?

uniqiq napisał(a):

Gwoli ścisłości: PDF nie jest stroną HTML. Jest to dokument. Adobe Reader jest programem, który służy do przeglądania dokumentów tego typu. Instaluje co prawda plugin, dzięki czemu można oglądać dokument w oknie przeglądarki, ale to nie jest HTML.

Operze należy powiedzieć co ma robić z plikami z takim rozszerzeniem. Postępuj tak:
Narzędzia / Preferencje (lub Ctrl + 12)
zakładka Zaawansowane
po lewej stronie wybierz Pobieranie
z polu Znajdź wpisz pdf
odznacz Ukryj typu plików obsługiwane przez Operę
Na liście powinna pozostać tylko jedna pozycja. Dwukliknij ją (albo zaznacz ją i kliknij Edytuj)
Teraz masz konfigurujesz Operę, żeby wiedziała co zrobić z plikami z rozszerzeniem pdf. W twoim przypadku chcesz, żeby pliki takie były uruchamiane przez plugin Adobe Reader. Wybierz więc Użyj wtyczki i wybierz z rozwijanej listy Adobe Reader, lub jakoś tak.

Przy okazji. Adobe Reader nie jest jedynym programem do obsługi plików pdf. Niektórzy narzekają na jego szybkość działania podczas uruchamiania dużych plików. Jeżeli chce Ci się bawić możesz przetestować np. program PDF-XChange Viewer, który także zawiera plugin do Opery.

karolajll napisał(a):

Dziękuję za odpowiedź. Jak widać nie mogę pochwalić się wiedzą z zakresu informatyki ale cieszę się, że zrozumiałeś o co mi chodziło wink Faktycznie Adobe Reader otwiera się bardzo długo więc spróbuję program, który polecasz smile Jeszcze raz wielkie dzięki.

ciach napisał(a):

Foxit Reader (inny czytnik pdf) też szybko się otwiera.

META-AUTOR napisał(a):

Te dwa są najlepsze. Fox Reader jest szybszy (szybsze przewijanie dokumentu i szybszy zooming), ale nie ma pluginu do Opery.
Do edycji lepszy jest PDF-XChange Viewer, ponieważ Fox Reader oznacza edytowane dokumenty w bardzo widoczny sposób - przynajmniej dopóki nie uiścimy. Za to PDF-XChange Viewer ma problemy z dodawaniem zdjęć do dokumentów, albo ja nie potrafiłem się nim obsłużyć. Zawsze można edytować w FoxReaderze, a potem usunąć oznaczenie w PDF-XChange Viewerze, ale nie wiem czy to legalne ;->
Linki do obu programów można znaleźć tu.