Req: userJS + exe do robienia screenshotów

w dziale Aplikacje dla Opery
Żbiku napisał(a):

Witam,
na angielskim forum pytałem się, czy istnieje userJS, widżet lub cokolwiek innego, które umożliwiłoby operze zapisywanie zrzutów całej strony. Podlinkowane mi narzędzie - userJS oraz odpowiedni exe - ma jednak możliwość zapisywania jedynie części strony widocznej na ekranie. Chciałem zapytać się, czy byłoby możliwe napisanie odpowiednio innego exe, które w połączeniu z odpowiednim buttonem/wpisem w menu dodałoby tę - moim zdaniem bardzo przydatną - funkcję. Nie wiem o JS praktycznie nic, więc nie wiem, czy możliwe będzie na przykład wykorzystanie do tego celu już istniejącej aplikacji, np. WebShot (którą można by umieścić później w katalogu opery wink )

przepraszam, jeśli nie będę w stanie szybro odpowiadać na posty, gdyż w ciągu paru najbliższych dni nie będę miał dostępu do internetu.
Pozdrawiam i z góry dziękuję :-)

EDIT: Hmm, istnieją także strony internetowe, które umożliwiają generowanie zrzutów całych stron, np. http://www.thumbalizr.com/ . Przypuszczam, że stworzenie buttonu powiązanego z tego typu witryną byłoby łatwiejsze... jednak taka opcja jest chyba uboższa - nie daje możliwości uprzedniego "przygotowania" strony - wyłączenia reklam, itp. (szczerze mówiąc nie wiem także, czy takie coś umożliwia podlinkowana wyżej aplikacja) oraz jest zależna od działania serwisu.

Ryszard napisał(a):

http://www.fineprint.com/products/pdffactory/ "wydrukuje" całą stronę. Ale jak zrobić przycisk "drukuj na konkretnej drukarce"?

czolg napisał(a):

Skoro mowa o takim rozwiązaniu, o którym napisał Ryszard, polecam darmowy (polski) QPrinter lub Bullzip PDF Printer. Do działania tego drugiego konieczny jest GhostScript.

Co do rozwiązania skryptowego, przyjrzę się temu i zobaczymy, czy coś z tego wyjdzie.

Pozdrawiam.

[Edit] Znalazłem tylko jeden program, który pozwala na eksportowanie całej strony (niezależnie od ilości widocznej w oknie przeglądarki) i do tego pozwala na korzystanie z wiersza poleceń (warunek konieczny, aby można było dodać button do Opery). Niestety jest jeden minus tego programu, mianowicie w wersji cmd (na program składają się wersje: "okienkowa" oraz obsługiwana z wiersza poleceń) potrafi on zapisywać obrazy tylko w skali odcieni szarości...
Gdyby ktoś znalazł inny program, który by bardziej się wpasował w wymagania, można uaktualnić button dla tego nowego programu.
Jeżeli jednak się przyda, to proszę bardzo:
WebShot + button do Opery.zip (instrukcja w środku)
Jest to moja pierwsza "przygoda" z przyciskami do Opery, więc gdyby coś było nie tak, to krzyczeć wink

Kilka innych sposobów zapisywania stron www jako obraz:
http://dir100.com/resource/top-15-ways-to-create-website-screenshots.html

Barthezdeleted napisał(a):

Koniecznie musi być przycisk wywoływany z Opery? Jeśli odpowiadałoby tobie coś takiego jako sposób na łapanie stron, to program można ściągnąć z http://dobreprogramy.pl/index.php?dz=2&id=1689&FastStone+Capture+5.3

czolg napisał(a):

Muszę przyznać, że program bardzo przydatny, ale żeby działał z przewijanymi stronami poprawnie, trzeba ustawić Scroll refresh time na większą wartość (u mnie wszystko jest ok przy 250ms).

Pozdrawiam.

[Edit]Oczywiście nie trzeba mówić, że program się nie sprawdzi przy stronie zawierającej animacje flash - tzn. screen elementów statycznych wyjdzie dobrze, ale te dymaniczne będą np. poprzestawiane w kilku miejscach (opóźnienie przy przewijaniu).

jayxxx napisał(a):

Jeśli chodzi o programy to pamiętam że TechSmith SnagIt radzi sobie z kopiowaniem całych stron, nawet jeśli nie widać całości.

edit
sprawdziłem i działa ładnie z flashem, tyle że to nie darmowy soft.