zamieranie opery 9.51

w dziale Opera
ff1 napisał(a):

po instalacji opery 9.50 w windowsie i linuxie byl taki objaw ze bardzo czesto po kliknieciu na jakis link opera zamierala na dlugi czas.W operze 9.51 w windowsie w znacznej mierze to zlikwidowano.W linuxie ten blad pozostal.Mam pytanie jak wam zachowuje sie opera na tej stronie? : http://www.buydig.com/shop/home.aspx

szyk napisał(a):

Originally posted by ff1:

Mam pytanie jak wam zachowuje sie opera na tej stronie? : http://www.buydig.com/shop/home.aspx


Nie zamiera, cokolwiek to znaczy. smile

Krystyn napisał(a):

U mnie zjawisko zamierania też się pojawia. Dzieje się to wtedy gdy któraś ze stron ma za dużo elementów obsługiwanych przez wtyczki, ale nie ma tu jakiejś reguły - raz się zatrzyma i trzeba ją "zabijać", a innym razem chodzi bez problemu. U mnie regularnie "zamiera" na stronach Onetu. który (chyba żeby było śmieszniej) jest partnerem Opery i na stronie Fotosika.

Zajec napisał(a):

Czy zamierniętą Operę udaje się wam ożywić poleceniem

killall operapluginwrapper
?

PeterCub napisał(a):

Originally posted by Zajec:

Czy zamierniętą Operę [...]

Zamarłą. wink

Krystyn napisał(a):

Ja na ogół albo ją wyłączam "przemocą" jak się pojawi okienko, że program nie odpowiada, albo robię "salut na 3 klawisze". Potem uruchamiam ponownie Operę, a ona grzecznie wczytuje strony na których skończyła.

darek795 napisał(a):

U mnie też bardzo często opera zamiera na niektórych stronach.
Są jakieś problemu z wyświetlaniem grafiki. Przykładowo ekran może wyglądać tak że elementy graficzne zlewają się ze sobą tak jak poniżej

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/ac036f0c368e398d.html

Jest to gorsze znacznie niż w firefoxie - w firefoxie jak nie mozna wyswietlic jakiejś strony to po prostu ukazuje się czysty ekran i komunikat. W operze kłopotliwe strony blokują przegladarkę.
DObrze byłoby aby była mozliwość zrezygnowania z wyświetlania strony, która nie chce się wczytać.

Przydałaby się opcja, która jest w firefoxie, że można zamknąć przegladarkę, ale moduł odpowiedzialny za aktywne transfery nie przerywa pracy.

PS Poza tym opera 9.5 źle działa na stronie Mbanku - musiałem przełączyć się na IE by zmodyfikować dane przelewu.